Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy bírjátok az éjszakázást,...

Hogy bírjátok az éjszakázást, a nemalvást, a babátok órákon át tartó nyűglődését?

Figyelt kérdés

Egy hónapos a kisbabám és ma jutottam el odáig, hogy "bevágtam" a kiságyba, rázártam az ajtót és hagytam ordítani :/


Ma is fent vagyok két órája már és még mindig nem akar aludni. Egy hónapja nem alszom többet naponta 4-6 óránál (azt is több fázisban), egyszerűen nem bírom már fizikailag. Nappal szinte egész nap ébren van, és mióta kicsit hasfájós, átordítja a fél napot, éjjel még felkel kétszer-háromszor és órákon át fent van, nem lehet letenni, mert egyből sír, ha egy órát van ölben, sokszor akkor sem jut el a mélyálomig, ha leteszem, sír. Mondom, most 2 órája vagyok fent, abból fél óra volt a szopi, azóta átlátni próbálom, de már itt sírok én is a tehetetlenségtöl és fáradtságtól... Ha el is alszik, 2-2, 5 óra múlva megint kel és olyankor már vissza sem alszik egyáltalán, minden k*rva nap ébren vagyunk hajnal fél 4-től, 4-től, csak cicin pilled be, amúgy délig simán fent van. De az meg tényleg nem megy, hogy szó szerint egész nap fél se álljak, csak ciciztessem :/


Kivagyok a fáradtságtól és úgy érzem, emiatt nincs már türelmem hozzá :/



2021. máj. 19. 02:24
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
56%
Nagyon jól bírom :D
2021. máj. 19. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
74%

Megértelek, rettenetesen bírtam. Sehogy. Ráadásul mindenki segítőkészen elmondta, hogy micsoda papírkutya vagyok, hogy nulla végigaludt alvásciklussal ki vagyok borulva. De hat-nyolchetes korától jobb lett. Addig apuka időszakosan fogta a cumisüveget és éjszakázott pár alkalommal.


Unokatesóm hasonlóan "jóalvó" babával visszaemlékezni sem akar erre a csodás időszakra...

2021. máj. 19. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
69%

Az az időszak nekünk is durva volt, de egyszer vége lesz. Én is sírtam minden nap a tehetetlenségtől és a fáradtságtól. Mikor már annyira fáradt voltam, a férjem átvállalt néhány éjszakát, pedig dolgozott, de a teljes kimerültség határán voltam.

Ami nekünk hatalmas segítség volt az altatásban, az az adamo hinta volt. Az tényleg minőségi változást hozott az életünkbe. Előtte csak rajtam aludt/kendőben/ringatva, este ugyan aludt a kiságyban(ha ringatás után letettem), de evés után sokszor 3tól fent voltunk már.

Most már magától elalszik szépen, csak enni ébred és már alszik is, szóval van remény, csak ki kell tartani. Az első 2 hónap pedig a túlélésről szól sajnos.

