Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Szerintetek "ciki" ha mindig...

Szerintetek "ciki" ha mindig az apja altatja este a gyereket?

Figyelt kérdés

Amiatt született meg a kérdés mert nálunk születése óta 90%ban apáé az esti altatás. Most 2,5 éves a lányom, eleve nagy az "apa szerelem" nálunk. Néha van hogy én altatom.


Amiatt alakult így mert az apjának mindig is nagyobb türelme volt az esti altatás alatt, én addigra általában már ki voltam purcanva és az apja mindig szívesen csinálta/csinálja így nálunk ez így alakult.


Napközben mindig más hogy ki miben vesz részt, fürdeni pl 90%ban én szoktam a lányunkat.


Azért kérdeztem mert egy ismerőssel szóba került ez a téma és igen csúnyán nézett mikor ezt elmeséltem neki, mintha valami ufo lennék vagy nem is tudom. Ez tényleg ennyire nem szokványos dolog? Vagy ennyire gáz lenne?


ápr. 17. 20:43
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Jó neked, nálunk 99%ban enyém az este, pedig néha én is punnyadnék a tv előtt
ápr. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

9es ezt nem egészen értem. Csak altatás alatt gondoskodhat valaki a gyerekéről? :D ez szerintem azért igen nagy bullshit.


A közös játék nem számít? Vagy az ha elesik beteg stb és én ápolom es vigasztalom?


Egyébként eddig nem fordult meg a fejemben hogy baj lenne az ismerős reakciója miatt tettem fel a kérdést.

ápr. 17. 23:24
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom csak meglepodott, mert nem

ez a megszokott, ettol miert lenne mar gaz?

ápr. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
9es nem 100 as, kb egész nap te csinálsz mindent, ne gondolja már senki a nap 1 órája töröl mindent, vicc
ápr. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy ciki, sőt ez neked könnyebbség :)


A kisfiam csak velem szeretne elaludni, most születik a kislányunk, remélem ő is ilyen apás lesz :D

ápr. 18. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Mi benne a ciki? Nálunk is sokszor az apja altatta (kb 70-30%-ban elosztva), mert nappal keveset látta és ahogy hazaért "rajta csüngött". Ezen kívül is rengeteget foglalkozott vele. Ez még jól is jött, amikor 2 éves mellől kórházba kerültem és bent éjszakáztam. Nem volt gond az esti altatással, sem a napi rutinnal, mert volt kettesben az apjával. Sajnos hallottam olyat, hogy az anyuka nem tudott valamiért ott lenni az altatás idejében és a gyerek hányásig sírta magát, mert sose aludt még mással és felborult a rutin. Nyilván nem törvényszerű, hogy más gyerek is ennyire kiborul, ha ilyen helyzet van. De semmi baj azzal, ha egy gyerek nem csak az anyával tud aludni, vagy bármit csinálni, mert előfordulhatnak olyan helyzetek, amikor az anya nem tud ott lenni.
ápr. 18. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
61%
Ugye tudod, hogy baromian nincs önbizalmad, kérdező? Azzal, hogy a férjed altatja a gyereket, a legcsekélyebb probléma nincs, sőt, de azzal, hogy egy gonosz idegen kéretlen beszólására rögtön megkérdőjelezed a saját és a férjed bevált döntését, és még itt is nekiállsz egy idegennel szemben védekezni (12.), na azzal viszont komoly baj van!
ápr. 18. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

16os. Elalszik velem is a lányunk. Nincs gond ezzel. Nem azért altatja az apja mert velemalszik csak el. Hanem mert nekünk így komfortos. Mindenkinek.


Lehet igazad van. Fel se kellett volna vennem az egészet. :)

ápr. 18. 07:48
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Már megint védekezel! Ez a kérdés egész másról szól, mint hogy ki altatja a gyereket. A saját életetekben te és a férjed döntesz, úgy, ahogy nektek jó. És senkinek nem tartozol magyarázattal.
ápr. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
70%

Az apja is ugyanugy a szuloje, nem?

Sok apuka semmit nem csinal, se egy pelenkat nem cserel, se megetetni, megfurdetni nem hajlando. Akkor mit csinalnak? Gugyognek a gyereknek? Azt en is meg tudom csinalni 5 honapos terhesen baratnom kisfiaval, amig az anyja hajat mos.

ápr. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!