Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Minden reggel hisztis a...

Minden reggel hisztis a gyerek és ordít, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Felkel a 2 eves gyerek mindezt bőgve sírva, és utána követeli a tápszert. De nem nyugszik meg ha nem kapja meg a a másodperc tört része alatt. Nyílván értem hogy jelzi éhes/felkelt. De hogy minden egyes reggel apokalipszis van reggel 6 kor kikészít minket. Az anyja feszült lesz ettől meg én is és lassan veszekedés is lesz ebből. A másik probléma hogy a gyerek nagyon anyás, 10 percig alig bírom lekötni ha az anyja mást csinál pl wc re megy vagy ha orvoshoz viszem. És rohadt fusztráló egész nap az ordítást meg a sírást hallgatni. ( munka előtt, munka után ). Én a gyereknek nevelő apja vagyok, a fegyelmezés így nálam kötöttebb.

febr. 14. 07:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%

Semmit, kinövi.

De a leírtak alapján azt mondanám, gondold ezt át, nem neked való kihívásnak tűnik. Mert ha a jelenlegi probléma meg is szűnik, jön majd másik 18 éves koráig bőven.

febr. 14. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
28%
2 évesnek minek a tápszer? Az egész napos ordítás egy ekkora gyereknél nem normális, nem artana utána járni, mi baja lehet.
febr. 14. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%

Mondjuk ha 2 évesen már nevelőapja van, akkor valsz hiányzik neki a stabil háttér. Na meg 2 évesen minek tápszer?


Ennyiből nem lehet megmondani, hogy pontosan mi a baj, de valami nem kerek.

febr. 14. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%

Üdv a gyereknevelés világában :D


2 éves a lányom. Ő is non-stop sír. Ha valami nem tetszik neki, ordít. Ezt hívják dackorszaknak.


Ő is jön utánam a wc-re is. Ha nem lát, ordít. Szeparációs szorongás.


Mind a 2 tök normális érési folyamat.


Nálatok rátesz egy lapáttal, hogy nincs valszeg stabil háttér.....


2 évesen tápszer? minek?

febr. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%

A lányom is hasonló, bár ő reggel nem szokott éhes lenni. De ha mondjuk éhesen ébred egy délutáni alvásból (mert nem akart ebédelni), vagy csak alapjáraton éhes, nem tudja meg mondani, hogy mi a baja, üvöltve ébred, vagy épp kiborul a legapróbb piszlicsáré dologtól és csak sír. 3 éves amúgy, kerek egész mondatokban beszél, rengeteg dolgot meg tud fogalmazni, amit érez, de az éhséget valamiért nem. Esetleg keljetek kicsit hamarabb, mint ő, egy 10 perccel, készítsétek neki össze a tápszert (bár nem értem, miért nem tejet iszik), és ébresszétek azzal. Ha nem is kell időre mennetek sehová, mert nem jár a kicsi közösségbe, akkor válasszatok egy kb. időpontot. Ha fél 7- fél 8 között szokott kelni, akkor fél 7 előtt gyorsan összeraknám a tápszert, aztán mondjuk 7 körül felkelteném vele (addig bőven kibírja), ezzel megelőzve a reggeli feszültséget.


Az anyás dologra: Ha te a nevelőapukája vagy, akkor gondolom nem lehetsz régóta együtt annyira az anyukával. Adj időt neki, szervezzetek sok programot hármasban, játsszatok együtt hárman. Legyen olyan része a napnak, amikor megoldható, hogy mindhárman fixen együtt (és jelen!, nem telefonozva, tv-zve) vagytok, pl. vacsora, vagy lefekvés előtti esti mese, vagy este fürdés előtt egy kis játék. A lányom is nagyon anyás, pedig születésétől fogva ismeri az apját, aki fullosan kiveszi a részét a gyereknevelésből. Mégis, ha én ott vagyok, inkább velem csinál mindent.

febr. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%

Mikor alszik el? Eszik vacsorát? Éjjel kel?

