Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ki hogy boldogul egy ujszulottel?

Ki hogy boldogul egy ujszulottel?

Figyelt kérdés

3 oraja mar a kezembe van. Mindig mikor beteszem az agyba sír,de addig előtte karomba elvan,alszik.


Mikor felkel kicserelem a pelust, megetetem, bealszik. Nem szokott büfizni. A kezembe ferdén félig ülve tartom szopizás után egy darabig. Ezt mondta a vedőnö h majd utána az agyban fészkelodik akkor kell büfiztetni. Akkor sem szokott. Inkább ágyban oldalra fektetem, úgy szokott belőle kijönni a tej.


Már kiidegel éjjel mindig fent van. A nappalok jobbak.. ☹ talán.


Mit kell egy újszülöttel, hogy kell gondozni?



2021. aug. 16. 17:48
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
46%

3 órája? Ez biztos? Az nagyon sok egy csecsemőnek.Ott valami nem stimmel,nézd meg mi lehet a baja.


1.Egy csecsemőt még érdemes hintőporozni,és popsikrémezni (sőt,az érzékenyebb bőrű babákat is).Nincs kipirosodva a popsija,nemiszerve vagy annak környéke? Hajlatokban sincs pirosodás (hónalj,lábak közt,nyaka környékén)?

Ha ki van azon már bőrpír és kiütések kezelésére való krém kell.(bepanthen pl,az népszerű)


2.Füle nem fáj,nem kaphatott huzatot? Igazából azt nagyon pici babánál alig lehet észre venni,már nagyobbak kapkodnak a fülükhöz vagy ki van nekik pirosodva.Ha az fáj sokat sír,nem alszik,fejfordításra fokozottan felsír.


3.Mennyi időnként eszik? Ököl rágás/harapás,tátogás,ilyen korai "puszi" osztás (sok buta azthiszi puszit ad pedig éhes és cicit keres..),kapálózás éhséget jelez.Rágás után nyöszörög,majd sír ha ezekre nem volt reakció.Ez az éhség sírás is más,érdemes megfigyelned hogy nála melyik az.


4.Nem húzza össze magát síráskor? Kezek ökölben össze,és/vagy lábak felhúzása magzatpóz szerűen,befeszült has. Az hasfájás.Elég jellegzetes fájdalmas sírása van olyankor.


5.Mit kap? Csak anyatejet/tápszert? Mert még mást orvos utasításán kívül nem kaphat.Teát sem,hiába van újszülötteknek is a legtöbbnek hasfájást és rossz székletet idéz elő.


6.Szemei rendben vannak,orra nem folyik? Nekem begyulladt a kicsi szeme szellőztetéskor.Könnyezik,csipásodik,alvás után mint a cicának össze ragad kissé a szemhély.

A boltban kapható készítmények mellett a kamillás (forralt,forrásban lévő vízben kamilla akár tea változatát beáztatod,és ha már nem forró frissen használjuk.Ha zöldül azonnal ki kell önteni,kb 3 órán át használható mindössze) vízben való lemosás segít.


Ha ezek sem van még,szólj és ha más nem is ötletelni tudok.

2021. aug. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Van amelyik babát le lehet tenni, ők a szerencsések. Van amelyik baba jobban igényli a testközelséget, és csak úgy nyukszik meg hogy rajtad alszik, amìgy sír a fáradtságtól.


A büfiztetés úgy a legegyszerübb ha függőlegesben van, a fejét mindig támaszd meg és az egyik kezeddel nem túl erősen ütögesd a hátát, a melled vagy vállad nyomja egy kicsit a hasát és kijön a büfi.


Ha mélyebben alszik, megpríbálhatod letenni, de azt ne várd tőle, hogy magától elqludjon a kiságyban. Emellett az idegrendszeri éretlenség miatt mocorogva, nyöszörögve alhatnak, a moro reflex felkeltheti őket. A moro reflex sokáig tarthat és van baba akinél nagyon erős, ők nem fognak tudni háton aludni. Hason altatva nagyobb a csecsemőhalál esélye, de van olyan baba aki csak úgy tud aludni. Oldalasan is jó, de akkor vigyázz, hogy forgasd, ne lapuljon le az egyik oldalon a feje.

Amennyiben háton szeretnéd altatni, nézz youtubeon videót pólyázásról.


A lényeg, előfordulhat, hogy nem fogod tudni letenni az öledből, vagy elkell viseld a bőgést. Sok sikert, és kitartást, az eleje nem könnyű.

2021. aug. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
66%

Attól függetlenül,hogy elaludt még meg kell büfiztetni,mert benne marad a sok levegő és hasfájása lesz.

Ha már elaludt nem fog felkelni annyira,hogy ne tehesd le.Csak egy kis mozdulattal tedd a válladra és büfiztesd meg.Ha büfizett leteheted,tele pocakkal ha nincs semmi baj aludni fog.


Vagy a másik megoldás,hogy magad mellé fekteted vagy magadra és te is pihensz.

2021. aug. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
66%
A lányom hasfájós volt, hiába büfiztettem, de a büfiztetés fontos. Az első héten csak kézben aludt napközben, éjjel meg mellettem. Első perctől pólyán altattam. Egy hét után már pólyástól be tudtam rakni a kiságyba és ott aludt. Neki az volt a lényeg, hogy megszokja, megismerje anya illatát és utána simán elaludt egyedül a pólyán, ami átvette ugye az illatomat.
2021. aug. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
44%
Szomorú, amikor valaki zavaró tényezőként tekint a gyerekére...
2021. aug. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
2021. aug. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a videót kedves 16os!!! 💗
2021. aug. 17. 17:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!