Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős koruktól nem...

Mennyi idős koruktól nem altattátok gyermekeitek? Mikortól kell maguktól már elaludni, és nem anya "őrségében"?

Figyelt kérdés
:)
2012. júl. 22. 13:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
A kisfiam áprilisban múlt 2 éves, a mai napig altatom. 3,5 hónapos kislányom minden tanítás, idomítás nélkül 2 hónapos kora óta teljesen egyedül elalszik. Remélem, így is marad. :)
2012. júl. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Én sosem "altattam" őket, mármint sosem voltam velük elalvásig. Pici koruktól azt szokták meg, hogy mennek a kiságyba, puszi, jó éjszakát és kijöttem. Sosem volt ezzel gond.
2012. júl. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Húú az tök jó:) Nálunk sem volt az altatással mind addig gond míg kiságyban aludtak,de most hogy szabad a terep egyszerűen alig akarnak aludni,csak szaladgálnának ,hiába vagyok szigorúbb hiába vagyok kedvesebb őket aztán nem érdekli:(((és bizony a türelmem meg véges mert 1-1,5 órát altatni kicsit fárasztó:(((
2012. júl. 22. 13:40
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
16 hónapos koráig SOHA nem altattam kislányomat. Van egy elég iszákos szomszédunk, aki minden déli alvásnál avval szórakozott, hogy ugattassa a kutyákat az ablakunk alatt vagy ép terményt darált vagy füvet vágott. Persze ilyenkor felébredt a kislányom, vissza kellett altatnom, így megszokta, hogy alváskor mellette vagyok. Persze mindez a kánikulás időszakban volt, mikor nem lehetett becsukni az ablakot, mert nem volt levegő a házban. Szomszédot megkértük, hogy alvási időszakban próbáljon halkabb tevékenységet folytatni, meg akarta verni a párom, kemény alkoholista a drága szomszéd. Ráadásul osztatlan közös tulajdonról beszélünk. Próbáltunk vele szobát cserélni a zajok miatt, így meg az volt a baja, hogy az meg nem az ő "heje". Most 18 hos és nagyon remélem valahogy le tudom szoktatni az altatásról. Majd két évesen megpróbálkozok nála.
2012. júl. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

6 hónapos koráig altattuk úgy, hogy sötét szobában elemlámpával világítottunk a falra és közben dúdoltunk neki. 10-15 percen belül elfáradt, hasra fordítottuk és aludt is.

6,5 hónapos lehetett, amikor egymás után két este is hulla voltam, görcsölt iszonyatosan a hasam egész nap és nem bírtam ott állni az ágya mellett.

3. nap már magától elaludt és ez mai napig így van.

Igaz, még csak 1 éves, de szerencsére nem igényli az altatást. Már ölben sincs el, ha esetleg felveszem valahol.

A zebrán is át kell vele sétálni, kicsit lassúak vagyunk, de türelem rózsát terem :))

2012. júl. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Sose volt kiságya a fiamnak. Sokáig mellette voltam, míg elaludt. 2,5 éves korától egyedül alszik el a saját ágyában. Egyik napról a másikra történt. Kijöttem, megszoptattam a picit, őmeg elaludt. Mostmár 3,5 éves és egyedül alszik.

1,5 éves már a kislányom, neki sincs kiságya, mellettem alszik, elfordulok, őmeg bevackolja magát és elalszik.

2012. júl. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszi hogy írtatok,na 4. válaszoló téged aztán nem irígyellek basszus így kicseszni egy anyával na meg főleg a babával hisz tudjuk milyen rossz nem magunktól ébredni....jaj én nem tudom mit tegyek de valamit kell mert nem bírom én nem vagyok tökéletes anya nem vagyok megáldva annyi türelemmel mint sok másik anya ...nem tudom mi lesz a megoldás de remélem mihamarabb rájövök:)))
2012. júl. 22. 13:53
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

mennyi idős a gyereked?

hát amikor már kimászkál az ágyból akkor már nehezebb. csak az az egy módszer van ha következetes maradsz,és mindig betartod a rutint. pl: vacsi,fürdés,mese-összebújással elköszönni és kijönni! amikor előszőr kijön,akkor azt mondani:mostmár alvás van! a többi alkalommal meg ne is állj vele szóba,csak kísérd a szobába. nagyon kiartónak kell lenni,de hidd el megéri

2012. júl. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

kb. 4-5hós kora óta végigcsinálunk egy bevált rituálét és alszik,akár én csinálom,akár apa,akár nagyi,sőt a 3.mondat végét már a Manó

fejezi be,h jóéjsz(akát),szépál(mokat):) 17hós

2012. júl. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
19 hónaposak
2012. júl. 22. 14:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!