Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Anyukák, Ti mit csináltok...

Anyukák, Ti mit csináltok addig, amíg alszik, vagy alszanak a kicsik? Mikor esztek pl?

Figyelt kérdés

Csak azért kérdezem, mert sok anyukával beszélgettem mostanában és azt hallom mindenhonnan, hogy a gyerek mellett semmit nem lehet csinálni, és szalad a lakás, semmire nincs idejük és amíg alszik, rohannak, takarítanak, főznek és mire felkel, hullák, vagy este, miután sikerült ágyba imádkozni a kicsit, akkor robotolak a lakásban. :(


Én mindig is úgy csináltam, hogy reggel, amikkor kel, ágyazok, reggeli tápszert kap, egyedül megissza,bár az csak pár perc, de addig is öltözöm, sminkelek, hajamat csinálom. Ha megitta, peluscsere, öltözés, ágyazás Nála, és mehet az "útjára" a földre. :D

Én megyek porszívózni, mert van egy kutyánk és minden reggel így kezdek, majd felmosok, addig beültetem etetőszékbe, vagy biztonsági öves hintába, amíg felszárad, majd ha még van teendő, megcsinálom, azaz ebédet felteszem, gyorsan, kipakolok a mosogatógépből, beteszek egy mosást, stb... Ezalatt Ő jön, megy, tolja a bevásárlókocsiját, játszik, könyvet lapozgat, mutogat ezt azt, és persze "segít" :D


Hosszabb főzést persze nem csinálok ha egyedül vagyok Vele, de simán bedobok egy sütit, vagy összeütök egy gyors ebédet. Csak amiatt nem túl jó ha hosszabb dolgom van, mert a kutya is és a gyerek is egy légtérben van és még jobban kell figyelni, hogy ketten vannak, nehogy fájdalmat okozzanak egymásnak, de szerencsére tudják a szabályokat és szeretik egymást, a gyerek is tiszteli a kutyát, nem bántja, és a kutya is tűr, ha a kicsi mégis Nekiesik, rálép, stb... :)


Este is úgy szoktattuk, hogy 7-kor pancsi és fél 8-8 ig legkésőbb magától alszik a kisasszony.

Persze lehet mondani, hogy ez még kitolódhat, de szerintem még akkor is elég korán feküdne, ha fél 9 ig aludna el. :)

Délután pedig 12 után elalszik és általában 2-3 órát szundít. :) Addig én ebédelek, netezek, pihenek, Tv-zek, stb.

Reggelizni Vele szoktam, és Ő is csipeget velem. :)


Szóval érdekelne, hogy telnek a napjaitok és mikor pihentek, reggeliztek, ebédeltek, és végzitek a házimunkát?


Jah és a Manóm 13 hónapos múlt! :)



2013. jún. 25. 14:41
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
9-es vagyok. Egy 2 éves mopszunk van, nagyon gyerekszerető kutya, mindent eltűr a fiamnak. Azt is megengedi neki, amit nekem nem. A gyerek is szereti a kutyát, szokta neki mondani, hogy "há" és mutogat rá, már a kiságyból. Nem tudom ez a há mit jelent, de minden kutyának ezt mondja. Nagyokat szoktak együtt játszani, nagyon szórakoztató nézni. Azt tudja a fiam, hogy nem kínozzuk a kutyát, ha mondjuk neki, hogy "simi", akkor elkezdi simogatni. Sajnos, néha megfeledkezik magáról és ráüt egyet a kutyára, de ilyenkor rögtön rászólunk. Egy 3 szobás, étkezős lakásban lakunk, mindenkinek megvan a saját tere, a fiam is első perctől külön szobában alszik, nekünk ez így jó. 2 gyerekkel szerintem is nagyon nehéz lehet, ha vállalnánk másodikat, mi is csak kb. 5 év múlva tennénk, de valószínűleg maradunk 1 gyereknél.
2013. jún. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Ja, igen, eljátszik egyedül Ő is, de most már nagyon kell figyelni rá, mert megtanult felmászni a bútorokra és nagyon gyakorolja az önálló járást is.
2013. jún. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
én is az első csoporthoz tartozom. nálunk fél 10-10 mire a gyerek ágyba kerül és így se alszik tovább 6nál. este már csak kb fél óra házimunkára van energiám, nappal pedig 1 órát alszik. mivel ez nem sokra elég, hétköznap sokszor el vagyok havazva. de ha ébren van, nem tudom levenni róla a szemem, annyira izgága és csalafinta, mászik mindenre(pl szellőztetéskor keres valamit, ablakhoz tolja és kimászna, ha hagynám)
2013. jún. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

