Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy bírjátok az éjszakázást,...

Hogy bírjátok az éjszakázást, a nemalvást, a babátok órákon át tartó nyűglődését?

Figyelt kérdés

Egy hónapos a kisbabám és ma jutottam el odáig, hogy "bevágtam" a kiságyba, rázártam az ajtót és hagytam ordítani :/


Ma is fent vagyok két órája már és még mindig nem akar aludni. Egy hónapja nem alszom többet naponta 4-6 óránál (azt is több fázisban), egyszerűen nem bírom már fizikailag. Nappal szinte egész nap ébren van, és mióta kicsit hasfájós, átordítja a fél napot, éjjel még felkel kétszer-háromszor és órákon át fent van, nem lehet letenni, mert egyből sír, ha egy órát van ölben, sokszor akkor sem jut el a mélyálomig, ha leteszem, sír. Mondom, most 2 órája vagyok fent, abból fél óra volt a szopi, azóta átlátni próbálom, de már itt sírok én is a tehetetlenségtöl és fáradtságtól... Ha el is alszik, 2-2, 5 óra múlva megint kel és olyankor már vissza sem alszik egyáltalán, minden k*rva nap ébren vagyunk hajnal fél 4-től, 4-től, csak cicin pilled be, amúgy délig simán fent van. De az meg tényleg nem megy, hogy szó szerint egész nap fél se álljak, csak ciciztessem :/


Kivagyok a fáradtságtól és úgy érzem, emiatt nincs már türelmem hozzá :/



2021. máj. 19. 02:24
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
36%
Ha elég pisis-kakis pelusa van, szépen gyarapszik, én nem próbálkoznék ezzel utolsó.
2021. máj. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Van bőven kakis-pisis pelusa, és meg is próbálkoztam már a pótlással, de ugyanez volt a helyzet. Tegnap amúgy végül 3-kor tudtam letenni, szóval 3,5 órát fent volt, aztán 5-kor kelt megint, azóta 20 perceket alszik néha, ha felveszem, én meg semennyit.


Ráadásul kb. 1-1, 5 hete már a nappal is tiszta káosz, addig evett, aztán elnézelődött vagy aludt, csak néha sírdogált, cumival akkor is meg lehetett nyugtatni. De most ott tartunk, hogy ébren van a nap 24 órájából 16-ot, és ennek nagy részében sír, pedig azt se mondanám, hogy mindig a hasa fáj, nem húzza fel a lábait, nem feszíti magát, csak egyszerűen nem lehet letenni.


Hiába altatom, nem jut el a mélyálomig és mihelyst leraknám, felkel sírni, akkor is, ha előtte 30-40 percig az ölemben volt. Csak én meg már tiszta hulla vagyok fizikailag, egész nap rajtam a gyerek, semmit nem tudook csinálni.


A férjem segít, de ő meg dolgozik, nem várhatom el tőle, hogy alvás nélkül járjon dolgozni és ő vigye az egész háztartást.


Most pl. 7-kor keltünk fel véglegesen, azóta még nem aludt a kicsi, csak kb. 20 percet, most itt az ölemben, de ha leraknám, tuti ébredne. Sétálni is elvittem, ott sem alszik el, a cumit is kiköpi, már egyáltalán nem fogadja el.


Espumisant kap amúgy, és szerintem nem is fáj már annyira a hasa, csak azt nem értem, akkor miért nem lehet letenni aludni. Fél 11 van most is, és még semmit nem csináltam ma, egy mosást nem tudtam elindítani...

2021. máj. 19. 10:39
 13/24 anonim ***** válasza:
31%
Igen, nehéz. A masodik hónapra szoktam meg a terhelést. Most már oké a 4-6 óra szakaszokban. Kitarrást!
2021. máj. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
57%
A fiam is fenn volt 2 óránként, 3 hónapos volt mire átaludta az éjszakát, felválltva keltünk hozzá a párommal( tápszeres lett sajnos, így apa is tudta etetni)Kitartás idővel jobb lesz, én mindig aludtam amikor a fiam is, muszáj pihenni mert kikészül az ember
2021. máj. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
66%
Nézd, az én kislányom 7 hetes, semmit nem tudtam eddig csinálni tőle. Csak rajtam alszik vagy az apján, amikor nem alszik, akkor szopizik, vagy kézben akar lenni, ha leteszem a kiságyba, sír. Most egy pár napja 10-20 percet elvan a pihenőszékben már. A férjem végez szinte minden házimunkát, ő csinálja a reggelit, takarít, ebádre kaját rendelünk, mert ő dolgozik. Este, amikor végzett, ő altatja (magán) a gyereket, én akkor csinálom, ami elmaradt. Ez a babának se jó így és neked se :( . Most kicsit a férjednek is össze kell magát kapnia, és átvenni az otthoni teendőket. Rossz érzés nekem is, olyan, mintha a seggemet mereszteném egész nap (ma még nem mostam fogat pl., legalább átöltöztem), de inkább ez, mint hogy üvöltsön a baba is, meg én is a fáradtságtól. 9-es voltam.
2021. máj. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
45%
Nekem a kórházban csinálta ezt, hogy 1 óra cicizés, másfél óra alvás. Mert nem tudta telerakni a pociját, nem mondanám azóta se hogy ömlik a tejem, szóval nem csoda. 5 éjszakát voltam bent, teljesen kikészültem. Azóta megfelelő adag lefejt tejet vagy tápszert kap, és arról 3 órát elvan mert jóllakik. Nem hagyom igazan megébredni, az én babám olyan hogy eleinte csukott szemmel nyöszörög (nappal is), szerencsére én minden kis pisszenésre felébredek, így erre is, és már dugom is a szájába a cumisüveget... Ez sokszor bejön, ki se nyitja a szemet csak ha megette belealszik. Illete vannak még youtube-on "white noise for babies" videók, ilyen susogós hangok, nem mondom hogy mindig bejön, de volt már hogy segített. És a rezgős pihenőszék is mentett már még.
2021. máj. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
63%

Kérdező, én sem bírtam sehogyan sem. Többször én is sírtam már a tehetetlenségtől és a brutális fáradtságtól is. Mikor előző este sem aludtam többet összesen 4 óránál, és már estem volna össze a fáradtságtól, de ő 2-3 órás altatás után sem tudott aludni, csak üvöltött letéve...


Annyival tudlak biztatni: ELMÚLIK. De tudom, aki alig alszik, annak 2 hét is pokoli hosszú idő.

Nekünk az segített neki valamennyit, hogy idővel elfogadta a cumit alváshoz, elalváshoz.

2021. máj. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Fiam másfél évesen kezdte átaludni az éjszakát. Addig volt olyan esténk is, hogy óránként kelt vagy épp csak ölben aludt. A fogzás volt a leg rémesebb. Viszont annyira megszoktam, hogy mikor elkezdett átaludni, már keltem éjszaka magamtól is.

Szóval vagy elmúlik vagy megszokod. Mindenképp könnyebb lesz

2021. máj. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Cumit azért nem szeretnék adni elalváshoz, mert kicsit bukós és félek, nehogy éjjel megfulladjon. Meg igazából el se fogadja a cumit pár napja.
2021. máj. 19. 12:00
 20/24 anonim ***** válasza:
0%

Próbáltátok már bebugyolálni? Mi vettünk egy ilyen pólyaszerű kendőt, és abban nagyon jókat aludt a fiam.

Én egyébként újszülöttekkel foglalkozom, és bebugyolálva szinte mind elalszik 10 percen belül. Amint kivesszük őket, ébrednek is.

2021. máj. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!