Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 14 hónapos lányom,valami...

14 hónapos lányom,valami miatt nem hajlandó délután aludni, fogalmam sincs miért, nem tudom mit tegyek? Egyszer alszik már csak napközben.

Figyelt kérdés

Születése óta jó alvó volt, éjjelt is régóta végig alussza, délután is mindig szépen aludt.

2 héttel ezelöttig.

Hintafotelban altatom, mikor már mélyen alszik, akkor teszem a kiságyba, de mar amikor felállok akkor fel is kel. Biztos hogy fáradt, szemei lilák, bújik hozzám hogy aludni szeretne.

Este fel 9-reggel fel7-fel8ig alszik. Szoval olyan 10-11 órát.

Próbáltam:

-korábban letenni

-később letenni

-magamon altatni,hogy nem rakom le, de amint egy picit is megmozdulok fennt van

-tele pocakkal

-rögtön ebéd után

-később, nem rögtön ebéd után

-vilagosban

-besötétítve

Persze délután full nyügös, fáradt, esik-kel, semmi programot nem tudunk igy tervezni vele hogy nem alszik, mert nagyon hisztis es akaratos tud lenni fáradtan.

Bármi tanácsot szívesen meghallgatok, mit tudnék még megpróbálni

Túl fáradva sincs, persze estére igen,hiszen 12 órát ébren van egyhuzamban.. akkor fél másodperc alatt alszik is



2023. febr. 8. 13:48
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Este el tud önállóan aludni?
2023. febr. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Este is rajtam alszik el, viszont van hogy éjjel ébren van és játszik, majd elfekszik és alszik

Szóval el tud aludni egyedül

Sosem sir ha felébred, mindig el hempereg a kiságyban

2023. febr. 8. 15:12
 13/20 A kérdező kommentje:

Mindennap 2x 30perc/1 órát kinnt vagyunk, szélbe, esőbe bármilyen időben

Tv-t is nagyon keveset néz, inkabb játékkal töltjük az időt..

Ötletem sincs mit tehetnék, mert látom rajta hogy nagyon fáradt

2023. febr. 8. 15:14
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Babakocsiban nem probaltad kint altatni a levegőn?

Nekem nagyon rossz elalvo a kislanyom(21honapos) mikor sehogy sem tudom elaltatni setalgatok vele kint a levegőn,ott hanarabb elalszik

2023. febr. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Az enyem kizarolag babakocsiban aludt 2 eves koraig nappal. (utana sehogy)

Eddig nem jutott eszedbe kiprobalni ?

2023. febr. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 NTBS ***** válasza:
Fogadd el. Vannak ilyen gyerekek.
2023. febr. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt. Most mit tudok csinálni? Ha beviszem ordít, ha lefekszek mellé, simizem, ordít, stb.


A séta segített, olyankor mondjuk félórát aludt a babakocsiban, aztán ennyi, de amikor szakadt az eső, akkor elcs...dött az egész nap. Most az nem jobb, hogy beerőszakolom az ágyába és hallgatom hogy félórán át üvölt, mert nem akar aludni.


Akkor nem alszik, ez van.

2023. febr. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Utolsó, igen nálunk is ez van, semmi nem jó neki, annyi ha otthagyom nem sir sokaig, mert volt, hogy ott kellett hagynom, pisilnem kellett, mire végeztem abbahagyta a sírást, én adamo hintába szoktam tenni jobb esetben 1 orát alszik, de legtöbbször felet :(

Nem tudom mi történt, 14 hós koráig szépen aludt minden delutan 2-3 órát

2023. febr. 16. 12:40
 19/20 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a délelőtti alvást kéne kiiktatni (ha jól értem, egyszer még alszik nap közben). Akkor ebéd után eldőlne, mint a krumpliszsák :D

Mi ennyi idős korában már így csináltuk. Reggel 7-8-kor kelt, délben ebéd, letettem, 2-3 órát aludt.

2023. febr. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Egyszer alszik, vagyis aludna ebéd után mar 10 hónapos kora óta, és egészen idáig szépen 2-3 órát

Nem tudom mi történt ami miatt nem akar aludni

2023. febr. 17. 07:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!