Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mi a véleményetek arról h...

Mi a véleményetek arról h ovis, kisiskolás gyerekek este 10-ig fennt vannam, mert a szülő nem tudja letenni aludni?

Figyelt kérdés
Mi még messze vagyunk az ovitól,de ezt sosem tudtam megérteni. Nálunk 8kor takarodó volt. Meg is mondták nekünk h ha nem alszunk csak nézzük a plafont akkor is bennt maradunk szobába és kész. Mert holnap korán kelés, és ők meg akarnak nézni egy filmet még,mostmár nyugodjunk el. És igazuk volt!! Persze mindig hamar el is aludtunk. Attól h egy gyerek pörög és állítja nem álmos,attól még az,csak le kell nyugtatni,és kicsit ráparancsolni. Nem kell hagyni h mindig minden úgy legyen ahogy a gyerek akarja. Van ismerős aki panaszkodik h ők már aludnának de nem tudnak mert a gyerek 11ig fennt van.7éves. 🤔

2020. jan. 27. 06:37
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó előtti vagyok. 13 éves fiam 1,5 éves kora óta nem alszik délben, akkor is éjfélkor aludt el, már hullák voltunk, de akkor sem aludt, Már reggel 6-kor fent volt. Jelen pillanatban, míg a sok szülő nyafog, hogy jajj de fáradt a gyerek, jajj car iskola, sok a lecke, az én fiam minden egyes nap suli után elmegy edzeni, este 8-kor ér haza, utána esik neki a tanulnivalónak, 11 kor veszekszek, hogy aludjon, reggel 5-kor már ébred és edz, soha nem hallottam tőle, még, hogy fáradt. Erről ennyit. A megszólók meg elmehetnek a 3,14-be. Én se szólok meg senkit, mert két házi nem képes a gyereke megírni.

Másik gyerekem beesik az ágyba 8-kor (kisiskolás), ha nem ébresztem, akkor alszik délig is. Semmiben nem neveltem máshogy őket!!!! Csakmondom.

Pont ezért nincs már kisgyerekes barátnőm, mert én nem tudom megbolondulnak vagy mi, de amikor 1 éves gyerek mellett osztják az észt, hogy hogyan kellene a kiskamasz mellett, mert nekik megy!!! 1 évesnél!! Na pont ilyen vagy te is.

2020. jan. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Nem gondolom h zseni lennék,én pl azt rontottam el h a gyerkem legtöbször úgy eszik normálisan a v.milyen módon szórakoztatva van. És írtam h messze vagyunk még az ovitól sulitól. De pl nem is gondoltam h az ovis alvás így bekavar.
2020. jan. 27. 10:30
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenki úgy alakítja ki a napirendet, ahogy nekik (szülők és gyerekeknek ugyanúgy) megfelel. Kár hasonlítgatnom magam a "szomszéd Julikához", ha nekik teljesen más a ritmusuk, a napirendjük. Mi a férjemmel mind éjjeli baglyok vagyunk, este sokáig fent tudunk maradni, csak reggel ne kelljen korán kelni. Szerencsések vagyunk munkaügyben, férjem 8ra jár dolgozni, én 9re, ovi 5 perc séta a lakástól. Lányom 5 éves, még igényli, hogy aludjon egy kicsit délután, este 10 előtt nem alszik el. De így is megvan az alvásmennyiség amire szüksége van. 10 körül elmegy aludni (nem altatom, így nem tudom mikor alszik el pontosan, de 10 után csöndben fekszik az ágyában a sötétben, úgyhogy gondolom sokat nem szórakoztatja magát), reggel 8 körül kel magától. 9re kell nálunk beérni az oviba. Az 5 év alatt legkorábban 8kor sikerült lerakni, de akkor nem aludt délután, reggel meg korábban kelt. Meg is őrülnék, ha 6kor kipattanna az ágyból, mikor ráér 8kor is. Iskolában nyilván 1 órával korábban kell majd kelnie, de majd megoldjuk, akkor már nem alszik majd délután, gondolom kb. 9kor megy majd aludni. Addig nekünk ez így kényelmes. Más meg csinálja úgy, ahogy nekik jó.
2020. jan. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
A nagyobbik fiam 9 éves.Ő iskola időben 9 ig van fent.Vagyis megnézzük a draga örökösöket utána egyből alvás.A kisebbik fiam 5 éves,fél 9 körül alszik el.Egy idoben bent aludt az oviban,ahh fel 11 kor meg ugralt az ágyon hogy ő nem almos.Reggel meg alig bírt felkelni.Szerintem tulzàsba viszik ezt az ovis alvàst.Amióta nincs délután alvás időben ágyban vagyunk.Péntek szombat este tovább fent lehetnek.
2020. jan. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
46%
Nem olvastam végig az összes választ, de a fiam 4 éves ovis, és ha alszik ebéd után, akkor 9-fel 10 körül alszik el. Ha hamarabb teszem le, csak kínlódik. Ha nem alszik délután, akkor 8-kor. Ha iskolás lesz, akkor természetesen 8 körül lesz takarodó, de most nincs értelme kínozni.
2020. jan. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

