Kezdőoldal » Fogyókúrák » Update módszer » Milyen fogyókúrát ajánlotok...

Milyen fogyókúrát ajánlotok nekem?

Figyelt kérdés
30 éves,2 kisfiú anyukája vagyok.Mindkettőt császárral szültem,és a 2. gyerek után olyan hasam maradt,mintha 6 hós terhes lennék.Már 2 év eltelt a szülés óta.Időm nagyon nincs tőlük eljárni,sőt lehetőségem sincs rá.A diéta vagy bármi hasonló dolog betartása nekem anyagilag túl drága.régebben csináltam a 90 napos diétát,de ezt sem engedhetem már meg magamnak a reggeli gyümölcsök miatt,meg hogy külön a családnak, + nekem főzni...
2013. aug. 26. 15:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A 90 napos diéta hülyeség. Ha abbahagyod, visszaszedsz mindent.


Normális szálkásíó diéta kell.

Aerob edzés heti 3-4szer 40-50 perc.


Talán nehéznek tűnik, de igazából minden diéta alapja, hogy kevesebb kalóriát vigyél be, mint elhasználsz. Ezért kell a mozgás.


Diéta: napi 1-2 gramm szénhidrát testtömegkilógrammonként.

2* ttkg fehérje(ha nincs rajtad sok izom, nem kell 3).

2013. aug. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Még a fogyókúra szó kimondását sem ajánlja egy komoly sportember sem.
2013. aug. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A természetes feldolgozatlan alapanyagok megvétele és elkészítése általában nem drágább mint feldolgozott csomagolt készételeket enni. Csak macerásabb, de cserébe nem tesz tönkre egészségileg.

Erről szól ez a szép új világ hogy az emberek erőfeszítések nélkül akarnak elérni mindent, és jól meg lehet élni az átverésükből. Kamudiétákat eladni az olvasottságért, kamu fitneszgépeket és fogyasztószereket kitalálni azoknak akiknek nincs idejük.

Normálisan táplálkozni és mozogni kötelező annak aki nem betegségektől meg kövérségtől akar szenvedni élete második felében.

Szerintem keress olyan mozgást amit a gyerekekkel együtt lehet mindennap végezni. A családnak pedig ne főzz külön lisztel és cukorral, senkinek sem árt az ha a szervezete számára hasznos ételeket eszik. Hús, hal, tojás, zöldség, gyümölcs ,gabonák, olajos magvak... normális ételekből is legalább annyira változatosan és finoman lehet főzni mint lisztel meg cukorral, csak sajnos nem ezt tanultuk meg. Ahhoz hogy fogyj, a szénhidrát és a telített zsír beviteledet kell csökkenteni, tehát a gabonákat , gyümölcsök és a tejtermékeket minimalizáld a többiek étrendjéhez képest. Ne kúrát csinálj, hanem életmódot válts. Ha valaki kúra után visszatér a korábbi rossz ételekhez, a súlyát is visszaszedi. Gondolom nem olyan szimpatikus amit írtam, de ez az egyetlen mód, minden más átverés. Nem lehet egészségtelen ételekkel mozgás nélkül egészséges testet fenntartani.

2013. aug. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Szergej55 ***** válasza:
A szénhidrátot be tudod vinni zöldségekből, hüvelyesekből, teljes kiőrlésű gabonafélékből, ezen kívül basmati vagy barna rizsből (,a fehér nem a legjobb diétában). A fehérje mehet sovány húsokból (csirke, hal, pulyka, marha), tojásfehérjéből, sovány túróból (a túró mondjuk lehet az utolsó étkezés, lefekvés előtt kb. két órával). Napi 1-2 evőkanál olíva-vagy lenmagolaj sem árt, mert ezek szolgáltatják az esszenicális zsírsavakat. A legfontosabb, hogy a fehér lisztet és a cukrot kerülni kell (minden formájában, ezért nem szabad diéta közben gyümölcsöt enni a gyümölcscukor miatt)!
2013. aug. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is a szálkásító diétát ajánlom, magasabb fehérjebevitel, alacsony szénhidráttal, napi 5-6 kis kajálás, este is enni kell..)

