Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy lehet ezt idegekkel bírni?

Hogy lehet ezt idegekkel bírni?

Figyelt kérdés
Kisfiam lassan 3 hete alig alszik. Kis híján 5 hónapos. 2 hós korában max 2x kelt enni ejszaka, nappal is aludt 2-3 orakat, tobbszor. Miota 4 honapos minden borult. Eddig egyedul elaludt a kisagyban, most az sem mukodik. Sem a ringatas, sem az osszebujos alvas velem. Oke, elkezdodott a fogzas, de nem allandoan faj neki, inkabb szakaszokban,akkor nagyon ordit, nyugos, alig eszik. De mostanaban egy ejszaka 5x is felvagyunk. Altalaban ebbol 2x eszik. Nagyon faradt es idegbeteg vagyok mar, neha sirok a faradtsagtol, mert hetek ota ez megy. Cicizik meg, de javareszt mar tapszert kap,foleg estere keves a tejem. Eddig Milumil HA start tapszert evett, de mondtam a ferjemnek hozzon 1-eset,az elvileg surubb,probaljuk ki. A fejem az szet akar robbanni egesz nap. A ferjemre sincs ido, mert neki is hamar kell lefekudnie a munkaja miatt es a gyerek nem akar az Istennek sem elaludni 9-10 kozott csak. Ferjemmel mar kulon alszunk, mert sofor, hajnalban kelnie kell, nem tudjuk megoldani ezt igy,mert felkel kb 2 max 3 orankent. Minden ismeros, baratno meg dicsekedi, hogy max 1x kel a gyerekuk, meg a 100% anyatejes is. Nem tudom mit rontok el, mar probaltam sokmindent, hidegebb szobat, halozsak nelkul, feszek nelkul altatni(akkor horror miket muvel a kisagyban, beakad a laba, hasra fordul, forog), probaltam cicin altatni, hatha melyebben bealszik,feladtam azt az elvem, hogy nem veszem magam melle a francia agyba,de ugyanugy ebred mellettem is. Sokszor mocorog, nyefeg, ami eddig bevalt pl cumi sem kell neki. Bnőm szerint mivel eleg ugyes a mozgasfejlodesben lehet az zavarja be. Meddig tart ez? Mit probaljak meg? Felek teljesen kifordulok mar magambol, szedem a vitaminokat de nagyon megvisel ez az idoszak.
2021. ápr. 19. 12:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Tapasztalatból nem tudok írni, viszont jó kis cikkek vannak neten az "alvási regresszióról" és abban vannak tippek is. Hátha valamelyik beválik. Valóban a nagy mozgásfejlődési ugrásoknál az idegrendszer dolgozik és nem hagyja aludni.

Olvass utána

2021. ápr. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
58%

4 hónapos alvásborulás, amit az első is írt.


Olvasgass utána. Változtatni kell az alvási rutinon sajnos.

2021. ápr. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
62%
Nem rontasz el semmit. Megpróbálhatod tudomásul venni, hogy ilyen a gyereked. Nem fog az apja munkájához, és a barátnők gyerekeihez igazodni. Próbáltad kenni az ínyét valamivel? Ne haragudj, de kicsit visszatetsző az írásod. Úgy írsz a gyerekről, mintha az lenne a dolga, hogy aludjon, meg csöndben legyen, aztán majd foglalkoztok a problémáival ha nem zavar nagyon. Tényleg nem bántani akarlak, de nekem így jön le.
2021. ápr. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
71%

Nem rontottál el semmit, vannak ilyen babák. Az enyém is kel, először 2 óránként, majd közel 1 évesen 45 percenként. Utána meg 2 órát fent volt egyhuzamban. Én is kivoltam, én végig azt hittem az a baj hogy anyatejes volt magamat ostoroztam hogy nem tértünk át tápszerre. Minden baba egyedi, mert a szomszéd alszik, nem biztos hogy később meg neki nem. Lesz valami nehéz amit Ti meg könnyen vesztek.

Próbáld az ellenállásod kicsit belenyugvásba hajtani mert úgy meg nehezebb. Aludj amennyit csak lehet, a férjed és a háztartás a legkritikusabb kimertültségkor legyen másodlagos. Kitartás

2021. ápr. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Először is fogadd el, hogy egy ideig még így lesz, vannak jobb és rosszabb periódusok. Mások dicsekedeseből meg kár következtetéseket levonni.


