Kezdőoldal » Fogyókúrák » Update módszer » Ha Schobert Norbi szerint az...

Ha Schobert Norbi szerint az élelmiszeripar az oka a nép elhízásának, akkor a saját update termékét miért adja 2-3x annyiért, mint amennyiért a hagyományos pékterméket kapni a boltban?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy kevesebbet kell ennünk abból, de annyival nem, hogy anyagilag ugyanott legyünk.

Arról nem beszélve, hogy ha én azt akarnám, hogy a termékemmel lefogyjanak az emberek, akkor csak annyival adnám drágábban, hogy minél többen meg tudják venni, és ennek köszönhetően lenne igazán sikeres, és talán hatással lenne az élelmiszeriparra is.

Mert nem hiszem, hogy Mo-n olyan sok embernek van annyi pénze, hogy 2x annyit költ (egészségesebb) kajára, mint eddig. Lehet, hogy lefogy, meg hosszútávon jól jár, de anyagilag nem tud ennyit "befektetni".



2013. máj. 23. 22:46
1 2
 11/18 Sága ***** válasza:

A másik gondom meg az,hogy ma már mindenbe van valami ami káros az emberre nézve akkor ne egyek semmit?

Annak idején elkezdték fikázni a teavajat,mert egészségtelen,bezzeg a margarin.Ma már azt mondják hogy jobb a teavaj,akkor ezeknek te hiszel még?

Ugyan ez van a tejjel is régen Élet,Erő,Egészség.Ma közlik hogy nem jó?

Akkor mi az igaz.A paleót ki se merném próbálni,mert a családomba sok gond volt a köszvénnyel és én is szeretem a húst,ebből arra utalok hogy ha paleóznék(ha volna miből),akkor félek köszvényes lennék.Erről is írd már le a véleményed légyszíves.

2013. máj. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
65%

El kell döntenem, hogy abszolút ellenszenves vagyok neked, vagy alapvetően korrekten, lányos érzelmektől mentesen lehet értelmesen is vitatkozni? Én hiszek az utóbbiban.


Tehát abszolút lenyugodva, kulturáltan:


Persze hogy nem szólok le mindent! :) Nagyon komoly vád, hogy minden mást leszólok, valóban elég sok rosszat elárulna ez rólam. De én nem akarok ám mindent leszólni.


Az updét majdnem olyan ám mint a paleó. A Norbi mostanában dob ki paleós termékeket.. egyébként.


Annyi a különbség, hogy az egyik kicsit megengedőbb, és kevésbé egészségtudatos. Ugye az updétban van U3 amit esznek, mértékkel, délelőtt.. ilyen nincs a paleóban, mert ennek gyógyítás is célja, tehát ha valami betegséget okozHAT akkor nem lesz megengedés.

Illetve az updét árul gluténos szójás kenyeret, mert az is lowcarb. Na itt álljunk meg kicsit. FOGYNI KÖNNYŰ! Fogyáshoz tökéletes lehet az update, én nem hazudom azt hogy nem! Hát ne tartsunk már engem valami egyszerű, kötekedő buta kis embernek. Én nagyon jól tudom hogy az update működik. Sőt azt is tudom hogy a kalóriaszámolás is rengeteg embernek segít.


Csak közben én felvetem azt is, hogy a szójás kenyérrel, péksütivel lefogyni nem a hosszú és egészséges élet legjobb alapja :D Ennyi a kritikám, szerintem jogos..


Nem leszólom, csupán nem tartom hosszú távon is kifizetődőnek. Ennyi erővel lehet enni kókuszliszt sütit-kenyeret, ami nem fog még véletlenül sem gondot okozni (a szója, glutén okozhat).

Most akkor miért updét, miért nem paleo? :)


Sok félreértést lehetne tisztázni.. velem kapcsolatban is, de a legfontosabb az az lenne, hogy én jót akarok. Én nem oltogatni, megbántani és beszólni, leszólni akarok hanem elég sok tapasztalat, gondolkodás következtetései alapján felhívni a figyelmet bizonyos részletekre.


Sokszor apróságokra, az updét is majdnem tök jó, csak pár apróság.. hogy a szójás kenyeret talán nem kéne enni, hogy az updét tejtermékek talán nem jó kaják.. ezeket valahol tényként kezelik, én csak a figyelmet akarom felhívni rá. Ha én nem hívom fel a figyelmet, akkor ki teszi meg?


Hát.. ennyi. Van más út is mint a paleó, de én igazán jobbat még nem találtam. Lefogyni még koplalással is le lehet, csak mindig van egy ár. Általában az egészségével fizeti meg az ember. Nehogy így járjanak az updétesek is, hogy feláldoznak valamit a fogyásukért, holott az egészség elvileg a legnagyobb kincsünk.

2013. máj. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Azt az egy baromságot felejtsük már el, hogy szteroidozzák az állatokat!

Ez az 50-es években volt divat, de ma már annyira drága lenne szteroiddal kezelni egy állatot, hogy kinek érné az meg? Haszonra dolgozik az állattartó is, egy havi szteroidadag 100 000 ft, ennyiből 2 sertés felnő 6 hónap alatt megfelelő takarmánnyal. Nincs a húsban szteroid, ez baromság!

Az más kérdés, mit adnak takarmány gyanánt, penészes gabona, stb, de szteroidozni egy állatot akkora költségnövelés lenne, hogy totál felesleges. Gyógyszereket sem kapnak már, csak a birkák, pulykák, nyulak növendéktápjai tartalmazhatnak némi gyógyszert, mert annyira érzékenyek a betegségekre, hogy magas lenne az elhullás, sose nőnének fel, de náluk is csak meghatározott ideig adható ilyen táp.

2013. máj. 31. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
hát én nem értek ehhez, csak azt tudom mondani hogy maradok a hagyományos ételekhez amit csak tudok azt felhozom a kertből, házi tejet, házi hús, zöldség gyümölcs, amíg debrecenben tanultam is igyekeztem piacozni, vidéken meg termeljünk és tenyésszünk, úgy értem nem kell sok tyúk és már van tojás :) kenyeret is lehet itthon sütni. sztem az elhízás mögött főleg a nyugati kultúra áll.. sztem a kárpátmedencének megfelelően és az évszakhoz igazodva kellene táplálkozni, több mozgás ( ha vki nem egy sportos valaki attól még a nők kitakaríthatnak kicsit gyakrabban, ha van kert akkor ott is van mit csinálni, a férfiak is dolgozhatnak a ház körrül de sztem legtöbbjük szeretik pl a focit na mindegy, a lányeg h maradjunk mozgásban, gyaloglás, séta, bicikli, lépcső..) RÉGEN NEM VOLT ENNYI TÚLSÚLYOS EMBER
2013. jún. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
ja és UPDATE sem volt :P
2013. jún. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
HÁT HOGY LEGYEN PÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍZE
2013. jún. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Azt a tudatot veszik meg vele a buta emberek, hogy tesznek valamit a fogyásuk érdekében, ennek ára van.
2013. aug. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Lowcarb termékeket árul, ez nem csak tudat. Így valóban könnyű fogyni. Aki szalonnát eszik zöldséggel az ugyan ezt csinálja (csak jobb minőségű alapanyagokból, természetesebb módon) és ugyan úgy fogyni fog.
2013. aug. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!