Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mit csináljak, hogy aludjon a...

Mit csináljak, hogy aludjon a kislányom?

Figyelt kérdés

Decemberben lesz 2 éves. 3 napja sztrájkol. Hulla fáradt látom rajta, néha elalszik a földön is már. Kb 2 óra a max, amit alszik éjjel egyhuzamban, nappal jó ha fél órákat alszik. Aztán felkel és hisztizik, hogy nem álmos. Teljesen felborult a napirendünk, igazából már nincs is. Az éjszakánk úgy nézett ki most, hogy 8tól aludt 10ig, aztán enni kért, adtam neki, szopizott (igen még szopizik), éjfél volt mire újra letudtam rakni. Nagyjából 1ig aludt, majd megjelent a szobánkban visítva,csapkodva, onnantól kezdve 4ig fél órákat aludtunk. Bevettem magunk közé az ágyba, de így sem aludt. Aztán végül 5től 7ig aludt egy nagyobbat. Összevissza van minden, én nem tudom mitől. Most aludt el 20 perce az előbb a földön, bevittem a szobájába, de már felébredt és megy a hiszti.

Valakinek tipp, hogy miért lehet?Vagy van vmi front, és más gyereke is bedilizett? Értem én, higy dackorszak, de azt miért alvás helyett csinálja?

Van egy 9 hónapos kistesó is, de ő ugyanúgy alszik normálisan. Féltékenység nincs, szeretnek együtt játszani. Nem gondolnám,hogy ez a baj.


2020. okt. 21. 13:21
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
A lányom 20 hónapos, de pár hete nála is felborult az alvás rend. Sokszor 11, éjfél körül alszik csak el. Pedig nagyokat sétálunk vele, de hiába. Én sem tudom, most mi ez. Gondoltam, hogy vmi front van, vagy ez egy ilyen időszak, nem tudom. De sajnos én is tanácstalan vagyok ez ügyben.
2020. okt. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Le leszek pontozva, de én ezt nem tűrném egy 2 évestől. Most a szoptatás részébe ne menjünk bele, az mindenkinek magánügye, de az 100%, hogy éjjel már nincs rá szüksége, max megszokásból kéri. Tehát kezdetnek biztos nem adnék neki cicit meg egyebet sem enni este 10-kor, mivel gondolom lefekvés előtt kap vacsorát és cicit is (?). Ha meg az éjszaka közepén átjönne hisztizni hozzánk, akkor szépen visszavinném a szobájába, aztán hisztizhetne ott, amíg meg nem unja. Nem kisbaba már, egy ennyi idős gyerek mindent megért, ki is tudja fejezni magát, és nem utolsósorban tudja, hogy éjszaka alvás van. Tehát ha valami valós gondja van, megpróbálnám orvosolni, viszont ha csak hobbiból a fejébe vette, hogy ő most küzd az alvás ellen, abban nem lennék partner. Az biztos, hogy nem engedném velünk aludni, miután így viselkedik. Ha a fiam ezt csinálta volna napokig, még azt sem tartom teljesen kizártnak, hogy kapott volna párat a fenekére, pedig isten a tanúm, sosem ütöttük meg. De ez nálam kiverte volna a biztosítékot.
2020. okt. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Beszéde milyen? A beszédindulás is okozhat zűrzavart az alvás körül.
2020. okt. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem is feszegeti a határokat.


Már a 14 hós lányom is volt, hogy éjszaka úgy döntött, hogy kicsit szórakozik, ugrált az ágyban, ha kimentünk sírt, ha bementünk nevetett...


Hát mi szépen otthagytuk. Baromi lassan unta meg, kb 3-4 órán keresztül játszottuk, hogy bementem, lefektettem, betakartam, kijottem.


A cici pedig nehéz ügy, mert a kicsi miatt nem tudnád elválasztani. Bár gondolom nem is akarod.

Éjszaka is akár szopizni?

Őszinte leszek, nem bantasbol, de 6 barátnőm van 1,5 év körüli gyerekkel. Ebből 3 szoptatja még, és ez a 3 baba csinálja rendszeresen az éjszakai "kínlódást".


Van amúgy alvós barátja?

Lehet, hogy nem mutatja, hogy féltékeny, de attól még előfordulhat.

Kicsi hol alszik?

2020. okt. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%
Le kell fektetni és kész.
2020. okt. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%

Akkor most a gyerek irányít és emiatt nem alszik az egész család?


Ha férjed a kialvatlanságtól balesetet szenved vezetés közben, akkor majd rendbe teszed a kisfőnököt?

2020. okt. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%
Az en 13 honapos lanyom is ezt csinalja, annyi kulonbseggel, hogy o fogja magat 2-3 orakor ejjel es hajnal 5ig nyomja, addig fel percre nem alszik el barmit csinalok vele...etetem, ringatom, simogatom, soot meg ha magunk koze veszem az agyba SE hajlando aludni..Megertem hogy kicsinal idegileg, mi 3. Honapja kuzdunk ezzel, ugy, hogy 7 napbol 6x ezt csinalja, es 1 nap van mikor alszik viszonylag rendesen, akkor is felkel 2-3x, de akkor visszaalszik. Tehetetlenek vagyunk mi is, mar mindent kiprobaltunk a homeos bogyoktol kezdve a tizezer Ft-os illoolajokig, semmi...ja es hozzateszem tapszeres, szoval ennek semmi de semmi koze szerintem ahhoz hogy a kerdezo kislanya cicizik e vagy sem. Ha valakinek van erre otlete, en is szivesen fogadom! Kitartas kerdezo, sajnos en sem tudok okosat mondani!
2020. okt. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ bírná esetben este fél 9kor szopizik és 9kor már alszik, csak most ez eltolódott a kisasszony miatt. Éjjel nem szopizik már régóta, csak alvás előtt és reggek ébredéskor.

Az tudom, hogy nem megoldás, hogy köztünk alszik, most fordult elő először. Van egy plüsskacsája, azzal alszik 1 éves kora óta. Beszédben ott tartunk, hogy 2-3 szavas mondatokban beszél. De nem igazán mond ilyenkor semmit, csak hogy "nem álmos vagyok", nem akarok aludni, nem alszok. Egyébként én is otthagyom a szobájában, de hallom, de felébredek és hallom, hogy dumálgat magában. Van, hogy kijön, és csak leül a földre. Vagy elkezd játszani.

Most sikerült lerakni 9kor aludni, remélem, hogy ma nem csinálja éjjel a fesztivált, mert nappal nyomta rendesen. Fél órát aludt összevissza reggel 10től este fél9ig.

Valaki kérdezte: a kistesó külön szobában alszik. Nem ébred fel a testsvére hisztijére, szerencsére nagyon jó alvókája van.

2020. okt. 21. 21:22
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia


Én kérdeztem a kistesót, de azért, mert eszembe jutott mivan, ha azért megy át, mert látja, hogy a kistesó veletek alszik és ő is ott akar


De ha teljesen külön van ő is, akkor nem tudom :/

2020. okt. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát nekem pedig úgy tűnik, hogy figyelmet akar, mert féltékeny a kistesóra, és pont ezzel mutatja ki. Látja, hogy mi az, ami nálad/tok eléri az ingerküszöböt, feszegeti a határait. Ha tudsz/tok, tölts/etek vele rendszeresen kettesben időt, a kistesó nélkül, hogy érezze a saját fontosságát, és amikor nem megoldható, akkor is próbáljátok valahogy ezt kifejezni.
2020. okt. 31. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!