Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Altatás egy rémálom. Akinél...

Altatás egy rémálom. Akinél volt hasonló, hogyan oldódott meg?

Figyelt kérdés

Nem első gyerekem, nem is második, mégsem tudok zöld ágra vergődni. Csak cicin aludt el amíg pici volt, és ez nem is volt baj, a többiekkel is így volt kezdetben, de aztán ahogy nagyobbak lettek, elég volt betenni őket az ágyba és némi ébrenlét után elaludtak. (Igaz, ők cumival)

A picinek nem kell cumi se semmi más, viszont szopira egyre többször nem alszik be, vagy háti hordozóban, vagy el kell vinni sétálni (este is!). Ha berakom az ágyába üvölt. Ezt már a többi gyerek miatt sem tehetem meg. Nincs ötletünk, férjem még tudja karban tartani, de már ő sem bírja jól a súlya miatt, meg erre végképp nem akarjuk rászoktatni.


Arra lennék kíváncsi, hogy akinél hasonló volt, azoknál mi segített, és mennyi idős korában.

(Olyat légyszi ne írjatok, hogy máshogy kellett volna, mert lehet hogy igaz, de az most nem segít)


És sírni hagyni NEM szeretném!



2013. máj. 7. 16:10
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Szia!

A kisfiam nagyon nehezen alszik el napközben és míg pici volt úgy nyugodott meg, hogy a férjem hintáztatta a kezében. Ezen felbuzdulva két hónapos korában vettünk neki egy hintát a vaterán. [link]

Nagyon jó dolog, napközben itt altatom őt, imádja. Este fürdés után megissza a tápszert (sajna tejem már nincs 1 hónapja), addigra már elég álmos (közvetlen fürdetés előtt nem altatom már) és utána megy a szokásos: ringatva, sétálva, énekelve altatás. :) Most már gyorsabban elalszik, mint picinek, de jól írja az előző válaszoló kb. 20 perc kell, hogy teljesen kidőljön és le tudjam tenni. Nem hagytam sírni őt sosem, mert annyira bele tudja pörgetni magát, hogy utána nagyon nehezen nyugszik le. Ja, és ő sem fogadta el a cumit, bár most mintha kezdene néha rákapni. 6 hónapos

2013. máj. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Köszi. Az a baj, hogy ez egy extra pörgős gyerek, ráadásul most tanult meg egyedül járni, szóval ha a kanapén vagyok vele, akkor felpattan, mint a gumilabda, mindegy milyen álmos, csak menne-menne. :o) (Egyébként nagyon cuki) Soha nem volt olyan, hogy odabújt volna és elaludt. :o)

Az hogy mellé fekszem, nem elképzelhető nekem valahogy. Így is a fél éjszakát az ágyamban tölti, mert rengetegszer ébred, és ha nincs erőm visszatenni, akkor nálunk ragad, ami nem annyira jó, mert nagy hasba rúgásokra ébredünk, meg hogy keresztbe lóg. Tudom hogy sokakat ez nem zavar, de én nem tudok kényelmesen aludni úgy, hogy mellettem van.


Biztos, hogy az esti rutinnal baj van, mert sokszor a fürdés és az elaltatás között neki nagyon sok idő telik el, de a nagyobbak olyankor mesét néznek, és ő azt hallja, amíg megy, addig biztos nem elaltatható már. Viszont ő fürdik először.


Ja és sem cumit sem más alvókát nem fogad el.

2013. máj. 9. 14:15
 13/22 A kérdező kommentje:
Adamo hintánk van. (Kölcsönbe kaptuk, most fogom visszaadni). Kb. addig szerette, amíg hasizomból nem tudott felülni benne, azóta üvöltött, ha bele tettük. Pedig ha az én méretem lenne, én szeretném... :D
2013. máj. 9. 14:31
 14/22 xStefix ***** válasza:
Na akkor szerintem itt lehet a megoldás. Ha tényleg ilyen duracell-nyuszi, akkor ezért nem alszik el könnyen, ez érthető! Próbáld meg átvariálni az estét, hogy ő később fürödjön (ha a nagyok meséje fix dolog), így már nem lesz módja mászkálni és újra felpörögni alvás előtt. Hátha sikerül. :)
2013. máj. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Szerintem is felpörög, nálunk is volt ilyen időszak. Nálunk vacsiig megy a pörgés, aztán már hangolódunk a fürdére, utána meg már a szobájában öltözködés, mese, ő már nem iszik semmit este, mostmár lassan 2 éves, csak vizet készítek be neki. (Neki alváshoz még van cumija, illete választott magának alvós állatkát is.) Azt tudom mondani, hogy az esti rutin kialakítása nálunk bevált, illetve az idő is segített, meg jó volt a levendula illóolaj is és a citromfű tea. Ja és későbbre tettük az alvás időpontját. Illetve akkoriban, amikor ilyesmi gondjaink voltak, délután nem hagytam sokat aludni, most, hogy szinte egész nap kint vagyunk, többet hagyom délután aludni... Ja, igen, akkor sokszor kézben aludt el, sétálva, mert leülni nem engedett, illetve ki-be raktam az ágyába ezerszer...aztán egyre kevesebbet kellett kivenni, egyre hamarabb elaludt...Sok-sok tényező együttes hatására mostanra már gond nélkül alszik szerencsére. :) Mondjuk nála kicsit később volt ez az időszak, kb. másfél évesen.
2013. máj. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
:-(
2013. máj. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, javult valamennyit a helyzet?
2013. máj. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm kérdésed, egyelőre nincs változás. .:o)
2013. máj. 14. 20:31
 19/22 xStefix ***** válasza:
Akkor marad a mindent megoldó idő... :)
2013. máj. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Disi ***** válasza:
Az én kislányom másfél évesen úgy aludt el; hogy az ágya mellett volt egy fotel; az ölembe vettem és ott itta meg az esti tejcsit. Ha nagyon nem volt álmos akkor vagy énekeltem neki, de főleg a mese jött be. Micimackó a kedvence, így róluk meséltem. Persze könyvet nem vehettem elő, mert besötétítettünk és amúgy is azt ő is lapozniu akarta volna, így általában amit aznap csináltunk átköltöttem :). Ez segìtett neki ellazulni. Nem mondom, hogy mindig gyorsan elaludt, ll volt hogy fél órát is mesélnem kellett. Egy próbát megér. Biztosan változni fog idővel, most nálunk az összebújást igényli.
2013. máj. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!