Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Véleményeket kérnék, hogyan...

Véleményeket kérnék, hogyan szoktassam rá kislányomat arra, hogy egyedül aludjon el?

Figyelt kérdés
Kislányom 13 hónapos,kb 6-7 hónapos korában szokott rá,hogy a kezembe alszik el.Tudom ez az én hibám (de sokszor olyan jó,hogy bújik hozzám és hallom a szuszogását)...Lassan szeretném leszoktatni arról,hogy a kezembe aludjon el,mert most hogy itt a jó idő szegénykém megizzad rajtam teljesen mire elalszik(meg persze én is). A problémám az,hogy ő alszik délelőtt,ebéd után és ugye este.Gondolom azt a módszert kell alkalmazni,hogy beteszem az ágyba,ha sír bemegyek hozzá,akár negyvenszer is....A kérdésem inkább az,hogy hogyan kezdjem el?Melyik alvásnál?Mindegyiknél,vagy mondjuk az ebéd utáninál,vagy az estinél?Vagy szoktassam le a délelőtti alvásról és akkor ebéd után fáradtabb lesz és hamarabb elalszik egyedül? Várom a tanácsokat!!! Köszönöm!
2014. jún. 11. 09:20
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm szépen a válaszod. Másodszor igen,tudom,hogy én rontottam el sajna (talán a tapasztalatlanság,nem gondoltam,hogy ezzel így elrontom)ezt belátom. Harmadszor,úgy irigyellek.....

Na szóval a kérdés kiírása óta eltelt egy kis idő,természetesen próbálom szoktatni az egyedüli alváshoz. Első nap nem ment (feladtam,rossz módszert választottam),második nap 25 perc sírás volt (velem az élen),de kitartottam nem mentem be hozzá.Most már minden este egyedül alszik el,van hogy sír egy kicsit,de van hogy egy hangja sincs. Nekünk is 3 alvósunk van,de úgy látom egyelőre egy sem érdekli,csak a cumijai. Jelen pillanatban délelőtt meg délután altatom.....próbálom leszoktatni a délelőtti alvásról,hogy délután esetleg ha fáradtabb egyedül is el tudjon aludni....de! egyszerűen 9 óra körül már olyan kómás sokszor (reggel fél 7 körül kel),hogy esik-kel,meg hisztis lesz és akkor folyamatosan a kezembe akar lenni (pedig nem sokat van kézbe) és nem tudok tőle még mozdulni sem,mert folyamatosan sír. Úgyhogy egyelőre úgy néz ki,még szüksége van a délelőtti alvásra....jaj bocs,hogy hosszúra sikerült,de ha még van jó tanácsod szívesen fogadom :) :)

2014. jún. 27. 14:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!