Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Másnak is ébred 20-25 perc...

Másnak is ébred 20-25 perc után a baba?

Figyelt kérdés

10 hetes a kicsi es legtöbbször a nappali alvaskor felébred 20-25 perc mulva es sír. Sokszor akkor is sír, ha bepisil.

Ez normalis? Nem tudom, hogy ilyenkor vissza kellene-e próbálni altatni vagy hagyjuk, hogy akkor “keljen fel”? Mikor először kezd sírni, csukva a szeme, akkor odamegyek es próbálom nyugtatni, meg puszilom, esetleg felvenni, de legtöbbször kinyílik a szeme.

Csak a kiságyban csinálja ezt, ha kendoben hordozva megyünk sétálni akkor akár órákat is alszik anélkül, h felébredne



2021. márc. 17. 09:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Háton vagy hason alszik? Mióta a lányom hason van, azóta nagyon jókat alszik. Én az ilyen kis mikroébredéseknék nem vettem ki sose. Visszakapta a cumiját és aludt tovább. Esetleg megfogta az ujjam ameddig újra álomba nem merült vagy simogattam a kis buksiját de próbáltam tudatosítani, hogy alvás van. Ha már nagyon éber volt, akkor vettem csak ki az ágyból. Picit játszottunk, kapott egy kicsit enni és ment vissza a kiságyba. Ha az sem segített akkor babakocsiba raktam és jött velem a konyhába. Ott az esetek nagy többségében szépen vissza aludt.
2021. márc. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ertem! Nagyon köszönöm! Oldalra fordulva altatom el, ugy utogetem a feneket, ezt szokta meg. Hason meg nem próbáltuk. Nálunk nincs cumi, ugyhogy azt nem tudok adni neki.
2021. márc. 17. 10:11
 3/5 anonim ***** válasza:
Én a kiságyba konkrétan le se tudtam tenni, 20-25 perc nekem az elerhetetlen álom kategória volt, még mindig az. 5 hónapos és nappal csak ölben vagy kendőben alszik. Szóval inkább örülj 😆
2021. márc. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Haha köszönöm neked is kedves utolsó a biztatást! Eddig legtöbbször rajtam aludt napközben ő is. Vagy altatás utan próbáltam letenni a kisagyba, kisebb-nagyobb sikerrel.

Ezen a heten próbálkozom, h altatás elott szopi es ha ott nem alszik be, akkor beteszem a kisagyba es próbálom ott altatni, nehezen megy... ma pl több, mint fel ora volt, míg elaludt aztán felébred 20 perc mulva... másodszorra is kisagyba tettem cici utan, ekkor kb 10 perc volt, míg elaludt, mert álmos volt... aztán viszont kereken 5 percenként sirdogalt, akkor simogattam, paskoltam a popót... most ez igy megy másfél órája... nem tudom, lehet nem mer egyedül aludni? Itt ülök mellette, h ha bármi van, akkor meg tudjam vigasztalni, ne az legyen h az anyukája nincs ott...

2021. márc. 17. 12:19
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia szerintem szerezz be cumit. En nem akartam az elején de örülök hogy mégis adtam neki cumit. Eleinte en is a mellkasomon aludtam aztán vártam fél órát hogy tutira aludjon majd letettem a kiságyba es sokszor megebredt volt hogy órákig szorakoztunk ezzel aztán megelégeltem. Elkezdtem az ágyába altatni vettem neki zenélő világító macit azt bekapcsolom aztán cumi a szájba és el is alszik. Most mar tudja ha énekel a maci akkor alvás van.
2021. márc. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!