Hogy altassam el?

Figyelt kérdés

Tapasztalt anyukák segítsét kérném.

Van egy 6 hetes kisfiam, aki 100% tápszeres (sajnos).

Nappal nincs gond, de az esték katasztrófák. Fürdés után egyszerűen lehetetlen elaltatni. Fürdés mindennap 19:30 és 20:00 között van. Legtöbbször bealszik miután megette a vacsit, de büfiztetéskor felkel. Na, onnantol indul a buli.. Hiába ringatom, fektetem magam mellé vagy a mellkasomra, sehogy sem jó. Hasa nem fáj. Cumit szívja de kb 2-3perc után kiköpi és kéri vissza. Így nyüglődik minden este 22:00-23:00 óráig, úgy hogy délután 17:00 óta ébren van.

Éjjel egyszer kel és simán egyből vissza is alszik utána. Nem tudom mi lehet a baj, mit csinálok rosszul. Egyébként egy ágyban alszik velem. Már tehetetlen vagyok. Nem hiszem, hogy nem álmos, hiszen nagyon sok időt ébren van a délutáni és az esti alvás között. Kérlek segítsetek, ha tudtok!



2021. febr. 26. 21:21
 1/5 A kérdező kommentje:

Fehér zajt is kipróbáltuk már, de semmi :(

Sokszor addig alszik, mint most is mig le nem teszem. Hiába vagyok mellette, egyszerűen fel kel és nem lehet elaltatni sehogy. Pedog biztos, hogy fáradt és nagyon szeretnék segíteni neki. :(

2021. febr. 26. 21:23
 2/5 anonim ***** válasza:

Sötétben van ilyenkor?

Esetleg meg lehet próbálni korábban fürdetni.

Meg az is eszembe jutott, hogy túl sokat van ébren, és már azért nem tud elaludni, mert túl fáradt.

2021. febr. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
59%

Muszáj bufiztetni? En a fiamat este nem bifiztettem. Persze oldalt volt letéve, kitamasztottam, ahogy a kórházban mutattak.

Másik dolog. Az en fiam is későn alvó. 22 óra körül alszik el, lehet a tied is ilyen típus. Mi van ha csak mondjuk egy órával tenned későbbre a furdest meg az alvást? Egyébként nalunk ez egy folyamatosan változó dolog volt az elmúlt egy évben hogy mikor hogy aludt el. Először a vallunkon aztan csak ha letettuk és otthagytuk, aztan ott kellett vele maradni de nem hozzáérni, most megint az van hogy odajön hozzam ram fekszik elalszik és betesszuk az agyba. 1 éves már.

2021. febr. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Meg ami még eszembe jutott amikor a fiam ilyen kicsi volt csak babafészekben aludt jól. Nem szerette a tágas kisagyat.
2021. febr. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam is hasonló. 7 körül fürdik utána eszik és alszik kb fél órát aztán hiába próbáltam bármit nem hajlandó visszaaludni csak 11 körül. Ráadásul fel is kelt 2-3 körül és még akkor sem akart visszaaludni. Volt, hogy 3 órát szenvedtem vele. Fürdettem előbb, később, ringattam, nem ringattam, mászkáltam, babakocsiban tologattam, sötétben, világosban, feherzajjal, csendben....stb. Elengedtem a dolgot. Kesőn fekvő típus. Mostmár az a műsor, hogy 7 kor fürdés, evés, kis szunya, aztán elvagyok vele kb 10-ig. Játszószőnyegezik, adamo hintázik , az apjával van amíg én csinálom a dolgom. 10 körül kezd nyűgös lenni. Akkor kezdődik a "rituálé". Apa elköszön tőle, tisztába teszem, ráadom a hálózsákot, lerakom az ágyunkra, megcsinálom a tápszer. Én is elköszönök tőle, lekapcsolom a villanyt. Először cicizik (csak este kap pótlást amúgy anyatejes) aztán tápszer, közben büfi. Mire végez az evéssel olyan mélyen alszik, hogy az utolsó büfiztetésre fel sem kel. Átrakom a saját agyába. Ekkor már 11 óra van. Alszik 6-7-ig, felkel egy gyors evésre és már alszik is vissza 9-10-ig. Ez 7 hetes kora óta van így minden este. Most 4 hónapos. Néha rápróbáltam, hogy 8 kor van fürdés, 9 kor altatás a fent leírtak szerint, de fél 11-kor még nézelődött hatalmas szemekkel és ugyan úgy 11-kor aludt el. Szóval marad a régi rend. Próbáld meg te is később fektetni, hátha bejön.
2021. febr. 27. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!