Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ezért tényleg nagyon rossz...

Ezért tényleg nagyon rossz anya lennék?

Figyelt kérdés

Kislányom 3 hónapos múlt. Szerencsére a kezdetektől fogva jó alvó baba. 1-1,5 hónapos koráig igényelte a ringatast altatáshoz azóta fokozatosan rászokott arra hogy vacsi után cumi be, betakargatom kijovok és 5 perc múlva alszik is.


Egyik ismerősöm állandóan azzal szekal hogy hogy hagyhatom egyedül elaludni a babát, meg biztosan sírni hagytam amiatt ilyen, meg hogy nem normális hogy egy három hónapos egyedül eltudjon aludni mert hogy az ő fia 2 évesen tudott egyedül elaludni.


Sohasem hagytam sírni a lányom de tény hogy sohasem volt nagy igénye az altatásra. Viszont emiatt most rosszul érzem magam. :( Mindennél jobban szeretem őt. Soha nem akarnék ártani neki. Jó Hozzáteszem elég független baba úgymond. Napközben se szeret sokat kézben lenni inkább hason, háton nézelődni sokat.


Mindezek ellenére érdemes lenne változtatni ezen? :(


Köszönöm!



2022. febr. 27. 12:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%

Örülj neki, hogy egyedül el tud aludni. A "barátnőd" csak irigykedik. Minél kevesebb külső tényezőtől függ a baba/gyerek alvása, annál jobb, mert semmiről se kell később leszoktatni.


(Viszont azt is hozzá kell tennem, hogy bár szuper, hogy most így elalszik, ez semmit nem jelent a jövőre nézve, két hét múlva lehet, hogy igényelni fogja, hogy ringasd vagy mellen aludjon el :'D Ekkora babánál semmi se állandó.)

2022. febr. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%
Ne legyél ennyire befolyásolható. Te tudod, hogy mi az igazság, az ismerősöd meg nem. Mégis hagyod, hogy elbizonytalanítson. Ez a probléma. Természetesen nem vagy "rossz anya", de ez, hogy ilyen könnyű téged megingatni, probléma.
2022. febr. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
64%
első gyerek, ugye? xd
2022. febr. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%

Nehogy már hallgass az ilyen fogadatlan prókátorokra.....!


Teljesen normális, hogy egy gyerek egyedül el tudjon aludni...


Épp pár napja volt egy kérdés, hogy tán másfél éves gyereke megy bölcsibe, és mit csináljon, mert mindig a vállán altatja el - másképp nem tud elaludni a kicsi...


Hát ez egy AGYRÉM!


Örülj neki, hogy jó gyereked van, és teljesen természetesen viselkedik. Fáradt, elalszik. :)

2022. febr. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Igen első baba, sajnos nem volt sok tapasztalatom babákkal előtte így igen lehet könnyen elbizonytalanodok. 🙈
2022. febr. 27. 13:03
 6/17 anonim ***** válasza:
87%

Ne viccelj, dehogy van rossz anya.

A te babád nem igényli a ringatást,nincs ezzel semmi gond,minden baba más.

Az ismerősöd irigy amiért neki nem alszik el ilyen könnyen.

Én ringattam 14 hónapos koráig. Aztán kórházba került ahol nem tudtam ringatni,mivel infúziót kapott. Szívem szakadt meg hogy sírva aludt el a kiságyba.

Azóta nem igényli a ringatást,megszokta szegény 1 hét alatt.

Bár egyedül mai napig nem tud elaludni,simogatom fogom a kezét.

2022. febr. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
86%
Dehogy vagy rossz anya. Mit nem adnék, ha ilyen alvó gyerekem lenne. Élvezd ki, mert lehet simán borul, de lehet megmarad ez a jó szokása. Ne aggódj, ez szuper :)
2022. febr. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
97%
Bocsáss meg,de a kérdésed legalább annyira gáz,mint az ismerősöd kekeckedése. Ha te úgy gondolod rossz anya vagy attól,hogy kielégíted a gyerek igényeit ( aki sem a ringatást,sem semmi extrát nem igényel,csak a kiságyát) akkor te sem vagy fejben rendben. Az ismerőst le kell nagyon határozottan állírani,te meg szedj magadra egy kis önbizalmat. Amugy mellékesen írom,hogy volt egy "altatós" gyerekem meg egy aki addig üvöltött míg ágyba nem raktam,onnantól aludt. Minden gyerek más.
2022. febr. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
11%
Minek a kamu kérdés? Csak fényezni akarod magad. Örülj inkább.
2022. febr. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét gyerekem magától aludt el már pár hetes korától, sőt 8 illetve 7 hetes koruktól az éjszakát is átalusszák (10 és 1,5 évesek). Nem érzem ettől rossz anyának magam. Az ismerősöd egyszerűen irigy.
2022. febr. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!