Kezdőoldal » Fogyókúrák » Update módszer » Az update diétában mit szabad...

Az update diétában mit szabad és mit nem szabad enni?

Figyelt kérdés

2021. márc. 6. 21:12
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
80%

"Nem működött."

Tehát kalóriadeficitben voltál és mégis híztál?


"képtelen voltam fogyni, de még utáltam is őket"

Miket ettél mellé és hogyan, milyen ételekben készítetted el? Ez azért fontos, mert ha mellé túl sok volt a zsír például, akkor nyilván kalória többleted lesz és hízni fogsz. A kérdésem második fele meg arra vonatkozik, hogy sok ilyet láttam már, hogy valaki nem tudja elkészíteni megfelelően a "modern" (értsd: nem galuska és krumpli) köteteket, sem jól párosítani.


"De a kérdés még mindig csak egy adott módszerrel kapcsolatos ( lowcarb). Semmi köze a kalóriaszámolgatáshoz."

Ez igaz. De a kérdező nyilván azért kérdezi, mert fogyni akar. Ezért írtam, hogy ez nem jó módszer. Fogyni lehet vele, mert ott a kalória deficit a lényeg. De egészség szempontjából nagyon nem mindegy, hogy hogyan is vesztesz súlyt. Lásd a ketogén diéta hátrányai, kockázatai.

Ha a kérdező úgy gondolja, hogy neki az egészsége tök mindegy, ő csak fogyni akar, akkor majd ignorál és nyugodtan veheti Norbi update low carb szemeteit.

2021. márc. 8. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 lili-anna válasza:
85%
Nekem inzulinrezisztenciám van és ebből kifolyólag a fél életemet a súlyom normalizálásával töltöttem. Eeleinte nem tudtam miért vagyok mégegyszer akkora, mint a többi lány az osztályba és hasonlók. Egészen fiatalon kezdtem minden féle fogyókúrát csinálni, de persze mindennek az volt a vége, hogy szép lassan a duplája jött vissza. Aztán tizenkilenc évesen szembesítettek az inzulin problémával, de kikötötték, hogy a diéta tilos, gyógyszer kell. Aztán attól kétszer kerültem kórházba, így abbahagytam és minden napos legalább egy órás intenzív mozgásra és max 180 grammos szénhidrát diétára lettem fogva. A mozgás ment, minden nap kilencven percet tornáztam, az előírt szénhidrátból meg kb csak 130-140 gram ment. A sablonok valóban nem jók, így a kifejezett diéták sem. Minden szervezet más, így mindenkinek magának kell kitapasztalnia, hogy mi és mennyi az, ami a jó neki, tehát neki kell azt is megmondani, hogy melyek azok a termékek, alapanyagok, amiket megengedhet magának egészségileg és anyagilag is. Az étkezés is olyan, mint bármi más. Nem birka mód a tömeg után kell menni, mondván, ha a Marinak és a Julinak bejött, akkor nekem is, mivel nem robotok vagyunk, hanem élő emberek, saját, egyedi szervezettel, így csak a saját testünk tudja megválaszolni a kérdést, hogy mit lehet és mit nem. Kitartás kell hozzá, hogy valóban megtalálja az ember a helyes étrendet, de amikor sikerül, az nagyon jó érzés.
2021. márc. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
67%
Ez milyen igaz, hogy nem érdemes erőltetni ezeket a köreteket ha nem jönnek be!
2021. márc. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!