Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ti hogyan osztjatok be az...

Ti hogyan osztjatok be az idotoket, hogy munka es minden mas mellett jusson idotok a sportra is? Az alabbiak alapjan szerintetek mikor lenne erdemes bevezetnem a sportot a napirendembe?

Figyelt kérdés

Szeretnek fogyni, de a sportra eddig sajnos nem sok idom jutott. Reggel 6-kor indulok a munkaba es altalaban este 6-ra erek haza. Nem akarok keson enni, ezert az elso ha hazaerek az, hogy megvacsorazom. Mivel a haztartast is vezetnem kell, altalaban este 9-re fejezek be mindent.


Nem akarnek mar tobb kifogassal elni, inkabb probalnam jobban beosztani az idomet, hogy jusson ido a sportra is. Ehhez kernek tanacsokat, hogy kinek hogy sikerul ezt megoldania.


2015. okt. 18. 19:57
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem időm van, viszont nem sportolok. Ezt persze nem így kell csinálni.


Nos, amikor dolgoztam, akkor volt a 2-3 óra munkába járás, gyalog. Ez nem sport, csak egy kis megmozgatása a lábaimnak, ülőmunka mellett kellett ennyi. Hétvégeken pedig olykor teljesítménytúrákra jártam a közeli hegyekbe.

Sportolni soha nem sportoltam.


Ha nagyon nem lenne időm, de képes lennék rá, akkor rövid, intenzív tornákat nyomnék, 10 perc is valami... Hétvégén edzenék többet, aerob, torna, súlyzós edzés, lenne mindenféle.

2015. okt. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Vagy reggel mielött munkába mész vagy haza fele munka után ha végzel olyan 4-5 körül

Vagy marad az h 6után aztán kaja aztán a háztartás

2015. okt. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, MENNYI háztartást vezetsz, ha minden nap három órát vesz igénybe?

Két lehetöség van: vagy egyedül élsz - akkor organizáld úgy az életedet, hogy ne legyen ennyi naponta, mert fölösleges. Ugyanis ha egész nap nem vagy otthon, akkor gyakorlatilag nincs házimunka, max egy gyors mosgatás evés után.


Vagy ha valakivel együttélsz, akkor pedig nem te csinálj mindent, osszátok el az otthoni müszakot is. De akkor is érvényes, hogy ha nem vagytok a lakásban, akkor nincs igazán se rendetlenség, sem piszok.


De mindentöl függetlenül a házimunkát be lehet úgy osztani, hogy kétnaponta csinálod végig, a közbeesö napokon meg sportolsz. Nagyon jó és hatásos videók vannak, amikkel rendesen tudod magad erösíteni, nem kell hozzá semmilyen drága berendezés, konditerem, elég, ha a szobában van két mégyzetméter helyed meg fél órád. (Ha érdekel, tudok linket küldeni a sporthoz)

2015. okt. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Háztartást vezetek, dolgozom 6 órásban és egyetemre is járok, mellette minden másnap sportolok, illetve főzök rendes, egészséges kajákat hozzá.

Nálam úgy megy, hogy reggel 5 körül kelek, lemegyek futni 9-10 km-t, aztán haza, zuhi és irány a munka vagy az egyetem. Ha reggel valamiért nem valósítható meg, akkor este 6 táján, mikor hazaérek, azonnal elmegyek futni.

Nekem az vált be, hogy csakazértis beletuszkoltam a napirendembe a rendszeres futást és inkább azzal trükköztem, hogy a házimunkát osztottam be másképp, általában próbálok előre főzni, a nagyobb takarításokat is rendszeresen csinálni, hogy ne koszosodjon el a lakás, mert azt rengeteg idő rendbe tenni, ellenben minden másnap felporszívózni, felmosni és egyebek nem több nekem 1 óránál összesen.

Tény, hogy még nincs gyerkőcöm és nem is egy óriási lakást kell fenntartanom, csak a párommal vagyunk ketten, szóval nem akkora ördöngősség, de igazából szerintem minden hozzáállás kérdése. Ha megpróbálod átcsoportosítani a dolgaid és nyersz legalább minden másnap 1-1,5 órát, kezdetnek az is nagyszerű! :)

2015. okt. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem 2 naponta 1.5 órára megszűnik a világ, és csak az edzéssel foglalkozom. Neked szerintem olyasmit kéne csinálni, amit munkahelyen is tudsz lopott percekben. Egykezes fekvőtámasz, egylábas guggolás pl ilyen, hogy nem kell belőle sokat csinálni. Mellette gyaloglás, lépcsőn futás. Vagy pl valahogy megoldod, hogy hazafelé melóból az utolsó 5 kilómétert futva tedd meg 2-3x egy héten.
2015. okt. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Először is fogyni kalória deficittel lehet, tehát fogyáshoz nem feltétlen kell sport, persze izom is megy le, de még mindig jobb mint alapból a túlsúly, gondolom ott sincs sok izom.


Én is 6 körül indulok reggel, (szerda,csüt - 8) és 7 után érek haza. Kerestem egy közeli sporotlási lehetőséget, ahol heti két nap 8-tól 9-ig van edzés,és emellé még itthon csinálok valamit szombatonként. Rengeteg otthon végezhető edzés van ami napi 1 óra.

A késői evés, én sokszor eszem este 10 fele, nincs tőle bajom.

2015. okt. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat, sokat segitettek. :-)
2015. okt. 19. 06:34
 8/9 anonim ***** válasza:
51%
Első körben keresnék olyan munkát, ami nem vesz el napi 12 órát az életemből.
2015. okt. 19. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Este 6-ra érek haza, fél óra edzés, utána vacsora. Házimunka utána.
2015. okt. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!