Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Újszülött kislányunk miért...

Újszülött kislányunk miért nem marad meg az ágyában?

Figyelt kérdés
Még csak 3 napos, ma jöttünk haza a kórházból. Betartom amit bent mondtak. Még csak előtej van, de írtak fel tápszert. Megetetem, büfiztetem, tisztába tesszük, lerakjuk aludni mégis csak sír és sír. Nincs ötletünk és már kétségbe vagyok esve. Mi lehet a baj? Mit rontok el?

2015. jan. 12. 01:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
az én fiam kb 2hós korától volt hajlandó kiságyban aludni. előtte mózeskosárban altattuk. lehet túl elveszettnek érezte magát a tágas ágyban. ahogy nagyobb lett, kicsi lett neki a mózes. először csak a nappali alvásra tettük az ágyba később már éjjelre is. próbáld kicsit bebugyolálni hogy "szűkösebb" legyen a hely mint a pocakodban is volt. persze ha az éhség és a hasfájás kizárt akkor ez hátha segít.
2015. jan. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
30%
Mi ma vagyunk egy hetesek, az elso 4 nap szinte semmit nem aludtunk, mar teljesen kivoltam keszulve, hogy mi lehet a baj. Nekem sem volt tejem eleg, ezert tapszerrel potoltuk, megis 5-6 orat sirt ejszaka. Nalunk az volt a baj, hogy a korhazban azt mondtak, hogy 3 orankent adjak enni, en ezt be is tartottam, eleg rosszul tettem. Ehes volt es azert sirt. Amikor felsirt megetettem, es masnaptol mar csak szinte evett es aludt. Teljesen nyugodtan aludt 4-5 orat is egy vegbe. Van hogy 2 orankent van hogy 4 orankent eszik, de amikor ehes enni kap. Ilyenkor meg tul kicsik, hogy betartsuk azt a bizonyos orat naluk. :) Nektek sikerult kitalalni valamit?
2015. jan. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
26%

Elotejtol ne lakna jol? Az egy zsiros kremes allagu tej nagyon tartalmas es olyan pici a gyomra. Minden nyikkra cicire tennem nem tapszert adnek neki.

emellett lehet O egy extra erzekeny baba es siros. Lehet nehez lesz vele az elejen. Szerezz be egybrugalmas hordozokendot. Es a legjobbat teszed ha szoptatod. Keress fel az ibclc.hu-rol egy szoptatasi tanacsadot. Es Te semmit nem rontasz el!

2015. jan. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Az előttem szólóval értek egyet, minden hangra irány a cici.

Nem tudom olvastad-e az alábbi cikket, szerintem érdemes. Egy afrikai származású, de 15 éves kora óta európában élő és dolgozó diplomás nő írta, én is a nagyija elvét vallom: "nyonyo".

Részlet a cikkből: "Az igazat megvallva, az én babám elég sokat sírt. Elkeseredetten és fáradtan, néha elfelejtettem mindent, amit valaha is olvastam és együtt sírtunk. A nagymamám számára a megoldás nagyon egyszerű volt „Nyonyo” (Szoptasd meg). Ez volt a válasza minden egyes nyikkanásra."

[link]

2015. jan. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Gyerekápoló vagyok!Egy újszülött gyomra irtó picike, ezért nem 3 óránként kell ennie pl.50-60 ml-t (ezzel megterheljük a gyomrát=hasfájás a tápi lassú emésztése miatt)hanem, amikor ő jelez...

Az anyatej (előtej) könnyen emészthető azzal nem lehet túletetni a babát!

Egy újszülött nem a kiságyában akar lenni, hanem anyához bújva, akár aludhat rajtad (mellkasodon) 2-3 órát is nem lesz elkapatva :)

Ez a természetes igénye, így lesz nyugodt!

Gondolj, bele most született, Te vagy aki kell neki! :)


Hagy szokjon bele az életbe.

Ha megnyikkan, tedd cicire, nem baj ha lealszik rajta!

Napirendet, rutint ráértek később is beiktatni, amikor egymáshoz szoktatok, megismertétek egymást!


:)

3 gyerkőc anyuja és gyerekápoló

2015. jan. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!