Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Volt, hogy sírni hagytad...

Volt, hogy sírni hagytad éjjel egy éves gyerekedet?

Figyelt kérdés
Annyira kivoltunk már, hogy éjjel egykor kitalálta, hogy ő nem alszik tovább, semmi baja nem volt, csak egyszerűen ki akart jönni játszani... Egy óráig próbálkoztunk, majd rácsuktuk az ajtót, tíz perc alatt elaludt, abból ötöt kiabált... 🤦‍♀️ Azóta is mélyen alszik. Nagyon gáz? Én nem tudok azzal azonosulni, hogy éjjel ha a gyerek úgy gondolja, akkor villany fel, és játsszunk...
2021. febr. 11. 04:23
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
74%
9-es, ezt én is látom más anyukáknál... Panaszkodnak, hogy évek óta nem aludtak, mert a gyerek így meg úgy. Közben kiderül, hogy minden ébredésnél lámpát kapcsolnak, és olyanokról számolnak be, hogy a gyerek lemászik az ágyról és megy játszani. Na, nálunk ilyen sose volt. Ha nem aludt el, akkor is feküdni kellett a sötétben, nincs bulizás és kész
2021. febr. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
31%

"Ha nem aludt el, akkor is feküdni kellett a sötétben, nincs bulizás és kész"


Mesélj, mester, ezt hogy éred el? :)

Lekötözöd? Lefogod? Visszanyomod erővel az üvöltő gyereket?

Nem kell ahhoz villanyt kapcsolni, hogy a gyerek "bulizni" akarjon. Akkor is csinálja, ha mint egy darab fa fekszel tovább és nem is reagálsz. ;)

Lefekteted, felpattan mint a keljfeljancsi, "sötét van, késő van, nem játszunk, feküdj vissza", felpattan, üvölt, (nem éhes, nem szomjas, nem kell pisilni), feküdj vissza, felpattan....

Na, hogy?

2021. febr. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
80%

Az nem sírni hagyás, hogy ötöt kiabált. Az a sírni hagyás, amikor meg se nézed, mi baja van csak a másik oldaladra fordulsz. Ti körbejártátok a problémát, nem volt semmi baja és pont ez a határozottság vált be nála.

Az én egyik gyerekem még 3 évesen is 4-5x kelt éjszaka. Nála annyi volt, hogy keresett, ha megtalált, megnyugodott és rögtön visszaaludt. Aztán 10 perc vagy 2 óra múlva újra kelt. A másik, akit szerintem ugyanúgy neveltem és szintén sosem hagytam sírni meg igény szerint szoptattam, már 3 hónaposan végigaludta az éjszakát. Ő viszont délután volt olyan, hogy "összeveszett" velem, elküldött és akkor elaludt. Minden gyerek más, az egyik az összebújást igényelte, a másikat meg zavartam. :)

2021. febr. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
66%

12

Úgy, hogy van egy fellépésed.

Ha anyám kicsit is dühös volt, már a szar is vigyázba állt bennem, és csináltam amit mondd. Szerencsére én is örököltem ezt a fellépést.


És nem, ez nem félelem, ez tisztelet. MIndennél jobban imádom anyámat a mai napig, nála szeretetteljesebb embert nem ismerek. De tudott nevelni.

2021. febr. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
61%

14, egyévesen? :) Szegény te.

Egy egy-kétévest csak megfélemlíteni tudsz a dörgedelem fellépéssel, nem tisztelni fog érte. Min. 3-4 éves kortól megy ez át, amit nagy arccal hirdetsz.

Nyugi, az 5 éves már nálunk se bulizik éjjel és ehhez le se kell kiabálni a parókáját. Tudja, érti, megtanulta.

2021. febr. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
84%
Egy egy éves nem 3 hónapos. Ha hamar feladja a fene játszana vele éjjel. Persze vannak gyerekek akik ilyenkor akar 4 óra hosszat nem alszanak vissza, ott muszaj kezdeni velük valamit, hogy a dologozo fel azért tudjon aludni. De szerintem ez a szitu, ahogy leírtad, tok rendben van.
2021. febr. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező. Marha alattomos front plusz szél. Az volt. Az en fiam is rosszul aludt.
2021. febr. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
15 az en gyerekemnek meg nincs az a fellépés amitől vigyázba áll benne a kaki. 1 éves és minél tekintélyt parancsolóbban lépsz fel, annál jobban kacag. Nagyon tetszik neki, ha keménykedik valaki. És nem csak en. Az apját is kirohogi. Pedig azért ott nagyobb fellépés van, mint nálam. Viszont nála a szelid hangnem meg bejön. Mindenki más. Nincs egységes recept.
2021. febr. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Hát igen, jó, hogy még rácsos ágya van a kisasszonynak :) nem tudom mi lesz, ha nem az lesz és akkor jön rá :D

Amúgy én egyszer próbáltam vele kiabálni, hát arcon röhögött. Azóta ha értelmesen elmagyarázom a dolgokat, megérti, de tegnap este nem hatott semmi :) ringattam, szoptattam, lefektettem simogattam, mindent kipróbáltam... 🤦‍♀️

Persze lehet a front is, itt szakad egész nap a hó :)

2021. febr. 11. 10:23
 20/23 anonim ***** válasza:
75%

12-es (9-es vagyok) az enyém is kelt egy evésen legalább 10x egy éjszaka, olyan is volt, hogy 2-3 órát dorbézolt, de soha nem játszottunk vele. Nyilván felkeltünk hozzá, bevittük az ágyunkba, max egy halk mesét mondtunk neki, cirógattuk, beszéltünk hozzá, de nem, nem pattanhatot fel és játszhatott, mert vittük vissza a kiságyba. Aláírom, hogy marha nehéz volt és kiidegelt bennünket, de következetesen minden szökési kísérlete kudarcba fulladt. Nagyon kemény időszak volt, de megtanulta, hogy éjjel nincs játék, nincs mászkálás. Mi is zombik voltunk, hidd el.

Sőt, én már a gyerekkínzó kategóriába tartozom, mert ha éjjel dorbézolt, akkor se hagytuk nappal 10-11 óráig aludni. Ébresztettük reggel, a normális napirendje szerint, délután is annyit alhatott, amennyit szokott, hidd el éjszakára eszébe se jutott játszani. Hogy szigorú és elévült a nevelési elvem,mert sérülhet az idegrendszere/ a lelkivilága? Biztos! De egy ekkora gyerek már nem csecsemő és igenis neki is alkalmazkodni kell a család többi tagjához!

(és ez egészen más kategória, mint amikor azért kel mert beteg, fél, rosszat álmodott, szomjas, itt nem alapvető szükségletről van szó, hanem játékról)

2021. febr. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!