Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Melyik természetes édesítő...

Melyik természetes édesítő hízlal a legkevésbé?

Figyelt kérdés

Xilit, sztívia? Házi teába akarom rakni. Dietazok vagy inkább életmódot váltottam 3 hónapja es az etrendel nincs gond, finomakat es egészségeset eszem.

Viszont az innivalokkal baj van.. Tudom h a víz lenne a legjobb de mindig is utaltam, közel 3 hónapja próbálom megszokni de nem megy, semmilyen fajta. Még 1 liter lemegy egy nap de ha csak azt kell innom konkrétan rosszul érzem magam, kedvem sincs. Tudom gáz, de ez van, inkább lesz XL-s uszogumim mint hogy vizet igyak.

A mesterséges edesitokkel tele pakolt uditokben nem hiszek. Ezért itthon főzött tea-ba szeretnék valamilyen természetes edesitot rakni cukor helyett.

Melyik lehet a legjobb? Egyáltalán van értelme vagy ettől se megy le a has alján levő háj? Mar csak ott van plusz(vagy csak ott látszik) jo lenne leadni, 5-6 kg-rol van szo. Köszi elore az értelmes választ!


2019. júl. 3. 00:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Sztívia a legtermészetesebb, 0 kalóriás. Viszont az íze sokaknak nem jön be.
2019. júl. 3. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Laktóz.
2019. júl. 3. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Eritrit. De inged gatyád rámegy, ha teába akarod használni.
2019. júl. 3. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem házimézet használj,édesít is,természetes,és tele van vitaminnal.
2019. júl. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Valóban a sztivia lehet a legjobb, a xilit már szénhidrátbevitelt jelent, bár a cukornál sokkal jobb, mert a GI-je jóval alacsonyabb. Szóval én e kettő közül választanék. A méz a tápanyagait tekintve egészséges ugyan, de élettani szempontból sima cukornak számít, úgyhogy nem aj

ánlott.

2019. júl. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sztivia 0 kalóriás és a legtermeszetesebb edesitoszer. Lehet kapni cseppek es tabletta formájában. Nem kell belőle sok, mert nagyon édes. Negatívum,keserű mellékíze van, de meg lehet szokni.

Cukoralkoholok-xilit, eritrit-ezekben van kevés kalória. Nem valami olcsók és többet is kell belőlük tenni, mert nem annyira edesek. Eritritet, ha túlzásba viszed maró íze van.

Ha le akarsz fogyni a mezet is hagyd el. Nagyon sok kalória van benne

2019. júl. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Azt hiszem a xilitre esik a választásom mert a stevia túl edes lenne nekem. Egyébként ha eddig 3 liter teához 2 evőkanál kristálycukrot használtam akkor a xilitbol mennyit kell, csak kb.? Koszi
2019. júl. 3. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!