Kezdőoldal » Fogyókúrák » Update módszer » Norbi Update mellett mire...

Norbi Update mellett mire érdemes odafigyelni?

Figyelt kérdés
Egy másfél hete kezdtem a Norbi Update-ot. Tehát tőlük rendelem az ebédet és a hozzávalókat is náluk veszem, illetve nyilván az ilyen cukros üdítőket, nasizást stb. elhagytam. Azt olvastam, hogy az Update lényege, hogy a szénhidrátot próbáljam minimálisra csökkenteni, viszont a kalória nem számít. Azt is hallottam, hogy a kalória viszont felelős az anyagcseréért, ami felelős a fogyásért. Akkor mennyire érdemes odafigyelni a bevitt kalóriára, illetve a mozgáson kívül tudtok valami tippeket az Update-t mellé (ha igen, kérlek áruljátok el :D).
2019. jan. 15. 20:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Miért rendeled tőlük az ebédet?

Töredék áron tudsz magadnak finomabb, diétás étrendet összeállítani.

2019. jan. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%

Első tippem, hogy ne vedd meg a Norbi update-et.


Aki azt mondja, hogy a kalória nem számít az vagy semmit nem tud a dologról vagy át akar verni. (esetleg mindkettő)


Valójában csak és kizárólag a kalória számít. Ha te átlagban 2000 kalóriát égetsz el naponta és átlagosan csak 1900 kalóriát viszel be akkor - megdöbbentő! - fogyni fogsz. Ellenben ha 2100-at akkor szintén megdöbbentő! de hízni.


Alapvetően tökmindegy, hogy mit eszel. Ha te bevágsz mondjuk 4-5 snickers-t de mást nem eszel akkor fogyni fogsz ellenben ha 3000 kalóriányi norbi tökömtudja mit akkor meg hízni.


Fogyás szempontjából az egészséges táplálkozás mellett (rendszeres étkezés, vitamindúsan) az szól elsősorban, hogy úgy tudod bevinni a kevesebb kalóriát hogy nem éhezel. Ha napi 5 sajtburgert eszel meg akkor éhezni fogsz.

2019. jan. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

#1 Azért, mert amiket találok diétás étrendeket, ott nagyon megoszlik a vélemény (tehát van aki szerint mennyire bevált, van aki leszólja, nem vagyok szakember, ugye kinek lehet hinni). Másrészt kényelmesebb (feltéve ha tényleg egészséges és fogyni fogok tőle), mert egyetem/munka mellett nem igazán van időm elkészíteni magamnak.


#2 Tudom, hogy személyenként változik, de ha valaki 2-3 naponta este elmegy futni (1 óra/10-10,5 km), akkor te mit javasolsz, mennyi kalóriát érdemes bevinni?

2019. jan. 15. 21:11
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom hány kg vagy, de én 80kg-os férfi. Egy óra futással kb 800 kalóriát égetek el, cserébe tök éhes leszek és talán nem eszek meg 800 kalóriával többet, de mindenesetre semmiképp sem 800 kalóriával lesz bennem kevesebb.


Volt olyan hónap amikor hetente 6x futottam 9km-t és bár fogytam, de SOKKAL kevesebbet mint amikor egyszerűen figyeltem arra, hogy ne zabáljak annyit. Nem tudom mennyi kalóriát kellene bevigyél. Azt sem tudom hány éves vagy, azt sem, hogy hány kg (nem is érdekel). Egyél kevesebbet mint eddig. A norbi update-et felejtsd el, csak a pénzed költöd rá. Abban van a kulcs, hogy fele adagot egyél, aztán várj 10-15 percet. Ennyi kell a gyomornak, hogy jelezzen az agyadig, hogy akkor most te jól vagy-e lakva vagy sem. Ha éhes vagy utána akkor egyél, de általában nem leszel. Igyál egy csomó vizet az egészséges.

2019. jan. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
előző: tényleg ez van. Én sétálok, mert van rá időm, de kizártnak tartom, hogy a napi 1000 kcal valójában megjelenik a fogyásban is. Ha ez mind lemenne, akkor több mint 10 dekát fogynék naponta (a zsírból kiindulva: 900 kcal/10 dkg), de szerintem ez nincs így (nem mérem magam, csak majd sok idő múlva, de biztos vagyok benne, hogy nem jelenik meg a fogyásban ez a tevékenység). Tele lassúevéezem már a kérdéseket, de tényleg ez a lényeg: a gyorsevést el kell felejteni, csak lassan szépen, semmi sietség. Agyi gyomorgyűrű (kis adagok, lassan és nem leszel éhes sem)
2019. márc. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az egy marhasàg, hogy csak a kalória szàmít és mindegy mit eszel. A kaja informàció a testednek, és nem ugyanúgy reagàl pl egy vödör cukorra mint 1 vödör zsírra. Rohadtul nem mindegy mit eszel ha egészségesen akarsz lefogyni. A szénhidràtcsökkentésneka test inzulintúltermelése miatt van szerepe. Ha hízékony vagy, nem jól dolgozza fel a szervezeted a szénhidràtot, az magas vércukorszinhez vezet, ami fokozza az inzulintermelést, az inzulin meg zsírraktàrozó hormon, vagyis ha túl sok van a szervezetedben, hízni fogsz. Fentebbi példàból , a cukor nagymértékű inzulinvàlszt vàlt ki, a zsír viszont nincs hatàssal a vércukorra, így az inzulintermelésre sem.

A fehérjének pl van inzulinvàlasza, de nem olyan mint a cukornak, a gyorsan felszívódó szènhidràtoknak.

Èn lassan màsfél hónapja LCHF étrenden vagyok, alacsony szénhidràt, magasabb zsírtartalmú étrend. Fehérjéből ugyanannyit eszem.

1800-2000 kalória közt eszem ezzel az étrenddel és folyamatosan fogyok.

Miközben régebben kevesebb kalóriàval 1400-1500 között, 160 g szénhidràttal SEMMIT nem fogytam, ellenben sokszor voltam èhes és fàradt.

A mostani étrendem mellett napi 3 étkezéssel éhezès, szenvedés nélkül fogyok, rengeteg az energiàm is.

Ennyit a kalóriàkról.

Amúgy , ha jót akarsz magadnak, főzz otthon magadra. Finom kajàkat lehet összedobni és legalàbb tudod mi van benne.

2019. ápr. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!