Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 20 hónapos baba minden éjjel...

20 hónapos baba minden éjjel 2-3 órát felvan, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Már kb 3 hónapja tart ez az állapot, és már nagyon-nagyon fáradt vagyok. Előtte egyszer kelt, kapott tápszert és aludt is vissza. Január óta viszont ugyanígy felkel egyszer általában 2-3 körül és nem alszik vissza órákig. Nem sír, nem kér tápszert, csak sürög-forog, beszélget, de nem alszik. Szinte minden éjszaka ez megy hónapok óta. Próbáltam mindent, befeküdtem mellé, magam mellé tettem a nagy ágyba, énekeltem neki, figyelmen kívül hagytam, de semmi nem segít. Nagyon szégyellem bevallani, de néha már kiabálok vele éjszaka, annyira kivagyok és tehetetlennek érzem magam. Persze ez se segít, igazából nem hatja meg, ugyanúgy folytatja tovább.

Fáradt vagyok, és ő is szegénykém, emiatt nappal sokszor nyűgös, plusz a napirendünk is csúszik, mert az éjszakai virrasztás miatt későn kel, és még így is alig bírja ki a déli alvásig (egyszer alszik már csak).

Mit tudnék csinálni? Mit rontottam el? Kérlek segítsetek, mert nagyon el vagyok keseredve.


márc. 28. 21:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
20 hónapos baba?
márc. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Ne hagyd nappal aludni, aztán majd átalussza az éjszakát. Vagyis ne hagyd annyit.
márc. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Lányom is ezt csinálta egy ideig

Nem volt hajlandó aludni sehol éjszaka.

Végül azt találtam ki, hogy sátrat csináltam a szobaba, ott aludtunk matracon.

Érdekes módon ott már aludt, ha fel is kelt visszaaludt.

márc. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
Az enyém pár hónappal korábban csinálta mint a tied, de az is eltartott pár hónapig. Egyszer csak magától elmúlt.
márc. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
Teljesen normális. Elmúlik.
márc. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk is volt ilyen

..

Már nem baba !!!!ezért az ingerek miatt is ébren lehet.

márc. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha el van, nem sír, akkor nincs baja, hagyd békén te meg aludj. A fiam is volt, hogy ébren volt hallottam hogy fetreng, de én aludtam
márc. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam is csinálta. Legyen biztonságos a szoba, és feküdj ott egy matracon, pihenj, amennyire tudsz. A gyerek meg hadd molyoljon. Nálunk ez vált be, más nem. Idővel megszűnt magától. A nappali alvást csökkenteni nem tudtam, ha megpróbáltam, elaludt a széken uzsonna közben, vagy addig molesztált, míg be nem mentem a gyerekszobába, le nem ültem a fotelbe, akkor rámmászott és elaludt.
márc. 29. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk beszédfejlődésnél csinálta ezt. (Meg fogzásnál, meg mozgásfejlődésnél, meg minden ilyen időszakban.) Nem haragudtam rá, mert láttam, hogy próbálkozik szerencsétlen a visszaalvással, de nem ment. Viszont én a napirendet így is betartottam. Reggel ébresztettem, ébren tartottam a déli alvásig, próbáltam lefaragni a napközbeni alvását, de nem hozott javulást, így azzal nem foglalkoztam, viszont ha reggel nem ébresztettem, akkor elcsúszott a délutáni alvás és ha az elcsúszott, akkor az esti is és katasztrófa volt az éjszaka. Szóval ilyenekkel lehet próbálkozni, de nálunk végül mindig megoldódik magától.

Nálunk dupla matrac van a lányom szobájában a földön, én ilyenkor mellé fekszem és próbálok aludni, amennyire tudok úgy, hogy közben molyol, piszkál, beszél. Nem beszélgetek vele, nem piszkálom, nem csinálok semmit, kvázi ignorálom, néha megsimizem ha hozzámbújik és pihenünk. Egyszercsak visszaalszik, én meg kevésbé vagyok kipukkanva, mintha ülnék mellette teljesen éberen és szórakoztatnám. A hétvégéket pedig átveszi a férjem. (Persze nyilván pont akkor alszik mindig tök jól XD)

márc. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt egy darabig. 9-11 hó között. Egy matracot tettünk az ágya mellé és a férjemnel felváltva feküdtünk rajta, hogy ne legyen egyedül. De ő a rácsos ágyban volt. Felállt, leült, forgolódott, "beszélt". 11,5 hónaposan elindult és innentől átaludta az éjszakát
márc. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!