Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Túl sokat alszik az újszülött....

Túl sokat alszik az újszülött. 2 hetes kora óta éjszaka 8 órákat alszik. Jelenthet bajt vagy ne aggódjak foloslegesen?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Furcsa kérdés tudom, mert inkább örülnöm kéne.

De kezdem úgy érezni, hogy átesünk a ló túloldalára. Pont a 2. Hetet töltötte, amikor először aludt 8 órát éjszaka. Azóta szinte minden este 7-8 órát alszunk.

Nagyon jól eszik, szépen hízik, azzal nincs gond.

Már az eleje óta külön szobába van, azt akartuk oda szokjon. Van bebior és légzésfigyelo is. A legzesfigyelo néha besipol hibásan, de azonnal rohanunk nezni van e baj. Hason alszik, azt ajánlotta a doki mert a Pukik nehezen jottek.

Este probaljuk idoben ébreszteni, hogy alvás elott 3-4 órát ébren legyen.

Én eddig orultem ezeknek az alvasoknak, de most olvastam egy cikket a bolcsohalalozasokrol ami teljesen belém rakta az ideget!

A doki azt mondta ne aggódjak, de érdeklődnék van e más anyuka is aki hasonló cipőben jár és esetleg meg tud nyugtatni.



2021. júl. 21. 13:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőm fia volt ilyen.

Nwppal fájt a pocija (nehezen jött a böfi/puki) éjszaka 6-8 órát aludt egyhuzamban.

Hogy én hogy irigyeltem 😅


Lassan 6 éves a gyerkőc. Makk egészséges

2021. júl. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%

Örülj neki :)


Hihetetlen, hogy egy csomó anyukának minden baj és mindenen aggódnia kell. Hagyjátok a szegény gyereket nyugton létezni.


Ez az egyik legnagyobb baj az internettel, válogatás nélkül minden szemét, szar dezinformációt benyal aki arra hajlamos, a sok barom meg osztogatja is.

2021. júl. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Örülj, hogy alszik. Szerintem egyesek, akiknek 10szer kel a gyerek szeretnek odaszúrnk, hogy ez nem normális, pedig az. Minden gyerek más, nem lesz semmi baja attól, hogy alszik. Csukd be az internetet, tiltsd le az összes baba-mama cikket és fb csoportot és amíg szépen hízik, addig ne is olvass semmi ilyet.
2021. júl. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen, pont ez a baj. Azért is kerestem már rá a neten, mert több kisgyerekes anyuka mondta, hogy ez nagyon nem jó, és nem normális hogy ennyit alszunk.

Először gondoltam “irigység” de amikor már a 4.-5. Mondja akkor nem tudja az ember mit higyjen.


Sajnálom ha úgy jött le aggódós anyuka vagyok, pont én tartom magam nagyon lázának, szerintem azért is kiegyensúlyozott a baba. De már kezdek bekattanni, hogy ahány ember jön látogatóba mind beleköt valamibe és mindenki mindig mást mond és ragaszkodik a saját módszeréhez.


Nem tudom más is van e vele így, de nekem eddig szülés óta több gondom volt a családdal/ismerősökkel mint a gyerekkel. meg ha csak jót akarnak akkor is.

2021. júl. 21. 15:04
 5/10 anonim ***** válasza:
0-4 ho kozott 45 percet max 2 orat birnak ha a 3-4 orat ugy erted egyben van ebren az sok nekik. Nalunk is eleinte 8 orat aludt ejszaka de valtozik folyamatosan ne aggodj :) minel tobbet alszanak az csak jot tesz az idegrendszeruknek
2021. júl. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

Mindkét gyermekem jó alvó volt, lányom 6 hetesen 20 órát aludt egyben, fiam 8 hetesen. Végtelenül hálás voltam/vagyok nekik ezért.

Azt pedig nem értem miért kelted fel este időben, hogy fent legyen?! Egy 2 hetes baba 45 percet bír kb fent lenni. Kisfiam most 8 hónapos, 3 óránál többet most sem bír fent lenni. Míg pici volt , délutáni séta és alvás volt mikor 6 órásra sikerült. 7ig aludt , aztán cici, fürdés újra cici és fél 9kor alvás, de addigra fáradt volt.

Az pedig hogy minden látogató okoskodik...sajnos a gyereknevelés ilyen ,mindenki IS ért hozzá. Neked pedig azért van két füled, hogy egyiken be, másikon ki. Hallgasd meg, bólogass és amint becsukódik a háta mögött az ajtó felejtsd el és csináld úgy ahogy nektek bevált és jó.

2021. júl. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy 20 órát, 10 órát akart lenni, bocsiiii
2021. júl. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves válaszokat! :)


Mi a keltésseL próbáltuk beállítani a napi rutint.

Általában felkeltjük 7kor, akkor kap enni kicsit, pelusozás, fél óra “játék” (nézelődés, csörgőzés, éneklés) 8.30kor fürdetünk, 9re már pizsiben elalvás előtti szopi. És ilyenkor általában hosszan eszik. Van hogy egy óráig szopizik, mert bele bele alszik. Ilyenkor van így fent picit hosszabban. Főleg ha tiltakozik még kicsit az elalvás ellen :D sajnos megesik.

De mindenképp megkérdezem a dokit hogy ez akkor butaság e amit csinálunk. Még a védőnő ajánlotta, hogy a fürdéssel próbáljam meg belőni a napirendet és akkor tudni fogja, hogy esti fürdés után jön a hosszu alvás

2021. júl. 21. 15:58
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a dokim, hogy amíg normálisan fejlődik súlyilag, amozgásilag, addig nincsen baj. Ha sokat alszik, örülj neki, én megőrültem, hogy éjjel 3-4x kellett kelnem hozzá.
2021. júl. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Pedig a 3-4 se sok 9es :D
2021. júl. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!