Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mi a véleményetek arról h...

Mi a véleményetek arról h ovis, kisiskolás gyerekek este 10-ig fennt vannam, mert a szülő nem tudja letenni aludni?

Figyelt kérdés
Mi még messze vagyunk az ovitól,de ezt sosem tudtam megérteni. Nálunk 8kor takarodó volt. Meg is mondták nekünk h ha nem alszunk csak nézzük a plafont akkor is bennt maradunk szobába és kész. Mert holnap korán kelés, és ők meg akarnak nézni egy filmet még,mostmár nyugodjunk el. És igazuk volt!! Persze mindig hamar el is aludtunk. Attól h egy gyerek pörög és állítja nem álmos,attól még az,csak le kell nyugtatni,és kicsit ráparancsolni. Nem kell hagyni h mindig minden úgy legyen ahogy a gyerek akarja. Van ismerős aki panaszkodik h ők már aludnának de nem tudnak mert a gyerek 11ig fennt van.7éves. 🤔

2020. jan. 27. 06:37
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem egy kisiskolás ne döntse el magának, hogy mikor megy aludni. Persze egy tininél már más, de egy 6-8 éves gyerek még nem tart ott, hogy okosan átgondolja, hogy neki most alvásra van szüksége.

A fiam elsős, 8-kor megyünk az ágyba, olvasás után el is alszik. Pénteken és szombaton fenn maradhat tovább, de hétközben nem.


Én nagyon örültem, amikor a fiam leszokott a délutáni alvásról, mert utána helyre állt a rend, és időben el tudott aludni este.


De mindenki maga látja, hogy a gyerekének mennyi alvásra van szüksége, illetve ő maga hogy szeretné alakítani az estéket. Az én fiamnak kell a 10 óra alvás, másnak lehet, hogy elég 7 is.

Én is ismerek olyat, ,ahol a kisgyerek 11-ig fent ugrál, nem lehet letenni. Ő biztos ilyen. De szerintem ez a szülőknek sem jó, hogy ennyiből áll a közös este, hogy 11-kor bedőlnek az ágyba.

2020. jan. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is az a helyzet mint a 3-as válaszolónál. 5 éves a lány, ha alszik délután, elzavarhatom ugyan 8kor aludni, de 10 előtt akkor sem fog aludni, csak nyüglődik az ágyban. Ha nem alszik délután, akkor legkésőbb 8kor alszik. Igazából a 8 órai fekvés lenne az ideális, mert akkor nem hisztizve indul oviba másnap, de ezt nem lehet vele megértetni.
2020. jan. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy délután alszanak-e és mennyit. Ovisként az enyémek aludtak délután, 5 éves koruktól már csak az oviban. Összességében eleget aludtak így is, úgy is, ha volt délutáni alvás, este tovább fenn voltak.

Már kicsi korukban rájöttem, hogy nincs értelme annak, hogy ágyba dugjam őket, amikor még egyáltalán nem álmosak. Vagy ott maradtam velük a sötétben, vagy kimászkáltak, de sehogy se sikerült az általam kívánt időpontban elaltatni őket, ha egyszerűen nem voltak álmosak, csak kínlódás meg veszekedés volt belőle. Így inkább később vittem őket aludni, mesét olvastam nekik és gyorsan elaludtak. Annyi szabály volt és van most is, hogy este 8 után már nincs tévé (mi felnőttek se nézzük), se számítógép, se rohangászás. Fürdés, beszélgetés, könyvnézegetés, esetleg csendesebb játék igen.

Az enyémek ilyenkor télen, amikor még sötét van 7-ig mindig nehezebben kelnek fel, de ez független attól, hogy mikor mentek aludni. Nyáron még szünetben is maguktól felkelnek 7 körül. Kisiskolások, a nagyobbik 9, a kisebbik 10 órát alszik, jó tanulók. Én ennyi idősen 9 körül feküdtem le, aztán addig olvastam az ágyban, amíg el nem álmosodtam. A szüleim nem parancsoltak rám, nem volt olyan, hogy a sötétben kellett feküdnöm az ágyban álmatlanul. Ők tudtak tévézni, ha akartak, én meg jó sok könyvet elolvastam :)

2020. jan. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
77%

Már megint egy olyan kérdés, amikor arról okoskodik a kérdező, hogy más miért csinálja sz.rul.

Honnan tudod te milyen az a gyerek??? Lehet hiperaktív , alvászavaros. Az meg nem fog 8-kor aludni, inkább a plafonon ugrál.

Az, hogy nálatok valami működött, nem biztos, hogy másnál is fog, mert mások vagyunk, mások a gyerekek. Foglalkozzon már mindenki a saját dolgával.

2020. jan. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
92%
Annak aki azt mondta, hogy ez akkor a szülőkről szólt... igen. Róluk. A szülők is emberek, igényekkel és élettel. A gyerekeim 6kor vacsoráznak, 7kor fürdenek, 8kor aludni mennek, azért is, hogy mi tudjunk még megnézni egy filmet, együtt vacsorázni a férjemmel, beszélgetni, vagy akármit csinálni és azért is, mert gyerekek és aludniuk kell. Szerintem is ez a normális. Voltak nálunk is próbálkozások az évek alatt, hogy még ne, meg kijönni pisilni, inni, volt szorít a zokni, ugat a kutya odakint, hideg van, meleg van... de a válasz mindig nem volt. Mindenkinek jár a nyugodt este. Nekik az alvás miatt, nekünk az együttlét miatt. Ettől senki sem lesz rosszabb szülő, úgy vélem.
2020. jan. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
73%

A lányunk 2 éves kora óta nem alszik délután. (Se bölcsiben, se az oviban)

Reggel 6:30kor kelünk és 10kor szokott elaludni.

