Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 15 hónapos gyerekem ezzel a...

15 hónapos gyerekem ezzel a módszerrel átaludhatja az éjszakát?

Figyelt kérdés

Hello, segítségre lenne szükségem.

Igen, tudom, sokan vagyunk ebben a cipőben, sőt nem csak ennyi idős gyerekkel, hanem idősebbekkel is. Tudom. Most nem is erről szeretnék vitát, stb.


Kikészülök.. Másfél óránál többet nem alszik a gyerekem éjszaka egyhuzamban. Leginkább óránként kel, ritka, ha jó másfelet kibír. Anyatejes.

Próbáltam többször, hogy szopi nélkül megnyugtatom, elringatom. Sikertelenül. Kell neki. Van, hogy 10 perc és visszatudom tenni, van, hogy fél óra kell. Van, hogy másfél óránként 1 órát vagyok fent.

Hosszú hetek óta megy ez így. Igazából még kicsi volt, pár hónapos, amikor párszor átaludta az éjszakát, aztán azóta sem.


Tehát én most szeretném kérdezni, hogy van e bevált tapasztalata valakinek az átaludt éjszakára való szoktatásban?


Találtam egy ilyen receptúrát erre: [link]


[link]


Nem lenne egyszerű, lehet az első éjszakát sem bírnám, hogy ne vegyem fel magamhoz, mert már most hallom, mennyire sírna..


Próbálta valaki, van valakinek tapasztalata, hatásos lehet?


2022. márc. 2. 11:44
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
47%
Ezek mind alvástréningek. Természetesen hatásosak, egy idő után megtanulja, hogy hiába kér segítséget anyától, nem fogja megkapni, így később már szólni sem fog. Így aztán a szülők örülnek, mert teljes nyugalomban a gyerek átaludta az éjszakát, nem kell bemenni hozzá. Közben meg az történik a babával, hogy éhes volt, szomjas volt, fázott, melege volt, magányos volt, kényelmetlenül feküdt, rosszat álmodott, megijest valamitől stb stb. De nem szólt, hiszen anya úgyse jön. Nos, ha ezt szeretnéd neki megtanítani, hajrá. Igen hatásos lesz, végre aludhatsz. Kérdés milyen áron.
2022. márc. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
51%

Az első válaszoló jól összefoglalta. Még annyit, hogy az átaludt éjszakához a megfelelően fejlett idegrendszer vezet, ehhez pedig idő kell, ritkább esetben konduktor. Az együttalvás nem opció? Az én 17 hónapos, iszsz, cicin elalvós gyerekem mostanra 4-5 órát simán átalszik, ha azt mellettem teheti, annyi kell neki, hogyha fordul egyet, vagy belém, vagy az apjába ütközzön valamelyik végtagja. :) Innen tudja, hogy ott vagyunk, a mikroébredésből nem lesz megébredés.


Ezen az oldalon sokat tudsz informálódni a babák alvásáról, tudományos hátterű posztok és nem javasol alvástréninget:

[link]

2022. márc. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
64%
Valami rendes vacsora esetleg?
2022. márc. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 Derjaderja ***** válasza:
70%

A lányomnál az esti tejital bevezetése segített 15 hósan. Ahogy sokat mozognak, kajálni meg nem esznek annyit, nem elég a bevitel.

Hozzáteszem, nála addig más problémák voltak az alvással, de abban a korban ez az ideges cicizés jött éjjel, amit nem hagyott abba mint máskor, addig. Azért talaltuk ki a tejitalt, másnaptól átaludt. Az is segít ha későn vacsiztok, olyat ami elég tartalmas és fáradtan is jól belapátolja.


A fiam most 15 hónapos, ő most fogzik, és ő is rosszul alszik, neki az íny ecsetelése vagy gyógyszer segít amikor nagyon nyűgös, de úgyis kel azért.


Ilyen korban néhány ébredés és evés még normális amúgy. Alvástréning nem jó.

2022. márc. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
30%

Mi vegigcsináltuk az alvástréninget amikor 9 hónapos volt a fiúnk. A 3. éjszaka aludt 8-5-ig. Innentől minden éjszaka aludt 8-tól és 4 és 5 között felkelt. Akkor adtam neki enni.

Csak akkor kelt innentől éjszakánként ha beteg volt.

Ebben a hónapban lesz 18 éves. Ezt a bizalomvesztést nem tudpm értelmezni

2022. márc. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
50%

az első linken közhelyek vannak, a másodikon nettó kínzás - és eleve mi az, hogy "ébreszd föl"???? nem az lenne a cél, hogy aludjon? alvó gyereket eleve NEM ÉBRESZTÜNK FÖL, hacsak nem muszáj feltétlenül. ezek használhatatlanok.

