Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 20hosan már ne aludjon nappal?

20hosan már ne aludjon nappal?

Figyelt kérdés

Fiam 20 hós.

Eddig (kb 1 hónappal ezelöttig) reggel 7-8között kelt, délbe aludt 1 órát, majd este 9fele max aludt.


Kb 1 hónapja azt csinálja, 7fele kel, és 2ig az istenért nem tudom letenni aludni. 2kor már veszekedésekkel, sirással tudom lerakni aludni csak. 1-másfél órát alszik ilyenkor. Aztán este 11ig buli. 11kor ugyan ez a harc, hogy lefogom már, bőg, nem akar aludni.


Ez egy hatalmas küzdelem így. Nem fáradt. Pedig hiába a hideg, így is az egész délutánt az udvaron töltjük, lefáradhatna.

Emellett férjemmel eddig akkor volt kettesben magánéletünk, ha elaludt a gyerek. Így, hogy 11ig fenn van, férjem meg este 10nél tovább nem bírja (fizikai munkát végez a hidegben, nem is csodálom), kb 1 hónapja katasztrófa ami köztünk van.


Most nagyon azon agyalok, nappal nem hagyom aludni. Igaz ez az ÉNIDÖM rovására megy, ilyenkor szoktam kávézni, olvasni, stb.. de már nem tudok mit csinálni. Illetve az jutott még eszembe, hogy ha már most nem alszik, elmegy oviba, ott kötelező lesz, hogy fogja viselni...


Van valami tippetek? Mert ez így tarthatatlan


2020. dec. 3. 10:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%
Nagyjából nálunk is ez a helyzet a 21 hónapos lányommal. Én is gondoltam rá, hogy nem altatom napközben. De volt olyan, hogy délután 4-5 óra körül már annyira álmos volt, hogy elaludt. Mondanom sem kell, volt éjszakázás... Szóval ez sem feltétlenül jó opció, ráadásul úgy tudom, még szükségük van napközben aludni. Én is tanácstalan vagyok, de remélem, hogy ez csak ilyen átmeneti állapot ebben a korban.
2020. dec. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%
Nálunk a 14 hónapos játsza ezt a héten. Tegnap már délelőtt is kimentem vele kicsit több mint 1 órát sétálni meg délután is. Könnyebben elaludt. Arra is gondoltam, hogy délután ha 1 óránál többet aludna, nem hagyom neki. Csak erre nem tudom hogyan reagálna.
2020. dec. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

1es, hát én is bízom benne, hogy csak átmeneti 🤷‍♀️

Mindenhol azt olvasom én is, gogy meg kell 1 alvás. Anyával viszont azt beszéltem, hogy én illetve 2 tesóm, mindegyikünk csak kb 1 éves korunkig aludtunk nappal. Attól meg azért félek, amit te irtál, hogy delutánra merül le a gyerekem.

Nem egyszerű 🤦‍♀️

2020. dec. 3. 10:22
 4/12 A kérdező kommentje:
2es, mi van, hogy délelött is kinn vagyunk, a délutant pedig minden nap kinn töltjük. Ez nem segített. Alapból 1 órat alszik nappal. Ha viszont keltem, annál rosszabb. Onnan az egész délutánnak lőttek, és akkor sem alszik elöbb, ezt is próbáltam már.
2020. dec. 3. 10:24
 5/12 anonim ***** válasza:
46%
Szia! Ha hamarabb tenned le aludni? És csak max 1 órát hagynad pihenni?
2020. dec. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
55%
Nálunk ez az időszak 1 hónapig tartott (pont 20-21 hó között). De mondjuk simán bírta este 8-9-ig. Aztán újra aludt délután 😊 kitartást, el fog múlni!
2020. dec. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
60%

Ebben a korban mèg azèrt kellene aludjon dèlutàn is. Mondjuk te tudod mennyire birnà ki, hogy nem alszik egèsz dèlutàn semmit nem lesz-e nyûgös estig illetve ha viszont mègis kidöl 4-5 körül nagyobbat buksz vele mert talàn mèg kèsöbb aludna el este. Az nem megoldàs ha 2 kor alszik el nem hagyod aludni 1-1,5 óràt csak egy nagyon rövidet?

Az èn lànyom 3 èves, bölcsiben alszik dèlutàn 2 óràt akkor este 10 mire alszik, hètvègèn nàlunk màr nem îgy este 7 kor fekszik. Valóban nem mindegy, de ez csak akkor működik ha kibírja alvás nélkül estig ha te tartod direkt ébren az nem szerencsés.

2020. dec. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

1x volt eddig, hogy nem aludt nappal. Akkor este el is aludt időben, de éjjel 2x is kelt. Nem tudom lehet e összefüggés.

Alapba 1 órát alszik, nagyritka ha többet, de ilyen is van, azért írtam a másfel órát is ide. Ha keltem, akkor onnantól az egész délutánnak lőttek, csak hisztizik. Cserébe ugyan akkor alszik el.

2020. dec. 3. 10:30
 9/12 anonim ***** válasza:
69%
6-os vagyok. Igen, éjszaka olyankor többször kelt, de ezvan, szerencsére vissza tudtam altatni hamar. Alapból is hozzászoktunk, mert régebben 10x kelt is, így engem ez a 2-3x kelés annyira nem viselt meg. (amúgy meg 1x szokott kelni)
2020. dec. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
56%
20 hónaposan kellene még az a délutáni alvás, de próbáld ki, hogy kibírja-e, az enyém kidőlt 5-6 óra körül és utána hajnalig se tudtuk lefektetni, egyáltalán nem volt jobb megoldás. Egyébként nálunk is az van, amit írtál, már nem is beszélünk hétköznap a férjemmel, mert 11-ig nem alszik el a lányom.
2020. dec. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!