előző vagyok.

még annyi, hogy főzni nem tudok vele, mert a konyha az U alakú lakás másik felében van és kiakad, ha nem lát. viszont a konyhában meg kapcsolgatja a sütőt/főzőlapot és persze mindig a fröcsögő olaj alá akar állni. meg extra kicsi a konyha, ketten már el sem férünk:)

2013. jún. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
Én nekem kettes ikreim vannak nem sokat lehet melletük csinálni igazából alig valamit amíg ők dáélben alszanak saddig én takaritok meg amire csak van időm ha nincs ithol a férjem nem tudok terengetni sem mert amint ki teszem a lábamat az ajtón eggyből sírni kezdenek csak enni tudok de csak akkor ha ők is ... estlg ha ketten játszanak!..ennyi dfe amúgy most lesznek 2 évesek nem sokára zóval mostmár járni is tudnak és egyre nekezebb velük főleg ha a férjem dolgozik akkor egyedül vagyok velük és szöknekaz ajtón meg minden szóval egy kicsot már nagyon nehéz mindig kell nekik valami már idegileg kivagyok egy kicsit NAGYON de hát mivel szeretem őket ezért természetesen még bírom volt olyan időszak úgy a 12-13. hónapban hogy csak sírtak és sírtak..és nem tudtam mi a bajuk az volt a legnehezebb időszak meg a mostani na meg mégg a szomszéd kis csaj is az már 4 éves és oolyan rosz mint egy rosz fenevad amikor rém van bízva akkor már 3 gyerek na az a kicsaj olyan hülye hogy auz már szinte nekem fáj tök olyan mint az annya kényes azt hiszi hogy ami az én gyermekem játékA azt csak úgy elveheti és el viheti egyszer meg meg is verte az egyik tündérkémet akkor mondtam az annyaának hogy többet ide ne hozzas de még akkor is hozta a kis k*csög még veele együtt a 5 hónapos gyerekét is és az a legszomorubb hogy amíg áén szenvedek a 2 agyilag hülye gyerekáve addig ő a háloszobajba hancurozik minden féle pasikkal és megy moziba bulizni stb!..na de vissza térve a te porémáldra nem tudok segíteni mert látod én is ebbe a heélyzetbe vagyok sőt még a szomszád is itt van...és ha tudsz ebben segíteni akkor kérlek írj meg amúgy is hogy miben tudtam segiteni ...szívesen segitettem! és remélem te is fogszntudni nekem segiteni de ha nem akkor meg se baj..
2013. jún. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Hűúűű, kedves utolsó, hát segíteni nem tudom, hogy hogy tudnék, és úgy érzem tanács osztogatásra sincsenm jogosm, hiszen egy gyerekem van és Ő is még "csak" 13 hónapos, így sokszor megkapom, hogy jajj, ne örülj, h nem pakol, majd ha mászik, majd ha mászott, közlik, hogy majd rossz lesz ha feláll, és akkor is kezelhető volt a lányom, ez után mondták, na majd ha járni fog szétszedi a lakást, kutyát, stb. Ez sem így van. Megáll a szekrény előtt és "nyőg" egyet, mutat a tárgyra és néz rám. Ha azt mondom, nem veheted len, elmegy onnan és ha azt mondom szabad, elveszi!!! Persze tudom, lesz dackorszak, lesz akaratosabb (bár most is olyan hisztit vág le, ha nem szabad valamit és mégis nagyon szeretné, de többnyire elfogadja és tényleg "kérdezi") de ha továbbra is következetes és határozott vagyok Vele, ezen kívül imádjuk és sokat tanítjuk, foglalkozunk Vele, hiszem, h nagyobb gond nem lesz Vele.


