Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » A felesègem nem akar a fiunkka...

A felesègem nem akar a fiunkkal aludni, mit tegyünk?

Figyelt kérdés
Hònapokig alig aludtunk,mert a 9 hònapos fiunk állandòan ordìtott a kiságyában,beütötte magát mindig,kevès volt a helye,utálta. A felesègem kitalálta,hogy a gyerekszobai ifúsági ágyat toljuk a miènk mellè,biztos megnyugszik,ha èrzi őt maga mellett. Ìgy is volt,működött,de a felesègem sajnos nem tud aludni a gyerkőctől egy ideje. Rendszeresen arcon üti,piszkálja,hasba vágja,rámászik az èjjel a mi ágyunkra,forgolòdik,izeg-mozog mellette. Persze nem tehet ròla,pici,de nem hagyja aludni az anyját. Azt mondja átlag 3-4 òrát alszik emiatt. Amúgy imád vele aludni,ha èpp nyugton van,nagyon lelkiismeretfurdalása is van most,de látom rajta,hogy már ingerlèkeny,nèha kiabál a gyerekkel is,velem is,nem jò ez ìgy. Èn hajnalban indulok a munkába,este 6-kor èrek haza. Amikor tudok segìtek,fogzáskor èjjel is kelek,ha sìr, esti rutinban is ott vagyok,de valami megoldás kène. Rossz anyának tartja magát,pedig szerintem nagyon jòl csinálja,támogatjuk őt,nèha a nagyszülők is besegìtenek hètvègente. Mindig mondom neki ne főzzön,ne csináljon semmit,de úgyis csinálja. Gyereknek is mindig főz,kèszìt valamit,állandòan játszik vele,mert mindig rajta lògna,nem igazán játszik el egyedül mostanávan. Viszi sètálni is, olykor mèg egymásra is van időnk este,de most azt látom rajta nagyon kivan. Mások meg üveges kajákon nőnek fel meg összekeverős tejpèpen. Mondtam,hogy nèha ettől sem dőlne össze a világ,pihenjen. Azt mondja nem tud,pedig nagyon fáradt. Mit javasoltok,mi lenne a megoldás? Felesègem szerint a fiunk nem fog megmaradni sem a kiságyban,sem külön szobában már,mert ide lett szokva,na de mègsem akarom megvárni,mìg a felesègem teljesen kikèszül? Èn jelenleg a nappaliban alszom,mert a felesègem kiküldött,hogy legalább èn aludjak,akinek hajnalban kelni kell. Meg állìtòlag horkolok is...
2021. szept. 23. 17:42
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

Én már írtam a feleségednek, hogy márpedig a különszoba a megoldás.


Őszinte leszek. Szerintem szeret mártírkodni. Kifogásokat talál, hogy meg se kelljen próbálja a külön szobát, hogy mártírkodhasson meg a mellét verhesse hogy milyen jó anya, hiszen szimbiózisban él a gyerekkel, és csak házikosztot eszik a gyerek, gondolom a só démon, a cukor meg az ördög maga, tv pedig a gyerek közelébe se kerül 5 éves koráig. Mert ez most a divat. És ennek akar megfelelni.


Akkor fog változni ha belerokkan, és akkor lesz a divat szerinti szaranya. Amúgy meg csak simán anya.

2021. szept. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Igen, a feleséged mártírkodik. Vidd át az ágyat a masik szobába és kész. Ki kell próbálni
2021. szept. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Itt most meg kell vèdjem őt,nem ilyen egyèbkènt. Fűszerezi az ètelt neki,pici sòt is rak már,darabosat is kìnál neki,amiket mi eszünk,cukrosat is pl keksz,bolti túròkrèm,kalács,ezeket vásároljuk. Nèha beveti a Bogyò ès babòcát is,ha már nem tudja lekötni a gyereket sehogy. Èn is nèztem már vele egyèbkènt. Ez az alvás csak ilyen átkozott dolog nálunk...Muszáj lesz hatnom rá...
2021. szept. 23. 19:21
 4/8 anonim ***** válasza:
77%
Nem nem akar vele aludni, hanem szeret mártírkodni az alvás terén.
2021. szept. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
97%
Pedig a külön szoba lenne jó. Odafekszik mellé, nem tudom, mi az esti rituálé, de mindent úgy csinál, ahogy eddig. Csak ha elalszik a pici, akkor nem marad mellette éjszakára.
2021. szept. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%

#1 vagyok, oké elnézést kérek akkor ha megsértettelek ezzel, csak sokszor találkozni ezzel. Nem tud leválni a gyerekről, és arra fogja hogy a gyerek nem tud leválni róla, mellette meg sóhajtozik hogy milyen nehéz.


Nálunk amikor 4 hónapos lett a gyerek és már mindenki zavart mindenkit alváskor (a gyereket a mocorgás és horkolás, minket a gyerek mocorgása) akkor a férjem velem szemben is megacélozta magát, hogy márpedig a gyerek a szobájába megy.


Én szinte semmit se aludtam 3 éjszakán át, de a gyerek sokkal jobban, én meg a kamerán figyeltem és el el aludtam. A leválás megvolt gyors volt és fájdalommentes, csak meg kellett szokjuk. Tök jó estéink lettek ezek után. Hajrá!

2021. szept. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekünk illetve a fiunknak se vált be a kiságy, mi helyette egy 140x200cm ágyrácsot és arra matracot tettünk be a gyerekszobába, ha leesik róla a gyerek akkor se lesz baja, ha rossz éjszakája van és mellette kell aludni akkor van elég hely. Persze sokszor volt úgy hogy így is "kitúrt", de akkor fogtam magam és átfeküdtem a matrac másik oldalára. Nekünk ez vált be.
2021. szept. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az ágy leesèsgátlòs,de parázunk,hogy lefordulna èjjel ròla, vagyis ő parázik,hogy átbukna,mert brutális mennyit bìr fetrengeni èjjel,szerintem egy szemhúnyásnyit sem aludna,mivel nem zárt ágy. A kamerát holnap megrendeljük,megbeszèltük. A külön szoba lenne az ideális,ez nem is kèrdès. Most a gyerek a francia ágyunk mellett alszik a járòkajában,a kiságy kòkusz matracát raktuk bele,megcsináltuk kiságynak,lènyegèben,ebbe nem üti be magát. Volt ordìtás,ebben is állandòan felállt,amint magunk közè vettük,elaludt. Most átrakta a járòkába aludni,nem tudom milyen lesz az èjjel. Mindenkinek jò èjt!
2021. szept. 23. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!