Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Kinek mi a praktikája?

Kinek mi a praktikája?

Figyelt kérdés

Sziasztok

1-2 hónapos babát, hogy altattok? S kb mennyi udeug tart?

Nem szeretném órákon át kézben ringatni, főleg, h lesz nagyobb súlya is.

És tényleg rossz ha alszik nappal a mellkasomon? Imád ott aludni, s ott pikk pakk elalszik.


2019. okt. 12. 06:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%
Édes kicsi baba, neki kizárólag rád van szüksége, nem tudod elrontani. Ő 9 hónapig benned élt, most is még azt hiszi, ő és te egyek vagytok. Csak veled érzi magát biztonságban, a te szívdobogásod nyugtatja meg, amit bent is mindig hallott. Az első pár hónap erről szól, minden más most nem olyan fontos. Kialakul a bizalom, hogy te ott vagy neki, amikor szüksége van rád. A praktika, hogy altasd magadon, amikor igényli, most ez a legfontosabb. Olyan hamar eltelik ez a meghitt időszak, ráér minden más! Ő még olyan picike, neki a pocakod után hatalmas tér még a kiságy is, ijesztő a sok hang, szag, fény, a biztonságot csak te tudod megadni neki. Ahogy telnek a hónapok, úgy fog leszakadni rólad, de ez mist még nagyon korai. Az én babáim imádtak pl. a szoptatós párnában aludni. Körül voltak védve, biztonságos volt nekik. Türelem és lassíts le hozzá, ő még olyan apró ehhez a gyors és hangos világhoz, adj neki időt.
2019. okt. 12. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%

Nekem este csak mellen alszik el a 9 hónapos. Én megpróbáltam megtörni, mert elhittem kezdetben, hogy ezt nem szabad. Szerencsére nem sikerült, utána kezdtem el olvasni dolgokat pl negyedik trimeszter.

Napközben hordozóban, hintában is aludt, mostanában babakocsiban. Ha elég álmosan teszem be, pár perc. Tologatni se kell, kiülök a teraszra, kicsit ringatom kocsistul és felolvasok neki. Így jó lebefőn pihen.

2019. okt. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
35%

Nálunk ridegtartás volt 😂 soha nem altattam direkt ölben vagy mellkason. Persze, szeregettem, ha közben elaludt, letettem. De sosem ezt használtuk altatónak. Letettük az ágyba, kicsi simi, énekelgetés, később mese, ennyi.


Már 22, és éppen a héten kaptunk egy bókot a barátja anyukájától, azt mondta, szerencsére nem mai huszonéves.

2019. okt. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%

Előző, én nem hiszem, hogy ez összefügg. A mai huszonévesek kiskorában még bőven a ridegtartás volt a javaslat a gyerekorvosoktól, védőnöktől.

Nincs a letevéssel se baj, ha olyan a baba természete, hogy bírja.

2019. okt. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
53%

A kulonbozo altatasi technikaknak vannak elonyei es hatranyai, ezeket erdemes merlegelni, mikozben szem elott tartod azt is, hogy idoszakok is vannak, valtozik az alvas, valtozhatnak a gyerek igenyei. Szoval en nem szeretek jonak vagy rossznak mondani valamit, inkabb megnezni ezeket, es aszerint donteni, hogy nekunk, mint csalad, mik a prioritasaink. Leirom, mi mikor hogy csinaltuk, es miert.


Az en gyerekem a nagy testkozeligenyu, gyakran ebredo, hangosabb gyerekek koze tartozott babakent. Sokaig rajtam aludt el, de nem kezben, azt nem birtam volna, hanem hordozokendoben, majd csatos hordozoban ugy, hogy eleinte setaltam vele, majd beultem ringatni a szoptatos fotelbe, igy a hatam is kimelve volt, es konnyu volt ringatni is. Kesobb szereztunk gimnasztikai labdat, az azon valo pattogas is eleg gyorsan elringatta. Napkozben 1-1,5 eves koraig szinte letehetetlen volt, vagyis letehettem, de akkor a 2-4 ora alvas helyett 5 percen belul sirva ebredt. Kozben sokat kiserleteztem masfajta altatassal, de egyik sem jott be. Babakocsiban, ha elaludt, 20 perc mulva ebren volt, ha letettem, ugye szinten, ha szoptatva altattam fekve, ugy meg a hatam fajt, akkor mar inkabb a szoptatos fotelben hordozva.


Ejszaka babaöböl, majd kisagy volt a terv, nem aludt benne szinte egy percet sem. Letenni ringatas/hordozas utan este le tudtam, sokat ebredt, szoptatva visszaaludt mellettem, hajnalban viszont mar nem, igy jott a mellkasomra, de mindig probaltam letenni, vegul kb. 3 honapos koratol mar nem kellett a mellkasomra venni, nehez is volt mar a sulya miatt. Hozzambujva aludt ejjel szorosan.


