Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Nem akar aludni, pedig fáradt...

Nem akar aludni, pedig fáradt (2.5 éves). Mi tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kisfiam 2.5 éves es 3 napja alig tudom elaltatni. Eddig sem volt egyszerű, de nem volt hiszti es csetepate. Egeszen odáig jól megy a dolog, hogy befekszik az ágyba es egy kicsit engedi, hogy enekeljek, simogassam, de aztán mondja nekem, hogy nem akar aludni (pedig holt fáradt). Sajnos az első ilyennel elkezdtem eroszakoskodni es mondogattam neki, hogy: "de aludni kell" stb. Aztan odaig ment a dolog, hogy már üvöltött velem a kisfiam és ettől nagyon ideges lettem, felemeltem a hangomat es elmondtam neki, hogy en is mindent megteszek neki es nem mondogatom amikor ő kér, hogy nem, nem, nem. Mondtam neki, ha nem is alszik, de az ágyból akkor sem megyünk ki es nem játszunk. Aztán végül elaludt. 3 napja ez megy. Próbálom vele napkozben megbeszelni es bocsánatot is kertem tőle amiért kiabaltam, el is jatszottuk ami történt es azt is igyekeztem eljatszani vele a kis autoival, hogy milyen lesz, ha jön az alvas, de ugy latom semmi nem segít. Persze az is probléma, hogy elvesztem a türelmem es aztan meg már nem is az alvas a baj, hanem az, hogy veszekszem vele. Szalad az apukajahoz es őt kéri... Igazabol megszakad a szívem, mert utalok vele kiabalni, veszekedni es sajnalom is, hogy nem tudok rajonni mi a baj. Szerintetek ez a dackorszak része vagy valami más érzelmi problémája lehet? :( Hagyjam inkább rá a dolgot és ne aludjon nappal? Ha voltatok ilyen helyzetben kérlek segítsetek!

Köszönöm!



2022. márc. 21. 14:19
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
31%

Kedves 10-es, nem írtam ilyet, hogy kötelező az alvás. Ha gondolod, olvasd vissza... :)


Azt írtam, egy ekkora kisgyerek (2,5 év) idegrendszeri fejlődésének kell a napközi pihenés. Ez bizony tény. Még akkor is, ha nem tud aludni. Azért írtam, hogy minden pihenés több a semminél, s hogy nálunk mi jött be.


S ha most nem szokja meg, hogy minimum pihenjen ebéd után, akkor ráadásul az ovis évek is kínszenvedések lesznek... kivéve, ha szülei haza tudják vinni ebéd után, s otthon pihenhet. Ez is tény...


Nem kell mindjárt felhúzni magunkat, na. :)


Kérdezőnek: Igen, kistesóval más... úgy csináltam, mikor már ő is megvolt, hogy az ikrek szobájában volt egy kanapé, oda ültem le szoptatni az öcsit, s közben meséltem. Szoba ugyanúgy elsötétítve. Kicsi egy idő után mindenképp elaludt, az ikrek meg (két és fél év van köztük) minimum feküdtek és pihentek addig, de sokszor ők is elaludtak. S igen, a szülő nyugalma, következetessége nagyon kell, ez persze a hormonok változása meg a rengeteg napi meló és fáradtság mellett kemény munka, amihez kitartást kívánok neked is!


üdv, 8-as :)

2022. márc. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!