Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Át kellene aludnia az éjszakát...

Át kellene aludnia az éjszakát? Én csinálom rosszul?

Figyelt kérdés

Majdnem 7 hetes a fiam. Szinte csak ölben van el, vagy hordozva, a babakocsit csak megtűri, ha leteszem a kiságyba, 10-60 percet bír ki max, aztán felkel sír, hiába vagyok ott, beszélek hozzá, simogatom, nem nyugszik meg.

Ismerem a negyedik trimeszter fogalmát, de kezdek elbizonytalanodni.

Mikor férjemre van bízva, hogy kialudjam magam, feszt probálja letenni, amivel nem lenne baj, de így a baba se alussza ki magát, én se mert hallom, hogy sír, és nem hiszem, hogy 7 hetesen rá lehet erre szoktatni, hogy csak úgy aludjon.

Már egy ideje bújom a netet, mindenhol írjak hogy mit kellene csinálni, de úgy érzem ezek a tanácsok kb 1% embernél válnak be, pl. hogy sötétítsünk be estére (ha full sötét van a fiam felkel 10 perc alatt és nagyon felzaklatja magát mert nem tudja hol van, gondolom)

Akkor az is, hogy még ébren tegyük le, hogy a kiságyban aludjon el. Akkor fent van a kövi etetésig, ha szerencsém van, csak hatalmas szemekkel szemléli a sarkot, meg a falat, ha nincs akkor eleinte csak hadonászik kezével lábával, aztán bőg, és vagy fél ora mire nem sír.


Ha felkel éjszaka (kb 1-2 max 3 óránként) akkor mocorog, röfög, hadonászik, de biztos hogy nem alszik.

Az egyetlen fix mód hogy aludjon, és akkor simán megy neki 3+ óra ha ölben van.

Így meg ugye én nem alszok, csak mikor este megpróbálom letenni akkor is néha csak pár percem van.


Nem szokattuk rá erre, első heteit a kórházban töltötte, ott tuti nem tutujgatta senki. Hazahoztuk és azóta ez van.


Mindemellett olvasom kommentekbe mindenhol, hogy átalussza egy csomó baba az éjszakát. Hogy? Én csinálom rosszul?


2020. júl. 2. 12:47
 1/10 anonim ***** válasza:
65%

Van olyan gyerek igen amelyik átalussza. De nem KELL. Az én 10 hósom is kel még. Neked ilyen babát dobott a gép. Amit én tanácsolni az az együtt alvás.

És most majd jönnek hogy odaszokik meg ilyenek. Hidd el ilyen kicsin még nem szokik oda. Eleinte én is együtt aludtam a babámmal mert vagy ez vagy egyikünk se alszik. Már jó ideje külön szobában alszik a saját ágyában

2020. júl. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%

Az én 17 hónaposom sem alussza át az éjszakát. Nem minden baba egyforma. Sőt nagyon ritka aki átalussza.

Aludjatok együtt, mi is így tettünk az elején. 3 hónapos volt, amikor visszaraktam az ágyába, semmi gond nem volt belőle.

2020. júl. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%
A felvesz-letesz módszer vált be nekünk. Ébren leteszed, ha nyűgös simized, paskolod a popsiját vagy ha kell kiveszed megnyugtatni. Ha megnyugodott, ismét tedd le. Meg fogja tanulni, hogy attól hogy leteszed, nem veszt el, ha gondja van, akkor ugyanúgy számíthat rád. Nem baj ha nem alszik csak nézelődik, a lényeg, hogy egyedül is jól érezze magát az ágyában, akkor majd aludni is fog ott.
2020. júl. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Bocsi a %-ért, én felpontoztam mindenkit. Köszi a válaszokat.


Egyébként le se mertem írni hogy egy ideje velünk alszik. Kicsit jobb így már volt 3 este is 3 óra alvás egyben.

2020. júl. 2. 13:32
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
Babafüggő. A lányomnál ünnepnap volt másnap, ha átaludta az éjszakát. Óvodás volt már, mikor nem kellett minden éjjel kelni hozzá. A fiúnk kezdetektől jó alvó. Ő nála meg az volt furcsa, ha felkelt éjszaka.
2020. júl. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%

2 éves, és meg tudnám számolni hány éjszakát aludt át eddig.


Ne szégyelld hogy veletek alszik. Tegyétek úgy ahogy nektek jó és szeretitek. Legyen ez akár külön szoba vagy közös ágy. A lényeg, hogy nektek jó legyen nem a szomszéd Marika néninek.

2020. júl. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%
7 hetes, nem ertem mit varsz. Van aki evekig nem alszik a gyerek miatt. Majd megszokod vagy jobb lesz. Vagy rosszabb. Ezek kb havi szinten valtoznak. Majd jon a hasfajas, fogzas, mozgasfejlodes.... lehet atalussza de lehet h fel oranket fog kelni.
2020. júl. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
A lányom 4 éves korától aludja át az éjszakát.
2020. júl. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem várok semmit. Mint fentebb írtam, elbizonytalanodtam, mert a fórumokon folyton írjak, hogy az első pillanattól kezdve elalszik a saját szobájában stb. Férjem is kicsit erőlteti ezt a "tedd le" dolgot, egyébként azért mert látja hogy kimerült vagyok, és próbált segíteni, de valamiért nála nem nyugszik meg, ölben is sír tovább. Rosszul is esik neki látom, mert teljes 110%-al akar(t) beszállni a babázásba, de anyás nagyon (még). Mondtam neki, hogy legyen türelmes, imádni fogja a fia, csak ismerjék meg egymást 🙂


3-4 hónaposan szerintem elkezdem a próbálkozást, hátha tud majd aludni nélkülem néha.


Köszi a válaszokat! Szép napot!🙂

2020. júl. 2. 19:09
 10/10 khniki ***** válasza:
Hahaaaa. 7 hetesen azt hittem, soha az életben nem fogja átaludni az éjszakát. Akkor még babaöbölben aludt és 6-7 órát már aludt egyben. 3,5 hós korában felborult minden a mozgásfejlődéssel. Na, akkor, mikor hetek óta csak rosszabb lett a helyzet, raktam át a saját szobájába, a kiságyba. Onnantól sok-sok türelemmel, ébredéssel, ugy, ahogy írtad, sikerült elérni, hogy féléves korára átaludja az éjszakát.
2020. júl. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!