A mozgasfejlodes nagyon felpörgeti őket, nem tud ellazulni, terhelve van az idegrendszere.


A felkel mit jelent pontosan? Sír?


Nálunk az együtt alvás pl egyaltalan nem jött be. Akkor aludta át az éjszakát először, mikor külön szobába került.


Esti rutin és altatás fix időpontban van?


Nappal aludj te is, tudom, hogy sokan kívannak ezen, de én igenis aludtam. Mikor fenn vok a gyerek akkor főztem 2 naponta. Takarítani sem kell napi 8 órában

2021. ápr. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, ez teljesen természetes és normális, nem te rontottál el semmit. Nekem az utóbbi 9 hónapom ilyen lassan :D Nem mondom, vannak napok, amikor jobb, de amúgy óránként ébred a lányom. Az első 3 hónap jó volt, nekünk is kb 4 hónapos kora óta megy ez, inkább az a kivétel, ha csak 3-4x ébred fel. A hozzátáplálás, esti tejpép, semmi sem segít, nem azért ébred, mert éhes. Mozgásfejlődés, fogzás, szeparációs szorongás, holdállás, front, a tudjistenmimég ami befolyásolja a babák alvását. Idővel majd jobb lesz. Én vasat és D-vitamint szedek, így határozottan jobb egyébként.


A férjem hétvégén segít, reggelente amikor végleg felébred a lány, kiviszi és csendben elvannak, amíg lehet, én addig is nyugodtan alszom. Heti 1-2 ilyen nap csodákat művel, ha tehetitek, próbáljátok ti is ki. Jellemzően hétvégén, mikor délután alszik a gyerek, akkor tudunk _együtt_ lenni, és miután ő már estére elaludt, akkor van egy kis közös időnk még, de minthogy én is hamar kidőlök, ez nem valami sok. A házimunka darabokban megy, egész héten takarítok, csak mindig mást :D A főzés meg nagyon esetleges, sokszor rendelünk kaját. Szerintem ez a legalacsonyabb prioritás jelenleg, inkább engedj el dolgokat és próbálj meg pihenni, amennyit lehet. A babának és a családnak is úgy általában (neked főleg) az az érdeke, hogy kipihent és nyugodt, kiegyensúlyozott legyél. Ha ezért az kell, hogy egy hétig ott rohad a mosatlan, akkor mégis kit érdekel?

2021. ápr. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
36%
3-as vagyok, és tényleg nem beszólni akartam. De szerintem a probléma inkább az, hogy nem fogadtad még el, hogy minden megváltozott, és azzal sem néztél szembe, hogy ez a fizikai igénybevétel még évekig tarthat. Nekem több, mint egy évig tartott elfogadni, és a házasságom is ráment, elváltunk. Minél előbb elfogadod a helyzetet, annál könnyebb lesz, ez most egy ilyen helyzet. Több önbizalom, sokkal sokkal több lazasag, és kevesebb hencegő barátnő.
2021. ápr. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Én is ezt javaslom. Hogy lehet bírni idegekkel? Nagyon nehéz de lehet és kell is bírni.

Én is össze csúsztam már, ez a fajta kimerültség nem az amikor álmos vagy folyton, hanem amikor a gondolkodás szétszórt és nehéz megtenni a következők kötelező feladatot. De pont annyit alszunk és pont annyi örömünk is van hogy átlendüljünk. Ha van nagymama vagy apuka 2 nap szüneten van, egyik nap aludj te is eleget. Egyszer ennek az idoszaknak is vége lesz

2021. ápr. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
54%
Idővel jobb lesz, a lányom éjszakánként 3 órát nyüzsgött az ágyban és nem lehetett visszaaltatni csak amikor elfáradt. Ezután kapott új cumit,más fajtát mint ami addig volt.. Ki kellett kisérletezni, hogy mikor melyiket kell a szájába dugni, hogy elaludjon,aztán egyszercsak vége lett az éjszakai buliknak.
2021. ápr. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
51%
Ne stresszelj azon, hogy csak 9-10 között alszik el este, fogadd el. A mi gyerekeinknék is lehetetlen volt az este 6-7 közötti fürdetés/altatás.
2021. ápr. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!