Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktassam rá a babámat...

Hogy szoktassam rá a babámat a cumis üvegre?

Figyelt kérdés
A kis fiam most lesz 3 hónapos és a cicin kivül nem kell neki semmi. Hogy szoktassam rá az üvegre, hogy legalább vizet vagy teát is igyon!?
2012. aug. 17. 13:45
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Ha hagyod, hogy akkor szopjon, amikor neki jól esik, akkor nincs szükség plusz folyadékra, sem víz, sem tea formájában! A tej nemcsak éhségcsillapító, de szomjoltó is!
2012. aug. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
35%
A teáztatást aki kitalálta..... Nem kell! Jól írta a előző válaszoló. HA már mindenképp kínálgatni akarod, tedd pohárból. Én az újszülött osztályon láttam, hogy ott az anyatejet is azzal adták, s az újszülött is szépen tud pohárból inni. Így ezt követve nekünk is a szopi után a rendes pohár jött, nem volt csőrös, meg cumisüveg... Meglásd, jobban jársz, ha nem szoktatod cumisüvegre... És még igazán elég neki a tej, nem kell víz, meg TEA...
2012. aug. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%

Ha anyatejes a babád miért akarod cumisüvegre szoktatni?

Babám anyatejes 7 hós, 6 hós koráig soha nem kapott sem vizet, sem teát. Cumisüveget sosem használtunk (bánom is hogy vettem 2-t még születése előtt). Most, hogy hozzátáplálok kínálgatom vízzel, de nem akar sem cumisüvegből, sem csőrös itatópohárból inni ezért pohárból adom neki a vizet. Teát nem akarok neki adni még jó ideig, nem akarjon hogy rászokjon, inkább a vizet igya.

2012. aug. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
sehogy.itasd pohárból ha már mindenáron mást is akarsz eki adni ,de teát ne csak vizet max
2012. aug. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
25%

én pohárból itattam fiammal már ekkor(3 hónaposan) a teát(hasfájásra),vizet ha kellett.

A lényeg, hogy a pohár szájának az átmérője pici legyen, tehát feles pohárból, vagy csészéből itasd.Az elején nehezen fog menni neki, de hamar megtanulja.

kisfiam most lesz 2 éves, soha nem ivott cumisüvegből.

4 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást, ekkortól már kapott vizet is, de azért 17 hónapos koráig szopizott.

Ne erőltesd a cumisüveget,később az lesz a bajod, hogy nem tudod róla leszoktatni.

Ja és a fogaknak se jó ha cumisüvegből kap teát.

2012. aug. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%
Vagy add neki kiskanállal. Addig örülj, amíg nincs cumisüveg!
2012. aug. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%

Ezek mind szép és jó válaszok. Csakhogy van olyan helyzet, amikor nem lehet megszoptatni a babát, és állati jól jönne, ha legalább vizet tudnál neki adni.

Kedves kérdező, nincs ötletem, nekem is ez a problémám. Még az anyatejet is úgy kell lenyomni a torkán a cumisüveggel.

Nem fogadja el a poharat, kanalat sem.

Szóval nekem nem sikerült, pedig a nagylányommal semmi ilyen gond nem volt, simán itta a tejet és a vizet is cumisüvegből, nem cumizott és nem lett cumizavaros sem...

2012. aug. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%

Istenem a cumisüveg nem a MUMUS!Nem lesz tőle semmi baja a babának. Arra is jó ha gondolsz, hogy mi van akkor ha elmegy a tejed majd?Nem tudhatod.Én sem gondoltam, hogy el fog menni.2,5 hónaposan nekem is nehezen fogadta el a lányom a cumisüveget, de sokat próbálgattam és mivel muszáj volt valamit ennie így elfogadta ezt a cumisüveget, de csak ezt!:

[link]

Ja és nem volt hü..e aki kitalálta a teáztatást, főleg hasfájós babáknak hasznos az édeskömény tea.

Üdvözlöm a lepontozó cumisüveg elleneseket!

2012. aug. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Főleg azért szeretném ha elfogadná, hogy ha megyünk a városba akkor csak a szájába nyomom az üveget aztán csókolom. De nem kaphatom csak úgy elő a cicim,nem vagyok olyan tipus. A teát meg az orvosom javasolta mert hasfájós szegénykém :( Azért köszönöm mindenki válaszát!!!
2012. aug. 17. 22:57
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha nem fogadja el a cumisüveget, csak a melledet, akkor esetleg tanuld meg kendőben vagy karikás kendőben szoptatni, senki semmit nem fog látni a melledből és mindenki jól jár.
2012. aug. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!