A 90 napos és egyéb rémisztő kiskegyedes őrültséget felejtsd el.

2013. aug. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Mi közöd Tőle ***** válasza:
Paleolit táplálkozás.
2013. aug. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy mások is írták, ne főzz külön, főzz rendes, tápanyagdús, szénhidrátban nem túl gazdag ételt az egész családnak. Ami az anyagi oldalt illeti, nem muszáj, hogy különösebben drága legyen... Senki nem kényszerít rá, hogy mindenféle felkapott vackokat vagy a legdrágább húsokat és magvakat egyed, van más lehetőség is. Nagyon-nagyon olcsón nem tudsz egészségesen táplálkozni, csak egyoldalúan, de egy normál, átlagos szintnél már bőven van mozgástér.

A csökkentett szénhidrátbevitel jó tipp. Ahogy a mozgás is. Kisgyerekkel otthon levők is meg tudják oldani, ha igazán elszántak s nincs valami speciális körülmény (pl. betegség).

2013. aug. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem is kell kétfélét főznöd, csak a te köreted mindig legyen zöldség, míg a többieké rizs, vagy tészta, vagy krumpli. Reggelire szendvics helyett rántotta, az nem árkülönbség, ha nincs időd eljárni, akkor szerezz be fitnessz dvd-ket (999 forintosak) vagy tölts le Youtuberól, az ingyen van, aztán amikor délután leteszed a srácokat pihenni, vagy este, vagy reggel, amikor időd van rá, alkalmasint megbeszélhetnéd egy szimpatikus anyukával, hogy hetente kétszer "gyereket cseréltek" akkor neki is lenne 2 szabad délutánja, meg neked is. Fehér lisztet semmihez ne használj, főzeléket, levest a családdal együtt bármennyit.. mit mondjak még? Egy gumiszalagot, vagy egy pár súlyzót, vagy egy fittballt kérj szülinapodra/karácsonyra, ahhoz is vannak gyakorlatok a Youtubeon... ha igazán elhatározod magad, akkor meg fogod találni a módját mindennek.
2013. aug. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az előző jókat írt, nálunk is így működik a dolog, én eszem a zöldségételt, a párom is, de ő rizzsel :) A levesek, főzelékek, édességek közösek (az én édességeim elég tömények, úgyhogy a párommal szoktam feletetni a zömét), a kenyérfélék is, mert olajos magból vannak.


Ami a mozgást illeti, az intenzív torna és súlyzózás nekem speciel elég kemény, 10 percet is eléggé megérzek másnap az izmaimban :) Emellé biciklizem, nem l'art pour l'art, hanem pl. boltba megyek, sétálok (azt nyilván Te is teszed, hisz a kicsiknek is szükségük van rá)... Elégnek tűnik s ez szerintem mindenkinek bele kell, hogy férjen a napba...

2013. aug. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Paleo táplálkozás, hús-zöldségevés. nagyjából = szálkásító táplálkozás.

Nem kell senkinek külön főzni, mindenkinek ez a legjobb. Külön főzni drága.


De ha a 100 forintos lisztet tekintjük a legolcsóbb 'élelmiszernek' (aminek elég drágák ugyan a következményei) akkor meg van lőve az egész, szegénység van és a liszt a legolcsóbb, az egészség, szép karcsú test luxus.


Ha viszont van pénzünk 200-300 forintos zöldségekre, 400 forintos belsőségekre (/kg) akkor van remény, csak abba kell hagyni a finnyázást.


Rizs finom, de éhező kaja, tápanyagszegény. Akkor együk csak, ha már lefogytunk.. addig lehet keresgélni a mértéket, mennyi fér bele.. Ne férjen bele, párolt zöldség férjen bele rizs helyett, legalább fogyás alatt.

2013. aug. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!