2021. máj. 19. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
12%
Sajnalom. Ez azert ritka . Nekem aludt nagyjabol mindketto,sot a masodik annyit,hogy az orvost tobbszor hivtuk fel,mert 6 hetig csak 20 perceket volt fent es egesz nap aludt. Allitolag az elso 6 het hamupipoke alomban telik... Hat latom nalad nem. Szerintem legkesobb 8 hetesen rendezodni fog ez. Nem is ertem ilyen pici baba,hogy tud fent lenni ennyit. Kene segitseg,aki elviszi minden nap levegozni ,kocsiban sem alszik? Addig te is aludhatnal otthon. Kitartast,hidd el jobb lesz,illetve klise,de hozza lehet szokni a nemalvashoz egy ido utan. :/
2021. máj. 19. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
72%
Ó te szegény :( átérzem teljesen, pár hete még nálunk is ez volt, elaludt 10-kor, egyszer felkelt enni (másfél óra), majd a következőnél ő köszönte szépen, kialudta magát (hajnali 4). Borzasztó volt. Egyszer kértem meg a férjem, hogy menjen helyettem (van lefejve tej), de egyrészről meg sem ébredt a baba sírására, nekem kellett szólni, majd lassan ki ette a fene először a budira, majd nagy nehezen melegített tejet, amit aztán hűteni kellett... amíg odabalf@szkodta magát a gyerekhez, már kiverte az álmot a szememből és inkább megetettem. Nappal sem volt jobb, nem sokat tapasztaltam abból a híres “az újszülött 16 órát alszik” dologból. Viszont azóta sokat javult a dolog!!! És szerintem nálatok is hamarosan fog, nálam is olyan 6-7. hét környékén jött a változás. Kicsit “csaltam”, mert meguntam ezeket a másfél óráig tartó etetéseket (úgy, hogy 2 óránként kért enni, tehát legjobb esetben is volt fél órám, ha bealudt és nem jött rá a hoppáré), és egy hétig lefejt tejet pótoltam hozzá, hogy szintidőre egye tele magát. Most már átlagosan fél óra egy etetés, és sokkal többet alszik most éjszaka is, de nappal is. Tudom, hogy a la leche liga, meg a hasonló “csüngjön egész nap a melleden, mert ez a legjobb neki, te most nem számítasz” oldal ezért a fejemet kérné tálcám, de van az a kialvatlanság, amikor az embernek gyilkos, öngyilkos gondolatai vannak, olyankor nem vigasztal, hogy de a babámnak milyen jó... jó dolog ez az igény szerinti szoptatás, csak sajnos elfelejtődik, hogy mi sem robotok vagyunk és vannak fiziológiás szükségleteink. Kitartás, hamarosan jobb lesz!
2021. máj. 19. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
39%

Jaj te szegény,átérzem.

Sajnos azt kell mondjam mind 2 gyerekem így szokattam este elalvásra.Végulis bejott,csak onnantól,hogy a kicsi elkezdett fogzsni,csapnivaló alvó. Már nekem is borzasztóan elegem van,mondjuk ő 1,5 éves azzal nyugtatom magam,hogy telik az idő jobb lesz.


Van facen egy alvás,altatás nevű csoport. Lépj be,ha másért nem,de legalább látni fogod,hogy NAGYON nem vagy egyedül.

2021. máj. 19. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
66%

Ez egy saját farkába harapó kígyó, azért sír mert álmos, azért álmos mert a sírástól nem tud aludni, megnyugodni.


A 4.trimeszter ilyen. Az első 3 hónapot sok baba az anyjával szimbiózisban akarja élni, ami nem meglepő, eddig is abban éltek.


Nekem sokat segített a rugalmas kendő. Egész nap rajtam aludt benne, csaj az éjjelek voltak nehezek, felváltva aludt rajtunk az apjával, addig mindenki tudott 2-3 órát aludni. Majd 2 hónaposan, hason a kiságyba került, ekkor már mac 3-szor kelt fel éjjel, majd 4 hónaposan átvittük a saját szobájába, mert zavarták az éjjeli zajaink.


4-6 hónaposan átaludta az éjszakát, de sajnos 6-11 hónapos koráig 1-2 alkalommal kelt. Itt volt két alvásborulás is, az pocsék volt.


Most újra átlaussza az éjszakákat remélem ez meg is marad, nagyon nyugodtan alszik.


Tehát a rémálom első 8 hete után volt minden, de határozottan jobb mint az eleje.

2021. máj. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Lementem nulldietara + buficseppek, hordozas es megszunt a hasfajas, igy elertuk h 2hosan ataludta az ejszakat. Szoval en mindent megtettem h megszuntessem a kivalto okot, cserebe csontsovanyra fogytam. De az visszajott mar. Az a baj h ha te faradt vagy, ingerult leszel, megerzi es o meg hisztis. Ha faradt vagy, kavezol, faj tole a hasa. 22es csapdaja. Segitseged van aki atvenne?
2021. máj. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
58%
Próbáltad esetleg, hogy rajtad alszik? Te hanyatt és ő a hasadon-nekünk csak ez vált be, kiságy szinte dísz 2 hetes kora óta. Te is tudsz kicsit bóbiskolni, neki pedig jó a közelséged. Illetve írták a kendőt is, sokan esküsznek rá.
2021. máj. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
39%

Elég a tejed? Jóllakik?

Én lehet kipróbálnám EGYSZER, hogy pl este tépszert kap elalvás előtt. Megnézném, úgy mennyit alszik. Ha ugyanígy kel, akkor nem az volt az oka, ha nem, akkor viszont lehet nincs (még) elég tejed.

2021. máj. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!