Mar utolag latom, hogy egy egyuttalvas a sajat lepedojevel, es egy babafeszek, amikbol mindketto atvette a szagomat, es egy Adamo hinta valoszinuleg segithette volna a kulonalvast, de hogy attol kevesebbet ebredt volna, azt ketlem (nagy orrmandulak miatt is ebredt reszben). 2 evesen tanult meg elaludni altatas nelkul, 3 eves kora ota alszik a sajat agyaban, de velunk egy szobaban, mert meg mindig ebred, viszont olyankor altalaban csak suttogva megkerdezi, ott vagyunk-e, es ha kap valaszt, mar alszik is vissza. Este az altataskor befekszik az agyaba, en az enyembe, van, hogy megfogja a kezem, van, hogy nem, varok olyan 5-30 percet, es elalszik, aztan kimegyek a nappaliba altalaban, es van 2-3 orank a ferjemmel. Az esti altatas azota megy konnyebben, miota elhagyta a nappali alvast 2,5 evesen. Elotte 40-90 perc volt kb, es este 10 elott nem aludt, ha kimentem tole, felriadt.


A testkozelben altatasnak az elonyei, hogy hallja a szivveresed, legzesed, amivel az ovet is stimulalod, igy a biztonsagos egyuttalvas het lepeset betartva tanulmanyok szerint csokkenti a bolcsohalal kockazatat. A ringatas elosegiti az idegrendszer fejlodeset. Az egyedul alvo babaknal magasabb stresszhormonszintet mertek akkor is, ha nem sirtak (vagy ha mar megszoktak, hogy igy alszanak el).


Hatranyok: felszinesen alvo ferjet zavarhatja, vagy ha tul melyen alszik valamelyik szulo, akkor ot meg azert, van ra esely, hogy igy tobbet ebred a baba (de nem mindegyik, az enyem tobbet ebredt egyedul altatva, mint mikor mellettem aludt). Nem mindenki tudja, vagy akarja elviselni az ilyen szoros testkozelt, van olyan szulo, aki ettol rosszabbul alszik. Illetve az oldaltfekvestol megfajdulhat az ember hata.

2019. okt. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

A nagylányom hasfájós volt és borzasztó nyűgös, vagy szopiba aludt bele, vagy Adamoban aludt el, ezután kellett átcsempészni az ágyába.


A kicsit leteszem, simi, puszi, befordul és alszik.

2019. okt. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Minden baba más, erre nincs bevált recept, különben mindenki azt alkalmazná.
2019. okt. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
58%
Az első gyönyörűen leirta!!
2019. okt. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
95%

Még annyi, hogy az idős generációk imádják ezt az "én gyerekem ilyen meg olyan normális ember lett", úgyis, hogy sírni hagytam és nem szoktattam készhez.


Ehhez 2 tapasztalatom van:

- Az egyik, hogy már keverik az életkorokat. Anyu pl a babám 3 hetes korában csodálkozott el, hogy még mindig csak tejet kap, semmi alma vagy répa? Szerintem összekeverte a 3 hónapossal... Mai tudással az is korai persze, de az ő korukban akkor javasolták.

Ezen kívül meg eszébe sincs az unokáját nem kézhez szoktatni, ha vendégségben vagyunk, kb földet se er a 9 hónapos...

Szerintem picit keverik azt, hogy 2 évesen nem kell azonnal felvenni, ha még bírja a sétát, azzal, hogy 2 naposan mért magadon alszik. Meg persze játsszák ilyenkor a nagy tapasztalt nagymamát. Csomóan akkor is az orvosi tanácsok ellenére válaszkészen neveltek, csak "titokban".


- Másik, hogy kevés szülő lát bele a felnőtt gyereke felnőtt èletébe. Hogy esetleg többre vihette volna, ha adott ponton kiáll magáért, vagy nem vesztett volna el egy nagy szerelmet, ha ki tudja mutatni az érzéseit, vagy mennyit járt pszichológushoz azért, hogy önazonos merjen lenni. Van olyan ridegrartással nevelt barátnőm, aki nagyon sikeresnek tűnik szakmailag, és totál szerethetetlennek tartja magát, minden párkapcsolata megbukik, pedig okos, szép, alkalmazkodó, kreatív lány. És évek óta pszichológus kezeli az anyjától hozott sebeit. Ezeket az anyja sokáig egyáltalán nem is tudta.


Szóval persze ha szeretik a gyereket, alapvetően korrektek vele, akkor valószónüleg "ember" lesz belőle, de nem mindegy, mit tud kihozni magából az életben és mire megy vagy nem megy el a lelki ereje.

2019. okt. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Előzò vagyok. Persze nyilván nem 2 perc sírásob múlik ez, és aki szélsőséges ridegtartó (Ferber módszert követ pl), az más dolgokban is vsz rugalmatlan.
2019. okt. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!