Mikor próbálod lekötni 10 percre,mit csinálsz vele? Ételallergia vagy valami tartós kellemetlensége nem lehet?

febr. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
11%

Hat nekem is két éves a fiam és ilyen problémáink nincsenek.

Én keltem őt minden reggel hetkor és nincs sírás, nincs hiszti...

febr. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Allergia nincs. Ilyenkor megfogom és rohangálok vagy játszok vele vagy ágyba dobálom “durvulunk” persze akkor a nevetéstől szétmegy az egész ház. Vagy ha nagyon hisztis megölelem felveszem nyugtatom, vagy az ablakhoz viszem is nézzük az autókat.


Csak ha ez sem válik be meg nyílván nem mindig lehet ezt csinálni akkor van gáz. Este vacsorázik, és ilyen junior tápszert is kap esti meséhez. Nem az a kimondott tápszer. Alszik mint a bunda 1-2x ébred meg maximum de gyorsan vissza alszik. Csak nem értem mi ez az állandó bömbölés mindent azonnal rögtön és az istenért nem hagyja abba. Erre kelek erre érek haza. Az anyja is már holt ideg néha ettől. Csak nem tudom mihez nyúljak már. Szeretet megvonást meg nem foglalkozok vele dolgot nem akarjuk. Bünti csak-csak beleférne de milyen jellegű? Nyílván elverni nem fogom:D . Néha ha épp megyünk és elkezdi a majrét felkapom és leviszem és nem érdekel mi van de ilyenkor már ideges vagyok nagyon én is. Akkor a kocsiba se bírom bekötni akkor szoktam oké akkor bőgjél alapon becsukni az ajtót és mély levegőzni.

febr. 14. 08:51
 9/13 anonim ***** válasza:
75%
Nagyon fontos, hogy ha ilyen ,,meltdown" van, ne hagyjátok magára, pl. ne csukd rá a kocsiajtót. Sajnos van, aki érzékenyebb bizonyos dolgokra, és meg kell tudni különböztetni a hisztit ezektől a kiborulásoktól (ez az utóbbi az éretlen érzelemszabályozás miatt van, ami teljesen normális ebben a korban, 4 éves korra alakul ki kb.). Fullosan dackorszakban van, ez egy nagyon nehéz és ingoványos időszak mindenkinek. Amivel meg lehet előzni kiborulást, azt tegyétek meg- mondjuk vigye magával a kedvenc plüssét, vagy ő választhassa ki, melyik sapkát veszi fel, de abból nem engedsz, hogy sapkát vegyen. Figyeljétek meg, miért szokott kiborulni, hátha észrevesztek egy mintázatot. Olvasgassatok kis pszichológiát a témában, pl. Kismamablog, Kapcsolódó Nevelés, nagyon jó oldalak.
febr. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
86%

Lehet fáradt is, hány órát alszik éjszaka? Nappal alszik? Mennyit?


Nem is szabad magára hagyni ha kiborul, beszéljetek hozzá nyugodt hangon, rendben, szeretnéd te nyitni az ajtót? Jozzunk játékot? Valaszd ki melyeket? Tudom hogy nehéz de előbb vehe és bizalmat épít.

2 éves, ráadásul eltanulja a reakciótokat is, azt hiszik, "ezt így kell". A mély levegő ok, de azért hogy mindketten nyugodjatok meg, nem azért hogy rácsapd az ajtót. Büntetni egy 2 évest a tantrumért megintcsak hülyeség, nem tehet róla, még az idegrendszere nincs kész az érzelmei regulázására. Ki kell bekkelninezt az odot és megalapozni a személyiségét.


Érdemes olvasni a témában, könnyebb elviselni, ha érted a miértjét.


(Nekem egy 2.5 évesem van, és

diplomás kisgyermek nevelő vagyok, de így is néha elszakad nálam is a cérna).

febr. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!