Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Van még olyan szülő aki nem...

Van még olyan szülő aki nem tud egy ágyban aludni a babájával/ kisgyerekével?

Figyelt kérdés
Félek hogy ráfekszem, leesik az ágyról mert rengeteget mozog vagy csak simán felkel,mi alszunk és ahogy le akar menni leesik, meg hasonló dolgok. Egyszerűen így nem tudok úgy aludni hogy köztünk legyen. Viszont éjjelente egy pár hónapja mindig sírva kel fel a kiságyában( vagy csak simán de jelez hogy ki akar menni) ahogy átrakom a mi ágyunkba alszik is tovább bár van hogy nehezebben alszik vissza.Ilyenkor ott ülök mellette a sötét és hűvös szobában és várok hogy jó mélyen aludjon hogy visszarakhassam a kiságyába. De már többször is előfordult hogy ahogy visszaraktam megint felsírt így újból ment a mi ágyunkba.Van hogy így eltelik 2 óra is mire vissza tudom rakni,de 1 biztos mert annyit tutira várnom kell hogy mélyen aludjon.Párom szerint hulye vagyok hogy ilyenkor nem veszem közénk és alszom én is mert már volt olyan éjszaka is hogy 3 órát aludtam 3 részletben ez miatt. Nem tudom mit tegyek de aludni úgy biztos nem tudok. Nálatok volt hasonló szitu?
2020. jan. 29. 07:46
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Másfél éves
2020. jan. 29. 07:47
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Én most tanultam meg


1,5 éves szintén


Már akkora, higy nem félek.


Ha leesik.. leesik

Nyilván nem akarom, de baja nem lenne..

Középre teszem.


Eddig simán egyedül elaludt..

Saját szobában ágyban..

“Elromlott” az alvása

Ugyanez.. nem alsziik vissza..

Ha igen, akkor amikor eljönnék tőle felkapja a fejét..

Stb

2020. jan. 29. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
56%
Soha nem aludtam egy ágyban a gyerekeimmel. Nem azért, mert féltem. hogy ráfekszem, hanem mert neki a saját ágyában a helye. Nem is egészséges , ha velem aludna.
2020. jan. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%

Miért ne aludhatna veletek, ha te is csak így tudnál pihenni? Egy 1.5 évest azért már nem olyan könnyű összenyomni.

Én is éjfél után szoktam magunk közé venni, mert akkor már nem tudom semmivel visszaaltatni. Így meg alszik 8ig. Nekünk ez vált be. Nyilván nem fog 10 évesen is köztünk aludni.

Úgy csináld, ahogy nektek a legjobb. A férjednek igaza van.

2020. jan. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%
Egy másfél éves már le tud mászni az ágyról tolatva, hogy ne legyen baja. A kisfiam most 1 éves, már neki is megy vagy 2 hónapja. Ráadásul ő már nen fogja nyugiban tűrni, hogy ráfeküdj. Ekkora gyerekkel már nem kell ilyeneken parázni.
2020. jan. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi sem aludtunk együtt a babánkkal soha sem.

Ha ez kényelmeteln neked akkor azért vannka az ágy mellé állítható baba ágyak.

Èn nem tudtam aludni attól, hogy ott valaki motoszkál mellettem, rugdal stb...


A nagylányomnál volt olyan, hogy pár hónapos volt már tudott ülni és állni, és felébredt éjszaka nem tudott vissza aludni. Egyszerüen oda húztam az ágya mellé a kanappét ami a szobájában volt és ott aludtam mellette, folyamatosan simogattam. Ilyen többször volt, de az, hogy mellettünk aludjon eszembe sem jutott.


Ha nem tudsz mellette aludni akkor inkább a kiságya mellett a szobájában aludjál mellette.

2020. jan. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
90%
Kislányom szintén 1,5 éves. Kb. 6-8 hónapos korától éjjel át kell tennem közénk. Egyből alszik is tovább, ezzel nincs gond; csak én kelek fel sűrűn, ahogy mozgolódik. Ösztönösen is azonnal nézem, hogy nem fordult-e bele a nagypárnába, vagy nem tornászta-e be magát a takaró alá. És ha egyszer felébredek, nehezen alszok vissza. Szóval nálunk mindenki töl jókat alszik, csak én nem.
2020. jan. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
37%
Nálunk újszülött kora óta a kiságyban alszik, egy éves lesz. Több olyan esetet hallottam, hogy beszoktatták maguk mellé, és utána már nem lehetett a kiságyba tenni. Mi nem akartunk így járni. Sokat forgolódok és nagyon féltem, hogy ráfekszem, így inkább mindig az ágyában altattam. Néha, ha fájt a foga magunk mellé vettük, de utána vissza is raktuk a kiságyba. Nekünk így kényelmes, ő is megszokta és jókat alszik külön.
2020. jan. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
80%

Én sem aludtam a gyermekemmel együtt soha több ok miatt is, de vele tényleg nehezen lehetne, mert "artista". :)

Vagy azt csinálod, hogy megpróbálod visszaszoktatni az ágyába, bármilyen nehéz is, kitartó leszel.

Vagy talán azt tenném a helyedben, hogy mindent megtennék azért, hogy nyugodtan alhassak, ha magam mellé veszem. Egyrészt szerintem tényleg nem kell aggódni a leeséstől, de vehetsz leesésgátlót vagy tehetsz a földre puha dolgokat. Aludhat hálózsákban, ha a takaró nem marad rajta vagy épp attól félsz, megfullad (nem, nem fog!) Valahogy elszeparálni magatokat, ha neked ez nem kényelmes. Párnákkal, összecsavart pokróccal, akármivel. Vagy aludjon a kiságyában, de ne legyen az oldalán rács, hanem legyen odatolva az ágyadhoz közvetlen.

Aludjon mellettetek a földön külön matracon.

Hátha valamelyik bejön.

2020. jan. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Másfél éves gyereket már nem tudsz agyonnyomni. Én nem vagyok kisdarab, de előbb lök le ő az ágyról, mintsem ráfeküdjek. Mondjuk ő születése óta velem alszik, úgyhogy ösztönösen éberebben alszom, mint gyerek előtt.
2020. jan. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!