Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy bírjátok az éjszakázást,...

Hogy bírjátok az éjszakázást, a nemalvást, a babátok órákon át tartó nyűglődését?

Figyelt kérdés

Egy hónapos a kisbabám és ma jutottam el odáig, hogy "bevágtam" a kiságyba, rázártam az ajtót és hagytam ordítani :/


Ma is fent vagyok két órája már és még mindig nem akar aludni. Egy hónapja nem alszom többet naponta 4-6 óránál (azt is több fázisban), egyszerűen nem bírom már fizikailag. Nappal szinte egész nap ébren van, és mióta kicsit hasfájós, átordítja a fél napot, éjjel még felkel kétszer-háromszor és órákon át fent van, nem lehet letenni, mert egyből sír, ha egy órát van ölben, sokszor akkor sem jut el a mélyálomig, ha leteszem, sír. Mondom, most 2 órája vagyok fent, abból fél óra volt a szopi, azóta átlátni próbálom, de már itt sírok én is a tehetetlenségtöl és fáradtságtól... Ha el is alszik, 2-2, 5 óra múlva megint kel és olyankor már vissza sem alszik egyáltalán, minden k*rva nap ébren vagyunk hajnal fél 4-től, 4-től, csak cicin pilled be, amúgy délig simán fent van. De az meg tényleg nem megy, hogy szó szerint egész nap fél se álljak, csak ciciztessem :/


Kivagyok a fáradtságtól és úgy érzem, emiatt nincs már türelmem hozzá :/



2021. máj. 19. 02:24
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
50%
Kitartás, türelem, elmúlik. A férjed segítsen éjjel! Nappal hordozz kendőben és pihenj,amennyit tudsz! Piszok nehéz, de el fog múlni. Valamelyik babát nagyon megviseli az új világ,ahova megszületett.
2021. máj. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
57%

Szia!

Nagyon átérzem :(!

Nekünk amik segítettek,hasonlókon mentünk keresztül mi is...Leírom de tudd hogy sok olyan elvi kérdés amit érdemes félretenni azért hogy kipihentebb lehess és a babának is életkori szükséglete a Te közelséged. Tehát én azt vallom hogy minden baba más van akit le lehet tenni a kiságyba, nem ébred fel egyből és jókat alszik ott és van akivel eleinte jobb együt aludni, akár babaöbölbe tehetitek, az ágyatokat meghosszabbítva:

Hordozás Cabboo hordozóban - könnyű használni de mégis kendőszerű

Pótlás: nekem akárhogy szaporítottam nem volt elêg tejem,lassan is szopizott, a legdurvább a 12 órás szopizás volt ezután elkezdtünk pótolni minden szoptatás után - jól tudott lakni és hirtelen 20-20 perc szopi majd kb 30-60 mili tápszer (idővel több) után aludt 3 órákat.

Együtt alvás :baba plédbe pólyáltam, délután egyszer és éjszaka vele aludtam én is. Szopizva elaludt. Napközben ha lehetett letettem a kiságyba , ha nem akkor a szopi párnán rajtam aludt vagy párnával óvatosan vittem a kiságyhoz.

Séta: szinte mindig hordoztam amikor a hasfájós időszak jött. Ha annyira sírt hogy pont nem tudtam etetni akkor hordozó, fehér zaj míg el nem aludt és séta, utána egyből tudtam már szoptatni.

4 hósan múlt el a hasfájás, ekkortól már nem fogadta el a tápszeres pótlást ( azóta sem, már később sem junior italként pl). Gyakran szopizott, nem lett cumizavara. Cumit kiköpte, mást rágcsált.

Kitartást! És próbáld kitapasztalni a Te babádnak mi segíthet, tényleg minden baba más és az első fél év nagyon intenzív. Férjed munka utàn vagy rokonok ha csak fél órát tudnak segíteni, egy szendvicset csinálni Neked bármi már hatalmas dolog, beszélj velük, és hidd el hamar elmúlik ez az időszak!

2021. máj. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
0%
2.5 évesen sem akar még nekem aludni, pedig bölcsis is. Hogy bírom? Sehogy lassan..
2021. máj. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz ez a része, de hidd el később mosolyogva gondolsz vissza rá. Ez is a szülőség része, sajnos később se lesz könnyebb mikor a hormonok elkezdenek hatni a kamaszoknál, na akkor igazán megpróbáltató az élet. De drukkolok neked bírd ki, megéri! :)
2021. máj. 22. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!