Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért nem akar apa/anya...

Miért nem akar apa/anya nélkül elaludni?

Figyelt kérdés

3 gyerkőcünk van, a nagyobbik 10 lesz nemsokára. Baba kora óta ő a legnehezebben elalvó gyerkőc, kicsi korában is nagyon nehezen tudtuk lerakni, egyedül képtelen volt elaludni. Egy szobában alszanak, de a nagyra kb hisztérikus rohamok törnek, ha épp nem tudunk ott maradni velük alvásnál. A két kicsi már rég alszik, de a nagy még mindig cirkuszol, alkudozik, hogy maradjunk fenn vele.

Van ötletetek, mit tehetnénk?

Egyébként okos, ügyes, talpraesett, kitűnő tanuló, nem értjük, miért ekkora érvágás ez neki.


2023. jún. 12. 11:54
 1/7 anonim ***** válasza:
15%
Mert erre szoktattátok rá
2023. jún. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

10 évest akár meg is kérdezhetsz.

De ennyi alapján bármi lehet, lehet valami irreális félelem, amit nem oldott fel, vagy egy próbálkozás az osztatlan figyelemért, amikor csak őrá figyeltek a testvérei nélkül. Ez az első gyerekeknek általában sokkal fontosabb, mint a többi testvérnek.

2023. jún. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ötletem nincs de az én fiam is ilyen. 4 éves és még este mellé kell feküdni. Próbálom már megbeszélni vele, de délután is nehezen megy a dolog. Ott pedig már elengedett de még azért mindig próbál ott tartani. Nálunk tudom mi az oka. Ő többemberes gyerek. Borzasztó szenzitív és fokozottan igényli a testkontaktust
2023. jún. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
21%
Pszichológuson nem gondolkodtál még?
2023. jún. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
De egyikőtök miért nem marad ott vele amíg elalszik??
2023. jún. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

3 o is nagyon szenzitiv - ez a jo szo ra. nagyon figyel az emberek rezgeseire, kifejezeseire, o erzi meg leghamarabb, ha gond van valakinel/valakivel.


mivel mindig volt kistesoja, o is "elvezte", hogy volt ott szulo estenkent.


4) de gondolkodtunk, de nem szeretnek minden aprosaggal pszichologushoz rohanni, gondoltam megkerdezem mas szulok tapasztalatat eloszor


5) azert mert mar szerintem eleg nagy ahhoz, hogy egyedul is el tudjon aludni gond nelkul.

2023. jún. 14. 19:37
 7/7 anonim válasza:
100%

Szia,


Próbálj meg vele csak kettesben több időt tölteni, amikor csak rá koncentrálsz, hátha egy kis összebújás, extra figyelem megnyugtatja.

Esetleg segíthet egy alvósállatka, vagy mivel ő már nagyobb valamilyen más tárgy ami vigyáz rá éjjel helyettetek.

De az is lehet, hogy mivel ő már idősebb szimplán még nem elég fáradt amikor a tesóival le kéne feküdni aludni. Próbáljátok meg, hogy tovább fent lehet, veletek lehet még, játszhat közben egy picit, és csak később kerül ágyba (nyilván nem hajnalig korlátozások nélkül értem, csak ami még ésszerűen belefér egy kicsi gyerek fekvési idejébe).

Szerintem egy jó lefekvés előtti rutin is segíthet neki, hogy mindig ugyanaz történjen, ugyanabban a sorrendben.

Legyen esti mese, beszélgetés és lehetőleg este már ne telefonozzon, tévézzen, és célszerű ha háttérzajként sem megy a tévé.

2023. jún. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!