Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ki hogy boldogul egy ujszulottel?

Ki hogy boldogul egy ujszulottel?

Figyelt kérdés

3 oraja mar a kezembe van. Mindig mikor beteszem az agyba sír,de addig előtte karomba elvan,alszik.


Mikor felkel kicserelem a pelust, megetetem, bealszik. Nem szokott büfizni. A kezembe ferdén félig ülve tartom szopizás után egy darabig. Ezt mondta a vedőnö h majd utána az agyban fészkelodik akkor kell büfiztetni. Akkor sem szokott. Inkább ágyban oldalra fektetem, úgy szokott belőle kijönni a tej.


Már kiidegel éjjel mindig fent van. A nappalok jobbak.. ☹ talán.


Mit kell egy újszülöttel, hogy kell gondozni?



2021. aug. 16. 17:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
15%

Persze hogy fent van. Te hogy készültél a babaváráskor? Nem tudtad, hogy amíg nem áll be a napirend egy csecsemő ugyanúgy fent van éjjel is?

És mi az hogy kiidegel a saját újszülött babád? Biztos kellett volna neked gyerek??

2021. aug. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%
Eddig azért az emberiség zömének sikerült felnevelni, talán egynél több újszülöttet is. Szopás után ne a kezedben üljön (meghajolva), hanem tedd a bal válladra, hogy a nyelőcsöve ne törjön meg és a gyomrában levő levegő szabadon kijöjjön, ne tolja maga előtt a tejet. Ne tedd ágyba, vízszintes helyzetbe, hanem nyugodtan hagyd a fejét a válladra hajtva. Ha segíteni akarsz neki büfizni, akkor enyhén csipkedd a hátát, amire homorít majd, még jobban kiegyenesedik a nyelőcsöve. Egy ilyen kis gyereket hosszabb időn át is a testeden tarthatod, vannak erre hordozókendők is és akkor mindkét kezed szabadon marad, nem akadályoz az egyéb tevékenységekben.
2021. aug. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
75%
Az első egy hónapban nekünk nehezen ment az altatás, ha felkelt éjjel akkor van hogy órákat kellett vele sétálni hogy vissza aludjon és nem tudtuk az okát. Most már elmúlt 3 hónapos és eszik aztán 5 percen belül alszik is, és nem kell vele sétálni elég ha csak a kezemben ringatom el. Valószínű idő kellett csak neki amíg kialakul ez.
2021. aug. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
58%

Ha a hogy kell gondozni alatt azt érted, hogy hogyan lehet elérni h ott tudd hagyni végre a kiságyban, el kell h szomorítsalak.


Egy baba hetekig 0/24-ben az anyja kezében, mellkasán van.

Ha leteszed, sír, mert te vagy számára a világon a legfontosabb, te vagy az egész világa. Csak veled/rajtad érzi jól magát.


Ha már most kiidegel, akkor nagyon nagy bajban vagy.


Egyet soha ne csinálj, soha ne rázd még h elhalgasson!

2021. aug. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%

Hason próbáltad altatni?


Szopi után ahogy előbb is írták, fektest a válladra


Utana ha elaludt várj 10 percet legalább, majd próbáld meg hason a kiságyba rakni és simogatni a hátát.


Esetleg a cumit probalhatod még ki.

2021. aug. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
18%

Újszülöttet nem altatunk hason! Legfeljebb folyamatos felügyelet mellett.


[link]

2021. aug. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
80%
Nincs tuti tipp, próbálkozol mindennel, előbb utóbb valami menni fog. Engem mindenki azzal vígasztalt, hogy el fog múlni és jobb lesz. És tényleg. Az én babám fél éves lesz a napokban, az első pár hét nálunk is ilyen kaotikus volt, alig aludt, hajnali 4-kor már kelt, egy órácskára alig alig lehetett, nemhogy letenni, de másnak átadni is. De addig rakosgattam, ringattam, amíg egyszer csak meg nem találtam azt a pózt, ami nála működött. Sokat javult a helyzet akkor is, mikor megtanult "szintidőre" enni, vagyis hogy nem másfél órát nyammogott, hanem rendesen fél óra alatt (most már 10 perc) tele ette magát. Amikor csak lehet, add oda valakinek, hogy tudj pihenni nappal valamennyit, minden egyes percet alvásra szánj, ne foglalkozz senkivel és semmivel. Jobb lesz majd, ahogy bele szokik ebbe a kinti világba és jobban megismeritek egymást.
2021. aug. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
79%
Az én fiam csak a hasamon aludt normálisan az első 1-2 hónapban éjszaka. Hason a hasamon. Ha letettem a kiságyba 10-20 perc és ordítva ébredt. És nem szokott rá. Ilyen kicsit nem lehet még hozzászokatni semmihez. Már rég saját szobában saját ágyban alszik.
2021. aug. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
86%
Ez babafüggő. Egyik ilyen másik olyan. Nekem például mindkét gyerekem simán aludt a kiságyban, egyáltalán nem voltak 0/24 rajtam (és még jópár ilyen babáról tudok). A tiéd viszont valószínűleg igényli, de idővel nála is fog ez változni, hidd el.
2021. aug. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
47%

Vannak olyan babák, akik előbb utóbb abbahagyják a sírást, ha sokat hagyják magukra.

Baromi káros

2021. aug. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!