Már 4 éves, de éjszaka még mindig felébred, és vagy átjön mellém, vagy áthív h bújjak oda még elnem alszik.

Pedig este egyedül alszik el mese után a szobájában.

Ez van.

Egyébként ha fél9kor olvasom a mesét és kapcsolom le a villanyt is tök mindegy mert jön a pisilni kell(kijön, elmegy wcre) szomjas vagyok (kijön iszik) fáj a hasam stb.....

Az a véleményem h törődj a magad dolgával!

A férjem napi 5-6 órákat alszik, de olyan mélyen h én még ilyet nem láttam. Ez neki elég.

Én 8-10 óra alvás után is olyan vagyok mint egy zombi. A gyerekeknél pont ugyan így változó a dolog. Mindenki másmilyen (szerencsére)

Az h egy gyerek jó alvó, nem a szülő érdeme. Csak a beképzelt anyukák gondolják azt h ők bizony nagyon jól csinálták....

Az enyém 2 évesen meg már szobatusztavolt bibibí!

Na és?! Ő akkor ért meg rá, a szomszéd Julié meg 3 évesen. Ettől ez még nem az én érdemem!!!

És nem szólom le a Julit h "de s.ar vagy"

2020. jan. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
Most a nem arra gondoltam h v.ki alvászavaros vagy valami más egészségúgyi gondja van. Aki még a babát várja: nem kell mindig minden a baba körül forogjon. Persze az az első h ellátod, szeretgeted sokat, de te szoktatod tanítod dolgokra,te vagy a szülő neked kell irányitanod,terelgetned, nem csak hagyni h nőjön mint a gomba,lesz ami,lesz ahogy esik úgy puffan. Nem igaz h csak akkor boldog egy gyerek ha mindent szabad,es mindig az van amit ő akar. Lehet h ő a család legújabb tagja de nem az egyetlen. Ha lesz majd masidik babám,akkor sem mondhatom az elsőnek h mostantól neked csönd a neved mert van egy kisebb baba a házban.
2020. jan. 27. 09:55
 18/28 A kérdező kommentje:
Az enyém még jól alvó,15hós,nem hiszem h az én érdemem de pl ha fel is ébredt,nem kaptam ki egyböl az ágyból és vittem magunkoz,hanem ott az ágyában nyugtattam meg. Vagy pl 1 éves kora után arra gondoltam megpróbálom megszűntetni az altatást ( éneklés,simogatás,) meglátjuk mit szól. Letettem az állatkájával és kijöttem. Eleinte párszor visszahívott,aztán már nem.Ha meg sem próbáltam volna kitudja meddig hümmögök az ágya mellett pedig nincs szüksége rá 🤷‍♀️ De most nem is ez. Inkább arra lettem volna kíváncsi h ez a jelenség azért van mert a szülő ráhagyja a gyerekre h mikor megy aludni,meg sem próbál semmit annak érdekében h máshogy legyen? Vagy életkori dolog h egyszer csak nem kell annyi alvás vagy mi történik ilyenkor.
2020. jan. 27. 10:07
 19/28 anonim ***** válasza:
83%
Remélem a kisetó utál majd aludni, aztán majd megtudod , hogy nem minden azon múlik, hogyan van szoktatva a baba. Te sem tudhatod az ominózus szülő mit és mennyit küzdött
2020. jan. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk is az ovis délutáni alvás tesz be. 4,5 éves a lányom. Ha nincs oviban, nem alszik már délután, akkor este 8-kor alvás. Az oviban viszont kötelezően lefektetik őket, ott alszik, úgyhogy este 10-ig ha fejreállok sem alszik. Igen, megtettem én is, hogy márpedig megyünk aludni. Másfél óra után még mindig nen aludt. Úgyhogy k kínlodik a fene, majd lefekszik később. A suli más lesz, ott már nincs délutáni alvás.

Amúgy nagyon aranyos vagy, hogy egy 15 hónapos, jó alvó gyerekkel osztod az észt, hogy mindenki béna, bezzeg te. Tudod vannak jó alvó, meg nem jó alvó gyerekek, és nem, nem azért, mert a szülő elcseszi, vagy epp mert akkora zseni. Nekem pl két gyerekem van, válaszkészen nevelt mindkettő (tudom, szerinted hülyeség, nem érdekel). A lányom brutálisan shar alvó volt mindig, az az igazi 50x ébredő, elaludni egyedül soha nem tudó, csak anyával visszaalvófajta. Sokáig hittem az ilyen okosoknak, mint te, hogy ezt igenis lehet befolyásolni. Küzdöttem vele, altatgattam ezerféle módon, míg jó pár hónap után feladtam, együtt aludtam vele, mert másképp semmit nem pihentem éjjel, szó szerint többet voltam a gyerekszobában, mint az ágyban. 2,5 éves volt, mire megtanulta átaludni az éjszakát! A mai napig csak akkor alszik el egyedül, ha navyon fáradt, egyébként kéri, hogy legyek mellette (azért nem akkora áldozat az a negyed óra). A most 1 éves fiam meg elejétől alszik normálisan. Magától, nem találtam fel azóta a spanyol viaszt, sőt, nála nem is próbálkoztam semmilyen zseniális módszerrel, mert úgyse ér szart se. És alszik. Ez a gyereken múlik, nem rajtad, nem kell akkora zseninek érezned magad.

2020. jan. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!