Kezdőoldal » Fogyókúrák » Update módszer » Most akkor ez kardio?

Most akkor ez kardio?

Figyelt kérdés

Valaki segítsen rendbe tenni a fogalmakat. :)

Tehát a kardio pl. a futás, biciklizés, és azok az edzések amik jobban megmozgatnak?

Szóval a torna az nem kardio?

A fogyáshoz kardio kell igaz? A felüléstől nem lehet fogyni gondolom.

Norbi régi videója, a Norbi duci tréning az kardionak számít? Ettől lehet fogyni?



2017. jan. 31. 00:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Fogyni kalóriadeficitben lehet. Tehát ha a kajád nincs rendben, hiába kardiózol, nem fogsz fogyni. A kardió edzés valamilyen lábalapú edzésforma általában minimum 130-as pulzussal (ez alatt aerobnak számít).
2017. jan. 31. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%

Fogyasra jobb az aerob de legalabb 40-45 percig.

Kortol fuggo hogy hol van az a pulzus tartomany amiben mozogni kell.

Szamolas : (220- eletkor) x 0.6 - ez az also hatar, (220-eletkor)x0.8 - ez pedig a felso hatar. Ez egy 25 evesnel kb 120 -150 kozott mozog.

Kardio inkabb allokepesseg novelo, es kb ugyanaz a mozgas forma mint az aerob csak sokkal intenzivebb, magasabb pulzusszamon.

Ezzel is lehet termeszetesen fogyni, de a 2 kozul inkab az aerob van fogyasra.

2017. jan. 31. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Jajj istenem ez a sok marha brosience képlet...

A kardio edzés a szívet edzi... ettől kardió...

Legyen az a mozgás kardió vagy bármilyen mozgás aerob és anaerob mozgásformákat különíthetünk el egymástól...

Nem az aerobnak nincs alsó határa, minden mozgás aerob addig a pontig, amíg a véred képes elegendő oxigént szállítani az izmaidnak. Ha már nem képes, akkor az anaerob...

Aerob edzést, mivel a véráramod ellátja mindennel az izmodat, így az nem merül ki, akár órákig lehet csinálni, ez az előnye, mert nem fáradsz el, de ha van időd, rengeteg kcalt el lehet égetni vele... ezért érdemes az aerob tartomány csúcsán csinálni.

Ehhez meg nem kellenek csili vili képletek...

Ha olyan intenzítással mozogsz, hogy tudsz lihegés nélkül beszélni, akkor kap az izomzatod elegendő oxigént. Ha már nem tudsz lihegés nélkül beszélni, akkor anaerob tartományba kerültél és nem kap elég oxigént az izomzatod...


Ettől függetlenül zsírt akkor éget a szervezeted, ha kevesebb kcalt viszel be, mint amit felhasznállsz, tehát fogyás szempontból pont olyan jó minden edzés típus... a kardió pedig akkor is ajánlott, ha súlyzós edzel... mivel a kardióval a szívedet edzed...

2017. jan. 31. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mivel nem derulk ki hany eves a kerdezo, szerintem fontos a pulzus also felso hataranak kb meghatarozasa, mert azert ne hasonlitsunk ossze egy 20 es egy 50 eves szervezetet.

Raadasul aki ilyen tapasztalatlannak tunik a temaban, meg norbi regi dvd-jet emlegeti a mai divatos edzesformak helyett, szerintem nem art ha tudja meddig mehet el ugy, hogy ne okozzon vele problemat maganak, ne terhelje tul a szervezetet.

Azt sem tudjuk hany kg a kerdezo, hany kg folosleg van rajta. Nyilvan egy 50 kg-os szemelynek ugyanaz a terheles nem ugyanazt a pulzus szamot fogja eredmenyezni mint egy 90kg-osnak. Ezert meg jo a tol -ig hatar. Illetve az edzettsegi szinttol is fugg, hogy kb mikor kopi ki belet, lehet 5 perc utan is, de lehet 30 is...vagy lehet hogy minden nap 1 orat tol a szobabiciklin, es megsem fogy semmit, mert nem terhel elegge...ilyet is lattam mar. Persze az etkezes is fontos, de nem az volt a kerdes.

A keplet szerintem nem bonyolult, 2 alap muvelet van benne (vannak sokkal bonyolultabb szamitasi modok is). Olyan embenek akinek a fiziologiai allapotarol semmit nem tudok en inkabb ezt ajanlom.

Masnak szive joga mast javasolni. Mindenki masra eskuszik, van aki pl a ch dietara meg a funkcionalis edzesekre, van aki kaloriat akar egetni mozgassal.

A kerdezo azt kerdezte mi a kardio, illetve mivel fogyhatna. Erre valaszoltam, szerintem nme irtam hulyeseget, csak neked mas a velemenyed. Tiszteletben tartom. De ne szold le ilyen stilusban a masok segito szandekat. Mindenki ugy probal segiteni ahogy tud.

Koszonom.

A kerdezo meg majd eldonti, hogy mit fogad meg, es mit nem.

2017. jan. 31. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem olvastam a hszeket, legegyszerűbb eldönteni, ha mozgás közbe nem tudsz kényelmesen beszélgetni, akkor az kardió.
2017. jan. 31. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Jah, ez a kis "trükk" egyértelműen megmondja kortól nemtől függetlenül, hogy aerob vagy anaerob mozgást végzel, számolgatás nélkül...
2017. jan. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha fogyni szeretnel súlyzós edzest kellene végezned, nem ugrabugrálni.
2017. jan. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nő vagyok, 25 éves, fogyni szeretnék, 88 kg vagyok. Regenort iszom 3 hónapja, de már fogalmam sincs mit egyek, mit tornázzak vagy mozogjak. Futni nem bírok, de 60kg-osan sem bírtam...Norbi szerint a duci tréningel legalább heti 5 alkalom és megfelelő diéta mellett akár egy hónap alatt -10kg is lemehet.

Szerinte mehet rizs, a regenor szerint nem.

Szerinte mehet némi gyümölcs, a regenor szerint nem.

Szerinte semmi zsír, a regenor szerint minden étkezéshez 2,5dkg zsír kell-

Szerinte jó a zab, a regenor tiltja...

2017. jan. 31. 18:47
 9/10 anonim ***** válasza:
2017. febr. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöööööm
2017. febr. 1. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!