15 hónaposan már bőven elég nagy ahhoz, hogy elválaszd. egyen rendesen napközben és este is, fokozatosan szoktasd le a szoptatásról. beszéld meg vele is, hogy ez miért történik. ha rendben van a napirend, eleget és elég változatosan kap enni, eleget van levegőn, és a szülei lelke is rendben van (megérzik ám), akkor pár hét alatt "rendbe jön".

2022. márc. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
45%

Én ezt csináltam, hogy ez tréning e, vagy sem, nem tudom 🤷‍♀️( túl van lihegve ez a megsérül az ősbizalom marhaság)

Mi együtt aludtunk a gyerekkel és éjjel mikor megébredt általában mindig szoptatással altattam vissza. Meguntam és egyik este nem adtam oda. Mellette feküdtem, simogattam, ő nyüglődött, sírt, hajam, ruhám tépte, de nem adtam. Első este 3szor csinálta ezt reggelig, második este egyszer, 3.este pedig este 8-tól reggel 7-ig aludt. Igen, aludt mert mellette feküdtem, figyeltem őt. Azután megszűnt az éjjeli műsor. 11 hónapos volt.

2022. márc. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
35%

Csak elég lenne valami normális kaját is adnod annak a szerencsétlennek.

Mindjárt egy és fél éves te meg még kizárólag anyatejjel tömöd és csodálkozol,hogy éjszaka enni kel? Kb már csak innivaló neki a tejed ebben a korban..

Rendes vacsora után pótlásnak,megszokásból,bármilyen okból oké az anyatej,de önmagában rég nem elég,feltűnhetett volna.


Nem is értem,hogy miért kell ezt mindig elmondani.

Ne alvás tréningeket keress hanem vacsorát a gyerekednek.Tudom könnyebb ordítani hagyni,de a szomszédokat is kíméld meg inkább a kellemetlenségtől,hogy még éjfélkor is az ordítást kelljen hallgatni,mert szeretne valamit a gyereked de "alvás tréning" címszóval szarsz éppen rá..


A legtöbb embernek nem alvás gondja van a babával,hanem csak hanyagok és abszolút nincsenek képben azzal,hogy milyen korban mit kellene nyújtani a gyerekük számára.

2022. márc. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
29%
Ti hol olvastátok, hogy a kérdező csak anyatejet ad a gyerekének enni? Azt írta, hogy anyatejes, nem pedig azt, hogy azon kívül mást nem eszik a gyerek 🤷‍♀️
2022. márc. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
40%

Annyira érdekelne, hogy honnan olvastátok ki, hogy nem vacsorázik a kérdező gyereke... Az pedig ugyancsak baromi elavult nézet, hogy akkor alszik jól a gyerek, ha úgy megtömjük, mint a dudát, hogy mozdulni se tudjon. S aki azt gondolja, hogy az anyatejes táplálásnak egyetlen funkciója az éhség csillapítása, az ugyanúgy régi hiedelmekből meg elavult tanácsokból tájékozódik. Ezeregy dolog miatt ébredhet a baba és kérheti a megnyugtatás (számára) legalapvetőbb eszközét, az anyamellet. Jön a foga, növekedési ugrása van, mozgásfejlődési/idegrendszeri-érési vízválasztónál tart, rosszat álmodott, felébredt a hidegre/melegre és vissza akar aludni, tele a pelus, éhes, szomjas, eldugult az orra és a szájlégzés miatt kiszáradt a torka, szeparációs szorongása van (ami erre az életkorra jellemző)... Vagy tekeri a hasát a vacsora, és a diszkomfort miatt a szopás megnyugvását keresi. Ez mind benne van. Tehát nem multifunkciós megoldás (még ha jó ötlet is) a bőséges vacsora, mert az a felsorolt okokból egyet lő ki, az éhséget. Az anyai közelséget viszont nem pótolja. És de, az éjjel szopizva elalvó gyerek is általában kap vacsorát.


Nyilván lehet csökkenteni a szoptatások számát, elvenni az éjjeli cicit, csak az elalvásit meg a hajnalit meghagyni, hagyni, hogy apa keljen a kicsihez, és ő altassa vissza, más módszereket keresni az elaltatásra, de ha pl. egy szepa van a háttérben, azon még ronthat is egy ilyen változtatás. Az viszont a két véglet a megoldások között, hogy "válaszd el" és "adj neki vacsorát".


Kérdező, ha az idő meg az apróbb trükkök (bőséges vacsora, elringatás, apavisszaaltatja, együttalvás) nem segítenek, írj a Szoptatási tan!csadás kérdezz-felelek csoportjába, hátha tudnak valamit javasolni tanácsadók vagy tapasztalt anyukák.

2022. márc. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!