Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy hozhatnám helyre?

Hogy hozhatnám helyre?

Figyelt kérdés

Kisfiam másfél éves.

Cicin alvó volt, míg terhes nem lettem (nőgyógyász javasolta a leválasztást). Jópár hónapja anélkül alszik, szerencsére nagyon simán ment, egyik napról a másikra. Viszont.. Egészen kisbaba kora óta engem markolászva, csipkedve alszik el, nem fogad el sem plüsst, sem alvókát, sem rongydarabot, sem az apját, szó szerint semmit, csak az én karom (azt csipkedi, markolássza).

Soha nem hisztizett érte (tudja már, hogy nálam felesleges), én adtam fel, csak hogy hamarabb elaludjon.

Tudjátok, hogy megy... Már ott tartunk, hogy egy órán keresztül, amíg el nem alszik szó szerint kínoz.

Nem panaszkodni akarok persze, mert én rontottam el az alvást, ebben fejet hajtottam, kb meg is érdemlem, de fogalmam sincs, mit kellene csinálnom. Kék-zöld a karom, egyre fogy a türelmem, hogy hathónapos terhesen is egyhelyben, mozdulatlanul feküdjek vele, pláne, hogy most épp beteg is vagyok.

Totál elegem lett, el vagyok keseredve.

Aki esetleg tapasztaltabb benne, adjon tanácsot, mit tehetnék. :(

Köszönöm szépen


2021. aug. 18. 20:28
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Adsz neki valami elalváshoz, a karodat meg elveszed. Nehéz lesz az első néhány nap, valószínűleg ordítani fog, de ezt nem tudom máshogy abbahagyatni vele.
2021. aug. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Elveszed a karod. Türelem kell hozzá,de idővel elfogadható.
2021. aug. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Elfogadja, akart lenni.
2021. aug. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

Biztosan baromi nehéz, de sztem sos véget kell vetni ennek, főleg, hogy hamarosan jön a tesó és még nehezebb lesz neki, ha akkor kell majd leszoknia, mert te nem tudsz mellette lenni és ő pedig majd azt hiszi, hogy a kicsi miatt nem engeded már.


Illetve apával egyáltalán nem akarjátok megprobalni? Most is 1 óra alatt alszik el... Valószínűleg pár nap után vele is sikerülni.

2021. aug. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem is apát kell bevetni, te meg ha tudsz menj el sétálni, vagy csináljatok úgy mint ha nem vagy otthon.
2021. aug. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Napközben próbáltad vele megbeszelni? Másfél évesen már annyira okosak! Szerintem tréningeld napközben arra, hogy hogyan fog este aludni. Esetleg ragaszd be a karod, jelezve hogy nagyon fáj.
2021. aug. 19. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek!

Kipróbáljuk

2021. aug. 19. 02:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!