Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Napközben babakocsiban altatok...

Napközben babakocsiban altatok, ez tényleg annyira gáz?

Figyelt kérdés

16 hónapos a babám, már csak napi 1x alszik, babakocsiban.

Kertes házban lakunk és mindig kiteszem a friss levegőre aludni, télen-nyáron. Ha kell jól felöltöztetve, de mindig a friss levegőre. (tényleg csak nagyon hidegben nem teszem ki).

Az elején azért alakult ez így, mert nagyon nehezen ment az altatás és ez is segített elválasztani az éjszakai és napközbeni alvást. De mára már megszoktuk és eszembe sem jutott, hogy esetleg nem helyes.

Nemrég megkaptam, hogy mennyire rosszul csinálom, mert a gyerek az ágyában aludjon napközben és éjszaka is. Ha friss levegőt akarok, akkor kinyitom neki az ablakot.


Én őszintén úgy gondoltam, hogy ezzel így nincs semmi gond, a családban levő babák így aludtak délután, és már innen szoktak le a napközbeni alvásról (kb 3 éves korukban).


Tényleg rosszul csináltam/csinálom?



#napközbeni alvás #babakocsis altatás
2014. szept. 11. 09:16
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Hát ez a kérdés már több mint egy éve volt, szóval azóta elég sokminden változott.

Most 2,5 éves a gyerekünk és már csak olyan fele-fele arányban alszik napközben. Ugyanúgy kint altatunk, mert nagyon jó az egészségének. Egy méretes ikerbabakocsi van átalakítva neki, tehát az egész olyan mint egy guruló kiságy.

Még bő fél év van az ovikezdésig, addigra lehet le is fog szokni az alvásról, de már most is jár heti fél napot oviba és ott sincs gond a többiekhez való alkalmazkodáshoz, tehát úgy gondolom menni fog az oviban alvás is. Hisz ott már eleve úgy kezd, az lesz a megszokott, fel sem merül benne, hogy másképp kéne csinálni.

2015. nov. 17. 09:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!