Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan szoktassam rá az...

Hogyan szoktassam rá az egyedüli elalvásra?

Figyelt kérdés
Majdnem 2,5 éves a kislányom.kab 2 hónapja alszik rendes ágyban.azóta vannak gondok az alvással.sem nappal sem este nem tud,akar elaludni egyedül.ott kell ülnom melette a szobában amíg el nem alszik.ha kimegyek a szobából egyszerűen jön utánam,ordít.hiába kisértem sokszor vissza és magyaráztam el neki hogy egyedül kell aludnia,nem kell aggódni itt vagyok a lakásban egyszerűen nem alszik el egyedül.csak ha ott ülök vele a szobában.ez van hogy 10 perc de van hogy 1 óra.már kezd nagyon teher lenni nekem ez az egész.hogyan szoktathatnám az egyedüli elalvásra?ezt azóta csinálja mióta szétszedtük a rácsos ágyat és sima ágya van!
2021. jan. 17. 20:30
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Nàlunk ugyanez van, viszont ha mellette vagyok nem alszik el 10-15 perc alatt akkor ès nem kinlódok vele 1 óràt ( abba bele lehet ôrülni :) hagyom mèg jönni menni aztàn ujra altatom . 10-15 perc alatt elalszik ha mellette vagyok , ennyit nekem megèr minthogy arra vàrjak, hogy magàtól aludjon el. Ha 1 óra az altatàs akkor nem lehet, hogy koràn teszed le mikor mèg nem àlmos elèggè. ?
2021. jan. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
Én is mellette vagyok amíg el nem alszik. Hallottam már olyat, hogy egyedül elalszik, de a többség mellette van. Annyira gyorsan felnőnek, 2,5 évesen már bölcsis volt, a korábbi időszakhoz képest késett 8 óra együttlét, sosem sajnáltam, hogy ott ültem és fogtam a kezét.:)
2021. jan. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%
Még nem elég álmos. És kicsi még, persze, hogy ígényli, hogy ott legyél elalvásnál melette.De lehet fél elaludni, mert tudja, hogy ott fogod hagyni egyedül, mikor elalszik.
2021. jan. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Fél 8kor van fürdés kb 8-ra jutunk el az ágyba.igen szerintem is fél de próbáltam neki mondani hogy semmi baj mert itt vagyok a lakásban egyszerűen nem akar aludni.igen sajnos sokszor borzasztó stresszes amikor már egy órája ülök melette.van egy nagyobb tesója és sokszor ő már mire beérek hozzá a jóét pusziért már elalszik 😔.a férjem sokszor nincs is itthon az altatásra így ő sem tud segíteni.akkor megpróbálom hogy még este kicsit hagyom jönni-menni.meg megpróbálok beletörődni hogy ez egy ideig nem fog változni
2021. jan. 17. 22:22
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
2,5 évesem van. Pont a 2 éves szülinapra kapott ágyat. Azóta én úgy altatom, hogy bebújok mellé az ágyba. Mese aztán lámpa lekapcs. Átölelem és megvárom, hogy elaludjon. Ez pár perc meg. Aztán kijövök.Ez nálatok nem opció? Főleg, hogy mondod hogy fél egyedül
2021. jan. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%
Nekem 5,5 3,5 és 1,5 évesek a fiaim. Egy órát mesélek Nekik, mire elalszanak... Főleg a nagy nehezen alszik el. Én is ilyen tipus vagyok, és voltam gyerekkémt is. Bagoly. Este nehezen aludtam el, reggel aludtam volna még. Este tevékenyebb vagyok, délelött alig tudom rávenni magam, hogy csináljak valamit.
2021. jan. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
54%

Az én fiam is olyan mint amit az utolsó említett. Egy óra minimum mire elalszik, 2 éves múlt, már újszülöttként is nehezen lazult el.


Nem szabad elvárni egy 2 évestől az önálló elalvást. Van akinek megy és az szuper.. de elvárni nem szabad, sok kisiskolást is altatni kell még valamilyen módon. Nyilván őket már nem ringatja senki, de mesét olvasnak, vagy simizik őket.

2021. jan. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!