Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Én rontottam el? Vagy ez most...

Én rontottam el? Vagy ez most egy ilyen időszak?

Figyelt kérdés
Kislányom 8 hónapos lesz. 4 hónapos koráig átaludta az éjszakákat, aztán ott valami "elromlott". Elkezdett kelni éjjel. Először csak 1x, majd 2x. Ilyenkor mindig átmentem hozzá, cicire tettem és aludt is. Most viszont már ott tartunk, hogy este megetetem, aztán kb. 1 óra múlva kel is sírva. Átmegyek, cicizik, aztán alszik, viszont 1-2 óra múlva megint ébred. Hajnalig kb. 3-4x kel, aztán hajnalban már be sem bírom tenni a kiságyába mert egyből fent van, szóval ilyenkor már vissza sem megyek a helyemre. Na de ilyenkor jön csak a jó rész. Innentől kezdve csak úgy alszik, ha a cicim a szájában van. Amint kicsúszik nyöszörög. Ilyenkor ez megy órákon keresztül míg fel nem ébred, én meg olyan vagyok mint akit agyon vertek ettől a félig alvástól. Foga egyébként nincs még, de biztos kínozza, viszont ha kap néha Nurofent mert szenved, akkor sem alszik jobban. Tudnék neki segíteni valahogy, hogy nyugodtan aludjon? Ébredés után egy órával már nyűgös is, ásítozik. Neki sem jó ez így, és nekem sem. Valaki járt hasonló cipőben?
2020. aug. 4. 10:45
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Cumi szerintem megoldaná a helyzetet vagy együtt alvás.
2020. aug. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

4 és 8 hónaposan van egy alvásborulás. Lehet, hogy ez volt nálatok is, csak nem rendeződött. A hónapos egy kicsit rosszabb szokott lenni. Ajánlom ezt az oldalt:

Www.anyagyere.hu

2020. aug. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Van cumija, de nem szereti, mindig kiköpi és csak jobban sír tőle.😕
2020. aug. 4. 10:53
 4/6 anonim ***** válasza:

Alvásborulás. Nálunk is ez van, szintén 8 hónapos. Én már csak azt csinálom, hogy kiszolgálom az igényeit, csendben, félhomályban megetetem, átpelenkázom ha kell.

Aztán reménykedek, hogy hamarosan visszaáll a régi rend. Most fogzik, felül megviseli az áttörés, hanarosan kint lesz mind a kettő, ezzel is jobb lesz a helyzet.

2020. aug. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%
Nekem a 6 honaposommal van ez. Nalunk az együtt alvás bevált. Kb 1 hónapja megy a “cirkusz” és ma először újra ataludta az éjszakát. Fel 8-kor kelt enni aztan meg aludtunk. En közvetlen magam melle tettem a kisagyat. Így pl reggel ha ő nem alszik rögtön vissza a reggeli után, ahogy ma sem, biztonságban játszik a kiságyban aztan visszaalszik. Így kb 9-kor kelunk. De voltak nekünk is olyan éjszakák, hogy kb 15x felsirt. De így hogy mellettem volt, hamar visszaaludt. Nem ébredt meg teljesen, már a hatan volt a kezem és picit megringattam. Már aludt is vissza. Hozza teszem, nem szoptatok, de gondolom azt is egyszerűbb ha csak karnyújtásnyira van a baba.
2020. aug. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van,9 hónapos. De nálunk nem alvásborulás mert kb fél éve ez van,ezért is vettem magam mellé mert nem bírtam a járkálást. Nem tudom miért van én is próbálok rájönni. Nem lehet mindent a fogra meg minden másra kenni,mert akkor minden éjszaka van valami baja?! Szerintem ő ilyen gyakran ébredős baba. Én várok türelemmel,próbálok nappal aludni vele. Egyszer csak jobb lesz. Nagyon nehéz tudom,de én elfogadtam,hogy ez egy ilyen időszak.
2020. aug. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!