Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Napközben babakocsiban altatok...

Napközben babakocsiban altatok, ez tényleg annyira gáz?

Figyelt kérdés

16 hónapos a babám, már csak napi 1x alszik, babakocsiban.

Kertes házban lakunk és mindig kiteszem a friss levegőre aludni, télen-nyáron. Ha kell jól felöltöztetve, de mindig a friss levegőre. (tényleg csak nagyon hidegben nem teszem ki).

Az elején azért alakult ez így, mert nagyon nehezen ment az altatás és ez is segített elválasztani az éjszakai és napközbeni alvást. De mára már megszoktuk és eszembe sem jutott, hogy esetleg nem helyes.

Nemrég megkaptam, hogy mennyire rosszul csinálom, mert a gyerek az ágyában aludjon napközben és éjszaka is. Ha friss levegőt akarok, akkor kinyitom neki az ablakot.


Én őszintén úgy gondoltam, hogy ezzel így nincs semmi gond, a családban levő babák így aludtak délután, és már innen szoktak le a napközbeni alvásról (kb 3 éves korukban).


Tényleg rosszul csináltam/csinálom?



#napközbeni alvás #babakocsis altatás
2014. szept. 11. 09:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem baj, ha most ott alszik, de készülj fel, hogy ha nem fér már el, ő sem fog délután aludni. Pedig egy 3évesnek még szerintem szüksége van rá. Én azért megpróbálnám visszaszoktatni az ágyába.
2014. szept. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Olyan nagy babakocsink van, amiben elvileg kényelmesen elfér még 3 évesen is, legalábbis a rokon babája elfért benne (kis házi praktikával meg lett toldva a lábrésze).
2014. szept. 11. 10:00
 3/11 anonim ***** válasza:
Akkor nem gond szerintem. Az oviban majd lehet, hogy elalszik az ágyban is. Első voltam.
2014. szept. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
egyrészt a bölcsiben is kint alszanak,ha esetleg viszed majd-másrészt a levegő jót tesz neki.én mindenesetre váltogatnám a dolgot-de,ha egyébként elalszik az ágyában is délután,meg este,akkor nincs gond .-és mondjuk egy szállodában,vendégségben mi a helyzet?
2014. szept. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A fiam két éves és négy hónapos és simán alszik a babakocsiban is, ha úgy alakul. Amíg kicsi volt, akkor pedig az Adamo hintában aludt délután. És a nagyobbik fiam is szintén így volt. Nem volt gond soha az esti ágyban alvással.
2014. szept. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A 3 évesem is babakocsiban alszik el nap közben. És mi van ebben? Ezt szokta meg, kész. Senkinek semmi köze hozzá... Van aki így, van aki úgy.
2014. szept. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Dehogy gáz. 1 éves korig én is babakocsiban altattam, igazából ha nem növi ki és nem lett volna kényelmetlen neki (ő nem fogadta már el), még most is abban tenném, 16 hós.
2014. szept. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én is pont úgy altatom, az egyévesemet, ahogy Te leírtad. akinek nem tetszik, csinálja máshogy a sajátjával...
2014. szept. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Szállodában, vendégségben visszük a babakocsit. Egyszerűbb, mint egy utazóágy.


Az ágyban alvást nagyon nehezen szokta meg, igazából csak olyan 1 éves korára fogadta úgy ahogy el a kiságyát (össze van nyitva egy nagyággyal, ahonnan sikerült kijönni nagy nehezen, szóval ilyen kiságy-nagyágy összenyitott kombóban alszik), idegen kiságy/utazóágy pedig szóba sem jöhet nála.

2014. szept. 11. 15:11
 10/11 anonim ***** válasza:

Oviban mi lesz? Azért nem törvényszerű h le fog szokni a napközbeni alvásról 3 évesen.

Ráadásul szegény mozogni se tud álmában, hiába lóg le a kocsiról.

Lehet h nehéz átszoktatni, dehát a gyereknevelés ilyen, kinek az altatás, kinek az etetés, kinek az öltöztetés, mindenkinek megvan a maga nehézsége.

2015. nov. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!