Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Van még olyan szülő aki nem...

Van még olyan szülő aki nem tud egy ágyban aludni a babájával/ kisgyerekével?

Figyelt kérdés
Félek hogy ráfekszem, leesik az ágyról mert rengeteget mozog vagy csak simán felkel,mi alszunk és ahogy le akar menni leesik, meg hasonló dolgok. Egyszerűen így nem tudok úgy aludni hogy köztünk legyen. Viszont éjjelente egy pár hónapja mindig sírva kel fel a kiságyában( vagy csak simán de jelez hogy ki akar menni) ahogy átrakom a mi ágyunkba alszik is tovább bár van hogy nehezebben alszik vissza.Ilyenkor ott ülök mellette a sötét és hűvös szobában és várok hogy jó mélyen aludjon hogy visszarakhassam a kiságyába. De már többször is előfordult hogy ahogy visszaraktam megint felsírt így újból ment a mi ágyunkba.Van hogy így eltelik 2 óra is mire vissza tudom rakni,de 1 biztos mert annyit tutira várnom kell hogy mélyen aludjon.Párom szerint hulye vagyok hogy ilyenkor nem veszem közénk és alszom én is mert már volt olyan éjszaka is hogy 3 órát aludtam 3 részletben ez miatt. Nem tudom mit tegyek de aludni úgy biztos nem tudok. Nálatok volt hasonló szitu?
2020. jan. 29. 07:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Nagyobbik gyerekem a kezdetektől a saját ágyában, saját szobájában aludt. A kisebbikkel addig aludtam együtt, amíg éjszaka is szoptattam. A szobájában volt egy nagy ágy, azon aludtunk együtt, de volt saját kiságya is. Az ágyról nem tudott volna leesni, mert köztem és a fal között aludt - elég éberen aludtam, attól nem féltem, hogy ráfekszem. Aztán amikor már maguk közlekedtek és biztonságosan le tudtak mászni az ágyról, volt, hogy velünk aludtak az ágyunkban, de ez elég ritka volt (pl. ha betegek voltak), mivel én ilyenkor alig tudtam aludni, álmukban annyit forgolódtak. Amikor igényelték, velük maradtam az ágyuk mellett, amíg elaludtak. Szerencsére csak rövidebb időszakok voltak, amikor éjszaka felébredtek, ki lehetett bírni.

Ha nem tudsz nyugodtan aludni mellette, akkor szerintem jobb, ha a saját ágyában alszik. Éjszakai fény? Nálunk narancssárga sólámpa volt mindkettőnél, amíg picik voltak. Ha teljes sötétség volt, amikor felébredtek éjjel, megijedtek és sírtak. Ennyi idős korukban már volt pár kedvenc plüssállatuk, vitték magukkal aludni. Olyat sosem csináltam velük piciként, hogy elalszik valahol, és máshol ébred, ettől is megijedhet, ha felébred éjjel, nem érti, hogy került oda.

2020. jan. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Nem csak, hogy nem tudok, de nem is akarok. Kezdettől fogva a saját ágyában és saját szobájában alszik. Már terhesen megbeszéltük férjemmel, hogy nem fogjuk azt a hibát elkövetni, hogy magunk közé szoktatjuk, azért van saját ágya és szobája.
2020. jan. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
A mi szobánkban van a rácsos ágya kb.20 cm-től a mi ágyunktól.A mellettünk lévő szobában az egyik lámpát égve szoktuk hagyni éjszakára így nincs vaksötét,ha felébred simán látja hogy ott vagyok majdnem mellette. A saját ágyában nem akar elaludni,hanem a mi ágyunkban szoktam úgy hogy melléfekszem. Ha elaludt átrakom.Ez mostanáig elég jól bevált. Már szépen le tud mászni az ágyról de éjjel félálomban mondjuk nem biztos.Nem tudom. Sajnos ebből a részből kicsit betoji vagyok.
2020. jan. 29. 12:36
 14/16 anonim ***** válasza:
5 hetes kora óta köztünk alszik. Mi lejjebb csúszunk, így a fejeink között fekszik, pont emiatt, nehogy ráfeküdjünk, párnákat kitettük, csaját pokróca van. Nekem is órákig kellett altatni, mire vissza rakhattam. Már mind a hárman nyugodtan alszunk. Imádom az illatát, hogy itt van mellettünk. Apával felesbe simizzük ha éjjel felkel. Van pelusos légzésfigyelő, így maxon a biztonság❤️
2020. jan. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Megtörtént,ma éjjel köztünk aludt a pici. Szerencsére nem volt semmi gond. Egyszerűen nem tudott a saját ágyában megmaradni,pedig mindig úgy raktam vissza hogy mélyen aludt és ha nem is kelt arra fel,10 perc múlva már sírt.Nem tudom mi lehet de úgy néz ki a mi ágyunkban fájdalomcsillapító van mert azóta alszik mióta nem raktam vissza.
2020. febr. 1. 07:17
 16/16 Coffelia ***** válasza:

[link]


Itt van az együttalvás tudományos megalapozása, vizsgálati eredményekkel alátámasztva.


Mi csináltuk így is, úgy is, attól függően, hogy éppen mi ment jobban, de abbam mélységesen hiszünk, hogy az együttalvásnak semmilyen káros következménye nincs, amennyiben betartjuk az alapszabályait.

2020. febr. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!