Neked azt tanácsolnám, ha szabad, hogy legyél velük következetes, és mondd el, hogy most anya kimegy kicsit mosogatni, Ti addig építsetek egy állatkertet a legoból és tegyétek bele a pacikát és a malacot. Ha kész, szóljatok és megnézzük együtt.. Így érzuik, fontosak és figyelsz is rájuk. Vagy énekel, mondókázz velük, amíg dolgod van. Esetleg vegyél nekik babakonyhát és főzzetek együtt. Muszáj lefoglalni őket, mert ha most nem tudsz egy percig sem mást csinálni velük, mi lesz később?? :(

Amit viszont nem szabad azt soha nem szabad megengedned, azaz ha hulla vagy, de egész nap azt mondogattad Nekik, h ne nyomják meg a tűzhely gombját, akkor este sem szabad megenged, és 1000x is rájuk kell szólni, mert ha nem, az jön le Nekik, hogy huuu, ha sokszor csináljuk, anya megunja és már nem szól ránk... Ha meg MINDIG rájuk szólsz rájönnek, hogy nincs is értelme próbálkozni, mert úgysem engedi, ha 100x mennék oda akkor sem..

Remélem érted mire gondolok és sikerül alkalmazni, persze csak ha egyet értesz. :)

2013. jún. 25. 19:42
 17/19 anonim válasza:

Nálunk is ugyanez van: amíg ébren van, semmit nem lehet tőle csinálni az ordítása miatt. Van, hogy akkor is muszáj megcsináljak már végre valamit, ilyenkor üvölt kimerülésig, úgy felhúzza magát, hogy aztán már a kaját sem fogadja el :( Csak akkor tudok a teendőimmel foglalkozni rendesen, ha alszik, és mivel egyre nagyobb (lassan 7 hós) egyre kevesebbet fog nappal aludni, így egyre kevesebbet tudok rajta kívül a teendőkkel is foglalkozni. Sokan azt mondják, hogy el van kényeztetve, kérdem én, hogy lehet elkényeztetve egy 7 hónapos baba? Én ebben nem hiszek, de amikor ilyeneket levág az idegeim nekem is kivannak... Irigylem azokat, akiké szépen eljátszik míg megcsinálják a teendőiket.

Nálunk még az is probléma, hogy éjszakánként is felébred még enni. Nem tudom erről sem leszoktatni, mert ha nem kap, ilyenkor is üvöltésbe kezd :-/

2013. jún. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az első volt nehéz eset, mellette tényleg nehéz volt bármit megcsinálni, amíg ébren volt, most kettő van, de mivel a kicsi nagyságrendekkel nyugisabb, a nagy meg már elég értelmes, minden megy, mint a karikacsapás. Viszont boldog vagyok, hogy előszörre kaptam egy nehezebben kezelhető kisfiút, és utána egy jó kislányt, mert így tényleg nem hiszem azt, hogy az én zseniális és következetes nevelésem miatt olyan, amilyen. Jellemformálásnak mindenképp jó, ha az ember nevel egy elevenebb, hisztisebb gyereket is.
2013. jún. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Szerintem ne jó ha másik a pici főlwg ha már tud járni is akkor már mászkáélni kell utánna nem marad meg az ágyba sem az állóká ba ahol játszani szokott mert nekünk jó nagy van és mindig rá all valamire és próbálkozik ki mászni meg ilyesmi de viszont van egy jó előnye is ha már tud járni a gyerek már nem kell tologatni a babakocsit vagy az ölembe húrcolgatni csak megfogom a kzét és már sétálhatunk egyett a tó partra vagy épp a jáétszótérre ... de az a jó ha fejlődik!...
2013. jún. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!