Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Rosszul alvo kistestvert...

Rosszul alvo kistestvert mikor raktatok egy szobaba a nagyobbik gyerekkel?

Figyelt kérdés
Szerettem volna kozos szobaban altatani a gyerekeimet, de egyszeruen nem jon ossze. A nagyobbik 2,5 eves mult, kis alvasigenyu, de atalussza az ejszakat. Kb 1-2 hetente egyszer riad csak fel ejjel, ilyenkor bemegyunk hozza es visszaalszik. A kicsi azonban... Egyre rosszabb alvo, 8 honapos es sokszor orankent ebred (sirva) ejjel. Nem akarom ennek kitenni a nagyobbat, de bizonytalan vagyok... Annyian mondjak, hogy megszokja es nem ebredne fel ra. Es, hogy a kicsi is jobban aludna. Tapasztalat?
2014. szept. 26. 22:54
 1/9 anonim ***** válasza:

Én biztos hogy nem tenném ki ennek a nagyobb gyereket. Mi az hogy megszokja? De ha mégis akkor sem! Nem tudná magát kipihenni a sok sírástól.

Lehet a kicsi hasfájós vagy bármi lehet,ki kell deríteni az okát miért sír.

2014. szept. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

A nővéremnél is ugyanez volt a gond és azt tanácsolták, hogy tegye össze a két gyereket.

Eredmény: a 3 éves (nagyobbik) energikus, örökmozgó, cserfes gyerekből egy szótlan, álmatag, visszahúzódó gyerkőc lett, aki napközben inkább csak üldögél és van, hogy a széken elalszik az oviba reggelente (nem vicc!) és most ott tartanak, hogy a nagyobbik sem alussza végig az éjszakát pedig a kicsit már kihozták tőle, bepisil éjszaka, amire 2 éves kora óta nem volt példa.

Teljesen megzavartak egy kiegyensúlyozott gyereket ezzel.

Ráadásul mivel most már ketőköz kell felkelni ezért mindketten hullafáradtak.

2014. szept. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
*kettőhöz
2014. szept. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Tisztán emlékszem rá (így 35évesen is),hogy gyerekként anyámék egy szobába rakták velem az öcsémet. Ő végigordította az éjszakát,én aludni nem tudtam sokszor az "idegtől" ráztam a kiságyat hogy hallgasson már el! A drága szüleim meg édesdeden aludtak,vagy csak lusták voltak felébredni.

Én soha az életbe nem csinálnék ilyet a lányommal!!!

2014. szept. 27. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Aludjon veletek a pici!
2014. szept. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát most egy kicsit elkeseredtem a válaszokon. Tisztán emlékszem, hogy a nagy fiam (22 èves), amikor 9 hónapos volt, akkor tettük külön szobába, és gond nélkül, az addig ébredős gyerek átaludta az éjszakát. Reggel játszva kelt. A most 3 évesem 15 hónaposan lett külön rakva, onnantól csak egyszer kelt fel..., most van egy 8 hónaposom, ès en is szeretnem külön rakni.... Lehet először kicserelem a két gyereket, hogy a nagy legyen velünk, a kicsi külön szobába, és ha átaludta az éjszakát, akkor visszamegy a "nagy".....

Remélem beválik...

2014. szept. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Semmi probléma azzal ha egy szobában vannak a gyerekek(persze amíg kicsik),ha nem zavarják egymást. De ha az egyik bármilyen okból nem tud a másiktól aludni/pihenni,akkor nem kéne őket összrakni! Lehet így nagyon kényelmes(lenne)a szülőnek,de a gyerekek nagyon megszenvedik!
2014. szept. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat, bar nem jutottam elorebb.

Elegge dul a testverfeltekenyseg es emiatt banom leginkabb, hogy nem egy szobaban alszanak, mert sokat segitene szerintem.

Jelenleg a nagyteso alszik kulon, egyedul, a kicsi meg velunk egy szobaban. Nyilvan nem akarom kitenni a nagyobbat annak, hogy ne pihenje ki magat, ezert is van velunk a kicsi.

Csak epp mi van, ha 2-3 eves koraig sem fogja ataludni az ejszakat? Addig maradna ez a felallas, hogy a nagyobbik egyedul, a kicsi meg velunk? Ezt nagyon nem szeretnem...

2014. szept. 30. 22:54
 9/9 anonim ***** válasza:
külön szoba mindenkinek....
2014. szept. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!