Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Rá szoktátok hagyni a gyerekre...

Rá szoktátok hagyni a gyerekre az alvást?

Figyelt kérdés
Egy éves a lányom, üvölt, üt-vág, ha altatni akarom. Ma összesen 20 percet aludt délelőtt. Kint voltunk az udvaron, másfél órán keresztül mászott kint. Egy órája bent vagyunk, itt is zúz. Megpróbáltam elaltatni, de ha csak annyit csinálok, hogy besötétítek az alváshoz, már üvölt. Belefáradtam, hetek óta ez megy, én most már úgy vagyok vele, hogy ràhagyom, ha nem alszik, hát nem alszik, max üvölt a kimerültségtől... Ti mit csináltok, ha semmiképp nem akar aludni a gyerek? Komolyan már kezdem azt hinni, hogy valami nincs rendben vele, enni is alig akar. Értelmileg nincs baj vele, rendkívül okos és ügyes, csak nem eszik és nem alszik... 🤦‍♀️
2021. febr. 25. 15:05
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Hogy altatod este? Csináld úgy napközben is. Sötét szerintem pont nem kell, ha nem szereti. De ha az válik be, feküdj mellé, simogasd, mesélj neki, meg sokan ugye ilyenkor még szoptatnak... ha meg az a rutin vált be, akkor hagyd egyedül. Minden gyerek más, de ahhoz minimum ragaszkodj, hogy legyen ez is benne a napirendben, hogy egy fél-1 órát próbáljon meg nyugiban lenni. És nem feltétlenül rögtön kaja után, sokan attól előbb fölpörögnek :)
2021. febr. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ilyen gyerekek, akik mindent megtesznek, hogy ne aludjanak. Es nem nevelès kèrdèse egyàltalàn.

Többször pròbàlkozom, mondjuk 30 perc pihivel, de volt màr olyan, hogy nem sikerült elaltatni, amitől èn is csak feszültebb leszek ès ràhagytam.

Ha mellèfekszem ràmmàszik, ha ülök ès dùdolok minden èrdekes, piszkàlja a lepedőt, elmàszik. Ha kèzben ringatnàm feszìti magàt.

2021. febr. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Az én gyerekemnél is voltak időszakok mikor valamiért nehezebben volt altatható, pár napig egyáltalán nem.De általában ez valami nagyobb fejlődés előszele volt és ahogy meglépte az adott fejlődési fokot vissza is állt az alvása a megszokott ritmusra.Érdemes próbálkoznod vele minden nap, még ha aztán nem is sikerül elaltatnod.Nem mondom, hogy nem fárasztó, de azért nekik még ilyenkor tényleg szükségük van az alvásra.(amúgy az enyém pld ennyi idősen max 40 percet aludt szóval :D)
2021. febr. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Köszi az értelmes válaszokat! Az esti rutin az pikkpakk megy : vacsora, fürdés, hálózsákba pakolom, szopizik, lerakom az ágyba és elalszik.

Napközben sehogy sem érzi, hogy aludnia kellene, pedig amikor meglátom, hogy álmos, piros a szeme, ásít, akkor : peluscsere, szopi, berakom az ágyba úgy hogy már alig bírja nyitvatartani a szemét, és ott átkattan valami, és már hirtelen nem is akarja... 🤦‍♀️ Én is gondoltam arra, hogy át akar állni, de ez már legalább egy hónapja megy, nem hosszú idő ez az átàllásra? Mozgásfejlődése most megtorpant, bútorok mellett lépeget, és nem látom, hogy el akarna indulni egyhamar.

2021. febr. 25. 16:45
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Beteszem az ágyba hisztizik 5 percig. Ha nekem van igazam, elalszik, mert álmos. Ha nem más baj van és kiveszem 5 perc után. Olvasunk, játszunk, próbálok rájönni mi a baj.
2021. febr. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk csak ritkán volt ilyen hisztis, de olyankor beraktam autósülésbe, mentem vele egy kört a ház körül kocsival, és mivel ettől mindig elaludt, visszaraktam az ágyába úgy. Így kevesebb ideig tartott, mint megvárni, hogy befejezze az üvöltést.
2021. febr. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Kérdező, éppen ezt kérdezzük tőled, hogy nem azért küzd-e, mert nem fáradt. Ennek a megoldása az, hogy nem küzdesz vele, mert felesleges (ahogy te fogalmazol, hagyd rá). Van másik kisalvása, ahogy a 9-es válaszoló is kérdezte?

Felnőttként is ásítozunk, de ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy aludnánk is. Ha pedig annyira fáradt lenne, úgyis bárhol el fog aludni, de lehet, ez csak egyedi eset lesz, és utána másnap már megint nem lesz igénye az alvásra.

Nem tudom, van-e nagykönyv szerinti átállási időtartam, de ha te annak ellenére küzdesz az altatásért, hogy ő igényelné, lehet, hogy ezért húzódik ez.

2021. febr. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
85%

Akkor én most el leszek ítélve és szaranyázva...

Nálam is ezt csinálja. Oda bújok mellé, simizem a hátát, a buksiját, ahogy az esti altatásnál aminél nincs gond. Nappal kivetkőzik magából. Totál ki van merülve. Üt, karmol. Hasra akar fordulni, sír, minden baja. 5perc után hagyom. Nem fogom megütni, sem lekiabálni. Ha nem akar aludni, akkor nem és kész. Leteszem a karámba, ott még nyűgösködik, utána megetetem, ezt úgy hogy ellenkezik. Majd bealszik az etetőszékben. Volt hogy a pelenkázón, karámban. Majd bevittem az ágyra. Majd ha idősebb lesz és érteni fogja mit jelent az elalvás, elmagyarázom neki, de erőltetni nem fogom! Pláne hogy fáj a foga. Emiatt is szenved. Rosszabb esetben dühömben elviszem es elalszik a babakocsiban. 10hós lesz

2021. febr. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
18as, jó neked, hogy bealszik magától! Az én lányom ilyet még sosem csinált.
2021. febr. 25. 18:55
 20/23 anonim ***** válasza:
A babakocsiban nem tudod altatni?
2021. febr. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!