Semmi közöd hozzá. Semmi az égvilágon.

Nálunk a férjem gyakran haza se ér 8 előtt. Akkor ne is lássa a gyerekeket, mert 8-kor takarodó van? Vagy egy gyors puszi és annyi? Az is marha egészséges lenne, tényleg.

Az ovisoknál gyakran probléma, hogy már nem igényelnék a délutáni alvást, de az oviban kötelező, ezért nem lehet őket este 10-11-ig lelőni. És lehet, hogy van, aki elnézegeti 2-3 órát csendben a plafont, de már a mi korunkban sem volt ilyen szuper jólnevelt mindenki. Én sem.

Iskolában meg jönnek az edzések, különórák, a napköziből is mindig hoznak haza tanulnivalót, vagy amit otthon kell hangosan felolvasni. Sok gyerek jár estig edzésre, haza sem érnek gyakran 8 előtt. (Tudom, erre az a visszavágás, hogy ne járjon. De, jár.)

Tényleg nagyon javaslom, hogy ezt a kérdésedet olvasd újra 4-5 év múlva. Meg fogsz magadon lepődni.

2020. jan. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
52%
Akkor mit szólnál te a 2 éves unokaocshoz és 4 éves unokahugihoz? Ők van hogy fél 1-kor meg pörögnek. Amihez hozzájárul hogy a szülei (tesómék) minden kiállításukra ugranak, a gyerekek meg orruknal fogva irányítjak a szülőket. Ha lefektetnek őket mindig jön a duma hogy "nekem dörmi kell", "tápi kell" és első szóra ugranak....
2020. jan. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát ez róluk szól és nem a gyerekről.


Ugyan én még csak várom a babát,"


Éjjeli bagoly vagyok, mindig is az voltam. A gyerek is az. Azonban ne haragudj, de aki csak várja a babát, az sokat nem tud még arról, hogy milyen lesz mikor ott is van. Két éves korára már én is eljutottam odáig, hogy igenis szeretnék a gyerektől legalább este megszabadulni egy kicsit, hogy legalább valamennyit beszélgethessek a férjemmel úgy, hogy nem szól bele, nem kell közben négykézláb mászkálni és lovat játszani és így tovább. Szeretnék felrakni egy arcmaszkot és befeküdni a kádba anélkül, hogy attól kelljen tartanom, hogy 5-6 perc múlva rámveri az ajtót, hogy ANYAAAAAAAAA, igen, szeretnék ledögleni a tv elé és megnézni pl. a régi kedvenc sorozatomnak az utolsó évadját, mert már egy éve vége és én még egy részt se tudtam megnézni az utolsó évadból, mert a gyerek miatt napközben nem kapcsolok tv-t. És így tovább. Teljesen jogos igény az és hidd el, te is el fogsz idáig jutni, hogy végre hadd legyen már nyugtod a a gyerektől. Mert egy idő után még a gondolataidat se tudod rendezni tőle. Max. akkor úszod ezt meg, ha lesz egy nagylelkű nagyszülő vagy valaki, aki rendszeresen elviszi 1-2 órára. De ha nincs, akkor ennyi reményed lesz arra, hogy egy fontosabb beszélgetést meg tudj ejteni a férjeddel, vagy elrendezd a gondolataidat, kicsit kikapcsolj: Mikor végre már lefeküdt.

2020. febr. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!