Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » El lett kapatva az altatás terén?

El lett kapatva az altatás terén?

Figyelt kérdés
11 hónapos kislányom mostanában minden apró neszre felriad. Nagyon csendes helyen lakunk, nem járnak autók, emberek előttünk és hát nap közben sem tudok úgy zörögni, hogy nem legyen alapjába véve csend. Ráadásul mostanában csak rajtam alszik el halk éneklés és ringatózás mellett. Ha lerakom az ágyba, akkor mindig kicsit kinyitja a szemét és nem lát, akkor üvölt. Nem tudom, talán ez az egész összefüggésben van a szeparációs szorongással.

2012. jún. 23. 05:53
 1/7 A kérdező kommentje:
Hatásos volna, ha egyszer hagynám sírni és magától elaludna? Bár nem tudom ez mennyire lenne megoldás...
2012. jún. 23. 05:55
 2/7 anonim ***** válasza:

hát vmilyen irányban el kellene indulnotok.

Tegyél be vmilyen babazenét. alapzajnak


és ne hagy úgy sírni, hogy bevágod a kiságyba.


nekem a második gyereknél az jött be, hogy beraktam a kiságyba, és ott ültem mellette a földön, és simogatja a kezem.


az első gyerek csak ideges lett ettől, hogy ott vagyok, és nem veszem ki.

őt ott kellett hagyni.

de ő vele úgy csináltam, hogy eleinte a mi francia ágyunkon altattam, egymás mellett feküdtünk, én úgy csináltam mintha aludnék, és előbb utóbb megunta, és elaludt egyedül.

a köv. fokozat volt hogy beraktam a kiságyba, és ott is el tudott már egyedül aludni.


próbálgasd, nálatok mi válik be

2012. jún. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
én fiam 10 hós és ő is iszonyú háklis ha nincs teljes kuss :). 30 hetes terhes vagyok úgyhogy előre rettegek mi lesz ha megérkezik a kistesó. Már akkor felébred és tök kiakad ha éjjel kimegyek WC-re és lehúzom :D. Neki van cumija az alváshoz, az segíteni szokott, de ő is az a fajta akit ott kell hagyni, komolyan, akkor 5 perc hiszti után szépen visszaalszik, ha bemegyek hozzá teljesen felpörög, feláll, üvölt jobban, felélénkül stb. Nem is szeretett soha velünk aludni, 1 hós korától külön szobában van. Eddig hogy fektetted le? Mi volt a rituálé? Ez az éneklés ringatás új? Szerintem jobb ha nem szokja meg. :). Próbálhatjátok még azt is h este apa fekteti le és ha éjjel felsír akkor is apa megy, ezt szokták szeparációs szorongás ellen javasolni.
2012. jún. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
46%
szépen el lett kapatva az szent. Próbáld meg, hogy bekapcsolod a rádiót, hogy legyen egy kis alapzörej, hagyd kicsit hogy rajtad aludjon el, dúdolgass neki, aztán ha megszokta a rádiót, akkor tedd az ágyba, simogasd, utána ha azt is megszokta, már csak tedd le a kiságyba, puszi, és alvás.
2012. jún. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Már én is csendben altatom. Magától elalszik, de napközben nem zajongok, ha alszik. Akkor kapcsolódok ki én is, úgyhogy nem is bánom.:) 8 hónapos
2012. jún. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
23%
Igen elkapattad. Nagyon nem jó, hogy rajtad alszik el. Rakd be a kiságyba, ha nagyon sír azt ne hagyd, maradj ott mellette és várd meg míg elalszik első körben. Ha ezzel már nincs gond akkor hagyhatod aludni egyedül.
2012. jún. 25. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy most le leszek hurrogva, de szerintem nyugodtam aludjatok együtt, de csak nappal. Mindkettő gyermekemmel ezt tettem, délben ebéd után bementünk a szobába lefeküdtünk az ágyra és aludtunk. Este pedig ott feküdtem mellette az ágyon, míg nem aludt el. Míg kiságyba aludt addig úgy tettem, hogy elaludt az ágyon és utána betettem a kiságyába. Kiegyensúlyozott, okos gyerekek. 2!!! hónaposan már végigaludták az éjszakát.

Szerintem nincs ebben semmi rossz. Szerintem használd ki a lehetőséget és bújj hozzá annyit amennyit tudsz. Nagyon rövid ideig igénylik ezt a testközeli kapcsolatot. Mikor elkezdik az iskolát már úgyis úgy gondolják, hogy ők már elég nagyok nem kell ez a sok bújás. az meg ugye max 7 év.

Mindkét gyermekem önmagától lett egyedül alvó! Akkor amikor nekik jó volt.

2012. jún. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!