Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Anyatejes babám nem sokára 3...

Anyatejes babám nem sokára 3 hónapos lesz és alvási problémával küzdünk. Mit tehetek ebben a helyzetben? Már sírni van kedvem.

Figyelt kérdés

Reggel fel ébredünk kb 8 körül de mikor hogy és szopi aztán büfi majd meg próbálom vissza altatni de közben játszunk és sokat beszélek hozzá majd mikor látom h álmos altatom kb több mint fél órát ringatom majd le teszem fel ébred és kezdjük újra vagy le teszem és max 40 perc múlva ébred és utána már nem tudom vissza altatni kövi etetésig fent van vagyis 2-3orankent etetem és ez között max 30-40 perceket alszik vagy még ennyit sem


mennyire baj ez hogy nagyon keveset alszik? igényelne az alvást mert nagyon nyűgös is ha nem aludhat


vagy a tejemmel van a baj vagy fogzási időszakban vagyunk mert buborékol a szája és tömi az öklét a szájába, a hasa nem faj már túl vagyunk rajta közben kapja a gripe watert


ez miatt nagyon ki merültek vagyunk mindketten, este amúgy 3 óránként ébred de volt már olyan h csak hajnalba de mostanában alig tud el aludni


2020. márc. 25. 15:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs sem a tejeddel baj, sem a fogzással. Az enyém volt, hogy 3x20 percet aludt napközben. Itt is többen írták, hogy ez normális ebben a korban, majd ha kúszik-mászik többet fog egyszerre aludni, de mondjuk csak 2x.
2020. márc. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azt olvastam interneten hogy 2-3 hónapos kor között legalább, 14 órát kell h aludjanak de az enyém fele ennyit alszik
2020. márc. 25. 16:27
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egyáltalán nem vészesen kevés alvás. Téged is azért szív le ennyire, mert a babasírás tényleg rém kimerítő tud lenni.


A mi kisfiunknak is 40 perces alvási ciklusai voltak. Mindig néztük az órát és tudtuk, hogy vagy felkel vagy van még 40 percünk. Babakocsiban, autóban szintén nem aludt többet egyhuzamban 40 percnél többet (annyit viszont kereken).


Nálunk lassan normalizálódott a helyzet, egyszerűen amiatt, hogy idősödött, ügyesedett, újszülöttből baba lett. Fél éves kora óta isteni alvó (most 2,5 éves). Kitartás!

2020. márc. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Tök normalis.

Engedd el, ne altasd állandóan, akkor nem fog idegesíteni, es nem strapal le ennyire. Tapasztalat, az elsőnél ugyanezt csinaltam, a másodiknál elengedtem, alszol fiam, amennyit alszol. Fényévekkel kiegyensulyozottabb volt mindenki.

2020. márc. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Semmi baja. Próbald ki a hordozást, azzal sokkal könnyebb lesz.
2020. márc. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
de úgy látom rajta pedig igényelné az alvást és egész nap folyton csak ásítozik estére már nagyon nyűgös és napközben is hogy nem alszik akkor csak nem oké
2020. márc. 25. 18:45
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne eroltesd ra az alvast. Sirhat azert is mert eroltetni probalod. Ha nagyon faradt be alszik magatol is. (Tapasztalat) en masodik kislanyom is ilyen volt ennyi idosen hogy kb 3*30percet aludt tobbet nem volt hajlando. Most 7honapos es most mar van egy nagyobb alvasa delkorul. Enni is akkor adj neki mikor ehes nem kell idoponthoz kotni. Vannak olyan gyerekek akik kevesebb alvast igenyelnek. Lehet hogy o is abba tartozik.
2020. márc. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Te sem csak akkor ásítasz ha álmos vagy. Ezen kívül mi az amiből azt gondolod, hogy álmos? Nap végére álltalában nyűgösebbek a gyerekek. De az is lehet hogy azért nyűgös, meg nehezen alszik el este, mert állandóan altatod ha kell ha nem. Persze elalszik egy idő után, ha ringatod meg minden áron el akarod altatni, de hidd el ha álmos, nem kell ez a nagy felhajtás.

Amúgy aki a hordozást mondta az egy nagyon jó ötlet. Nagyon jót tudnak benne aludni a kicsik és nem szakad le a derekad mintha cipelnéd meg ringatnád. Az én fiam pl babakocsiban sose aludt egybe annyit mint hurciban. Amúgy ő is 3× 20-30 perceket alszik. Most 7 hónapos. Kúszik lassan mászik is. Már csak 2× alszik, de kicsit nagyobbakat. 1 óra még mindig ritkán van egyben.

2020. márc. 26. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én igyanigy voltam és vagyok meg most is pedig 7 hónapos. Nyugos nagy nehezen 20-30 perc alatt elaltatom lerakom egyből felkel. Régebben mindig tovább próbáltam altatni de már nem. Ilyenkor megnyugszik attól a kis alvastol amikor meg nem rakom le és kb 1 orat meg elvan nyugi a utána alszik megint és többet.

3 honaposan alig aludt napközben de nem is volt olyan nyugos. Akkor kb rész nap 2x 30 percet. De nem volt olyan nyugos.

2020. márc. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia, megoldódott a helyzet azóta?

Pont ezzel küzdök most én is. Legalábbis hasonló az estünk.

2022. jan. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!