Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mennyit szokott aludni egy...

Mennyit szokott aludni egy újszülött ?

Figyelt kérdés

6 napos kisbabám van hogy 1 órát alszik, 3 vagy akár 4 is egyhuzamban. Nem szoktam felkelteni, hagyom hadd aludjon. Ezek az órák között fent van amíg tisztába rakom és amíg szopizik, ami el szokott húzódni akár 1 órát vagy volt hogy több ideig is. Van hogy nyűgös, nem akarja elvenni a cicit, sír rajta pedig van elég tejem. Tejport nem kap csak anyatejet.

Anyukák, a ti pár napos babátoknak milyen szokásai voltak, vannak. Szeretnék hallani minnél több anyukát.


2021. okt. 28. 10:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Az első 2-3 hétben az enyém két evés között mindig aludt. Nagyjából 2-3 óránként evett.

1 hónapos volt, amikor már nézelődött is az ágyban.


Az én fiam aluszékony volt, cicizés közben is (emiatt pótlást kellett kapjon). Rengeteget aludt, éjjel csak 3 fele kelt fel, utána már csak 6kor. Én mindig azt figyeltem, hogy legyen láthatóan sok pisis pelusa, kakiljon rendszeresen (anyatejjel nem gond ha x naponta van csak kaki!) és láthatóan legyen éber ha ébren van. Ja és sírjon. Ha van ereje a síráshoz, akkor nem lehet nagy gond a sok alvással.

Viszont ha alig pisil, aluszékony és nehezen marad ébren, akkor kell orvosnak megmutatni.

Minden más esetben semmire nincs szüksége csak rád és a tejre. :)

Szerettem ezt az időszakot, gyorsan elmegy.

2021. okt. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az én fiam tápszeres volt, de az első pár hétben kb csak addig volt ébren, amíg bepuszilta az adagját. Utána már volt egy kis hasfájósság 3 hónapos koráig, ami időnként belezavart a nappali alvásába, de nem volt vészes. Éjszaka gyönyörűen aludt, 3 hetes korától ébredés nélkül, de addig is csak enni kelt fel.

1,5-2 hónaposan kezdett már el kicsit aktívabb lenni, nézelődni, ilyesmi.

2021. okt. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kislányom is csak evett-aludt az első pár hétben. Nem volt hasfájós, nyugis baba volt. Igény szerint szopizott. Kb 1-2 hónapos kora között kezdett nézelődni és tőbbet fenn lenni.
2021. okt. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!